سیستم عاملویدئو

کروم او اس هرچه بیشتر شبیه اندروید خواهد شود

سازگاری بیشتر با تبلت ها

نکات برجسته مطلب

  • تا کنون هیچ دستگاهی با سیستم عامل کروم ارائه نشده که دارای صفحه لمسی باشد ولی این موضوع در آینده نزدیک تغییر خواهد کرد

   دیگر این موضوع بر کسی پنهان نیست که گوگل در تلاش است تا کروم او اس را به سیستم عامل  اندروید نزدیک تر کند، به عنوان مثال به تازگی به کروم بوک[۱] ها این امکان را داده است تا از نصب برنامه های اندرویدی پشتیبانی کنند. اما اکنون این کمپانی در تلاش است تا از برخی از رابط های کاربری اندروید در کروم او اس تقلید نماید.

   به نقل از (ویدئوی از) سایت “ان گجت”، گوگل نسخه ای از کروم او اس را در آخرین ورژن ساخت “قناری” (نامی که برای آزمایشی ترین به روز رسانی های کروم استفاده می­گردد) خود منتشر کرده است که سازگاری بیشتری با فرمان های لمسی دارد. این به روز رسانی اخیر گوگل کروم در درجه اول شامل لانچری همراه با یک نوار جست و جو به سبک آندروید است که می­توان با انجام یک سوآیپ از پایین به بالا به روی این باکس جست و جو برنامه های بیشتری را مشاهده کرد و هم چنین می­توان به منظور انجام این کار از عملکرد جست و جوی صوتی هم بهره برد.

   اگرچه تمامی آن چه که ارائه گشته است حتی از نسخه معمول «بتا» هم آزمایشی تر است اما ویژگی هایی که در ساخت های “قناری” معرفی می­گردند معمولا در نهایت به مردم عرضه می­شوند.

   علاوه بر این، گوگل به تازگی بر پشتیبانی کروم بوک ها از قابلیت های لمسی، استفاده از قلم های استایلوس و لولاهای قابل تغییر تاکید زیادی داشته است، بنابراین این به روزرسانی جدید خیلی هم غافل گیر کننده نبوده است. ممکن است بر اساس گزارش ها این کمپانی سیستم عامل آندرومدا او اس را از میان برده باشد-یا احتمالا هیچ گاه وجود نداشته است- اما واضح است که اندروید و کروم هنوز هم بیشتر به یکدیگر نزدیک خواهند شد.

[۱] Chromebooks، کروم‌ بوک یک رایانه شخصی است که سیستم‌عامل گوگل کروم را اجرا می‌کند.

مرجع
The Next Web
تگ

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن