فناوریموبایل

تلفن همراه هیدروژن وان ماژولار RED در ثبت امتیازش حتی دیوانه کننده تر نیز به نظر می رسد

ارتقا تصویر برداری موبایل تا سر مرز های تکنولوژی

 

هفته اخیر متوجه شدیم که RED، شرکتی که برای ساخت دوربین های سینمایی دیجیتالی با کیفیت بالا معروف است، می خواهد با تلفنی به نام هیدروژن وان وارد بازار اسمارت فون شود. این شرکت اعلام کرد که این  تلفن با برچسب قیمتی بسیار بالای ۱۱۹۵ دلار به بالا روانه بازار خواهد شد، اما مشخصات زیادی بجز چند نکته جانبی در مورد این تلفن را آشکار نساخت.

 این دستگاه تصاویر و اصوات سه بعدی (و چهار بعدی) را ارائه خواهد کرد که حواس شما رو مغلوب خود خواهد کرد، این تلفن بصورت آنلاک خواهد بود و از سیستم عامل اندروید استفاده می کند و ماژول ار خواهد بود.

با مطالعه ثبت اختراع که RED برای دوربین دیجیتالی ماژولار و تلفن همراه ثبت کرده است، می توانیم این حس را به دست آوریم که تفکر شرکت چقدر ماژولار است. اما اگر فکر می کردید خود این تلفن همراه به تنهایی دیوانه کننده است خودتان را برای خواندن  مطالب عجیب تر اماده کنید . در حق امتیاز در حال انتظار ثبت این شرکت، RED یک اسمارت فونی مانند هیدوژن وان را به عنوان نقطه آغاز از سیستم دوربین ماژولار تصور می کند که می تواند هرچیزی را از صفحه نمایش به لنزها تا لوازم جانبی اضافی را تعویض کرد.

 در بخش های متمرکز بر  ویژگی های مخصوص تلفن محور این ثبت اختراع، RED واقعا در قلمرویی بسیار متفاوت از شرکت های دیگر که تلفن های ماژولار درست می کنند کار نمی کند. این شرکت چندین ماژول کاربردی را بتصویر کشیده که به هیدروژن وان متصل خواهند شد، مانند باتری یدکی، اسپیکر، یا یک پروژکتور. تفاوت بین این موارد و تلاش های مشابه مانند تلفن های Moto Z این است که در نسخه RED تمام این ماژول ها شکلی مشابه دارند. تنها کار لازم اتصال ماژول های مستطیل شکل دیگر به پشت یا جلو هدروژن وان است.

RED’s modular Hydrogen One phone

RED’s modular Hydrogen One phone
نمایی از اتصال تلفن هوشمند به ماژول های باطری و دوربین

RED به توصیف افزودنی های مستطیلی مانند ماژول دوربین جداگانه ادامه می دهد که خودش سیستم لنز ماژولار دارد. کاربر این ماژول را به پشت تلفن همراه هیدروژن وان متصل می کند، با این کار جلوی دوربین اصلی تلفن پوشانده شده اما آن را با دوربینی جایگزین می کند که از سنسور تصویری بهتر و پردازشگر بهتر تصویر برای گرفتن ویدئو تا رزولوشن ۸K (یا حتی بیشتر) استفاده می کند. این ماژول دوربین می تواند از سنسورهای CMOS، CCD یا حتی FOVEON استفاده کند و در محدوده نیم-اینچ تا فول فریم و حتی بزرگتر قرار دارد. کاربر می تواند ماژول های دیگری را بین اسمارت فون و ماژول دوربین مانند باتری یا هارد درایوهای اضافی قرار دهد و اینجا جایی است که موضوع کمی عجیب می شود.

RED ایده ی این انباشت های مستطیلی از ماژول ها را در نظر می گیرد سپس آنها را به عنوان سیستم عصبی لزوما برای نصب دوربین بزرگتر تصور می کند که کمی شبیه به DSLR می شود. در این سناریو، کاربران ماژول دوربین بهتر و یک یا دو باتری را در هیدروژن وان متصل می کنند و سپس به این بلوک از ماژل ها میتوانند لوازم معمول عکاسی را که در دوربین DSLR یافت میشود را اضافه کرد.

RED’s modular Hydrogen One phone هیدروژن وان
نمای نشان دهنده اتصال لوازم جانبی مختلف از جمله منظر یاب یا گریپ عمودی و …

 

این شرکت یک گریپ دوربین را نشان می دهد که با کنترل های مکانیکی در پشت و دکمه شاتر در جلو تکمیل می شود. همچنین یک منظره یاب الکترونیکی وجود دارد که می تواند سمت چپ یا یک گریپ عمودی در پایین ضمیمه شود. این ایده تمام مسیری که هیدروژن وان برای تبدیل شدن به دوربین سینمایی رو دوشی طی می کند را مقیاس گذاری می کند، که لزوما اسمارت فون را به چیزی تبدیل می کند که خیلی با تجارت اصلی RED یعنی دوربین های سینمایی تفاوت نخواهد داشت .

مشاهده این قبیل جاه طلبی های مطرح شده RED برای هیدروژن وان ، بمانند معرفی خود تلفن، پرسش های بیشتری را مطرح می کند. آیا انطباق سیستم ماژولاری مانند این می تواند به راحتی فیلم سازها- آماتور یا حرفه ای را از سیستم های موجود فیلم برداری به سمت هیدروژن وان بکشاند؟ اگر این تلفن که از بیش از ۱۰۰۰ دلار شروع شود، آیا هرکدام از این ماژول ها حتی اگر قیمت مناسبی هم داشته باشد در قیمت نهایی کلی میتوانند از سیستم های موجود عکاسی و فیلم برداری ارزانتر و یا حتی قابل رقابت باشند ؟ و شاید مهمترین موضوع این باشد: آیا مردم دوست دارند تلفن همشمند خود را برای ساعت ها در تجهیزات دوربین مدفون کنند؟

RED’s modular Hydrogen One phone
یک ریگ (rig) کامل سینمایی ساخته شده با ماژول های تلفن هیدروژن وان

حدس من این است که RED سعی دارد برخی از این ایده ها را با هیدروژن وان محقق کند، اما این شرکت برای به انجام رساندن تمام این پیکربندی های رویایی به مشکل برمی خورد. بسیاری از دوربین های حرفه ای هم اکنون تا حدودی ماژولار هستند، اما دلیلی وجود دارد که شرکت ها تنها فقط تا آنجا پیش رفته اند. با اطمینان میتوان گفت، شما قادر به بدست آوردن ارزش بیشتری (کیفیت تصویر، سرعت پردازش، طول عمر باتری، پراکندگی گرما، اندازه و وزن کاهش یافته) از طراحی های هدفمند و یکپارچه نسبت به همتاهای ماژولار هستید. وقتی از نقطه نظر نگاه می کنیم، مشاهده اینکه چگونه مجموع قسمت های سیستم هیدروژن وان می توانند از سیستم های حال حاظر RED بهتر باشد دشوار است.

اما اگر RED بتواند از هیدروژن وان برای کاهش اختلاف بین دوربین های حرفه ای یکپارچه و یک سیستم ماژولار استفاده کند، درحالیکه ویژگی های بارز جدید یا مسیر ارتقا قطعات سریعتری را برای کاربران پیشنهاد می کند، ممکن است بتواند آن را یک بازار حدف کوچک رشد دهد.

مرجع
Verge
تگ

1
نظر شما چیست؟

avatar
1 رشته نظرات
0 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
0 نویسندگان نظر
جزییات بیشتر در مورد گوشی هیدروژن وان - آلبالو :تازه های فناوری نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
trackback
جزییات بیشتر در مورد گوشی هیدروژن وان - آلبالو :تازه های فناوری

[…] مقاله مرتبط: امتیاز دهی عجیب و غریب گوشی هیدروژن وان […]

بستن
بستن