بررسی تلویزیونلوازم خانگی

تلویزیون جدید لاکچری سامسونگ به معنای واقعی یک اثر هنری است

به اطراف خانه خود نگاه کرده و تعداد صفحات نمایش را شمارش کنید: تلویزیون موجود برروی دیوار، تبلت روی میزه قهوه، مونیتور کامپیوتر روی میزتان. زمانیکه روشن می شوند، رنگارنگ و زیبا هستند. وقتی خاموش می شوند، کاملا سیاه می شوند. طراح صنعتی “ایو به آر” این صفحات خاموش را اتلاف پتانسیل می داند.

” به آر” می گوید: این حقیقت که این اشیاع براق و تکنیکی اینجا هستند، و کاری انجام نمی دهند، مانعی برای تکنولوژی است که بخشی از زندگی شما می باشد. راه حل او؟ تبدیل این صفحات سیاه به  صفحه ای که همچون اثر هنری بدرخشد.

Samsung’s Classy New TV Moonlights as a Work of Art

” به آر” و تیم وی به مدت دو سال در شرکت “فیوز پراجکت” با سامسونگ همکاری کردند تا قابی که ترکیبی هوشمندانه از یک تلویزیون و نمایشگر هنر دیجیتالی است را خلق کنند. با یک کلیک برروی دکمه کنترل به راحتی میتوان بین حالت تلویزیون و حالت نمایش آثار هنری سوییچ کرد،که این نمایشگر تصاویر، نقاشی ها و عکسهای دیجیتال با رزلوشن بالا را به نمایش می گذارد. شما می توانید تصاویر خود را به تلویزیون کنید، آنها را به قیمت ۲۰ دلار به ازای هر تصویر از سامسونگ خریداری کنید ویا با مبلغ ۴٫۹۹ دلار در ماه،به صورت نامحدود مشترک این سرویس شوید.

این قاب مانند یک تابلوی نقاشی روی دیوار نصب میشود. این ترفند طراحی هوشمندانه همراه با قاب چوبی یا فلزی و کابل شفافی که آن را به “وان کانکت” سامسونگ متصل می کند، این حقیقت را مخفی می کند که این قاب قادر به نمایش تمام برنامه های تلویزیونی مورد علاقه شما نیز هست..

” به آر” این فریم را بصورتی طراحی کرد که زیبایی شناسی آن در مرتبه اول و مشخصات فنی آن در مرتبه دوم قرار دارد. صفحه ۴K، ۵۵ اینچی، به ارزش ۲۰۰۰ دلار می باشد. شما این مبلغ زیاد را فقط به خاطر تلویزیونی پرداخت میکنید که میتواند در حنگام خاموشی از اتاق نشیمن شما محو شده و جای خود را به یک اثر هنری بدهد. ” به آر” می گوید: ایده من، چگونگی ادغام فناوری در زندگی مردم است که آزار دهنده نیست.

این تلویزیون  نسبت ابعاد ۱۶×۹، رنگ و بافت مات دیجیتالی ارائه میشود. برای ایجاد حس عمق که درتابلو های نقاشی وجود دارد سایه های کم رنگی در لبه های قاب شبیه سازی می شود. در حالت هنری سنسورهای حرکت و نور، باعث تاریک و یا روشن شدن صفحه و تغییر رنگها از رنگهای سرد به گرم می کنند که به میزان نور خورشید درون اتاق بستگی دارد. این ویژگی باعث نمایش تصاویر غنی تر و گالری مانند می شود که بیشتر شبیه به آثار هنری باشد تا دستگاه دیجیتال .

Samsung’s Classy New TV Moonlights as a Work of Art

 “جیک لووین” یکی از موسسان اشیاء الکتریکی و یکی از طراحان هنر دیجیتالی دربازار می گوید: زمانیکه نور اتاق خاموش است، این اثر هنری نمی درخشد و این چیزی است که ارزش شبیه سازی دارد.

علیرغم تمرکز برای درست از آب درامدن تمامی جنبه های هنری، ” به آر” می گوید که وی انچنان وسواسی به خرج نمی دهد که آیا این قاب یک اثر هنری است یا یک تلویزیون. بلکه یک صفحه نمایش است، صفحه نمایشی که در هنگام خاموش بودن هم به همان اندازه که در هنگام روشن بودن و نماشیش تصاویر زیبا است، محصور کننده خواهد بود.

مرجع
WIRED
تگ

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن