فناوریموبایل

هر آنچه ازسونی Xperia XZ 2 انتظار داریم

بیشتر از چند ماه به معرفی رسمی این گوشی نمانده

سردرگمی درباره انواع مختلف سونی و اینکه هر گوشی در چه جایگاهی قرار دارد امری عادیست.  اکسپریا XZچیزی بین اکسپریا  X وPremium اکسپریا  XZ است اما بعد از آن عملکرد سونی اکسپریا  X و اکسپریا  XZs است که به عنوان گونه ای از اکسپریا  XZ1.5 وارد شد.

برای یک اکسپریا  XZ2 واقعی ما انتظار پیشرفت هم  در XZ وهم در XZs  داریم و لیستی دلخواه از شکلی که امیدواریم آن پیشرفت ها رخ دهد درست کرده ایم.

شما می توانید آن را در انتهای مقاله ببینید. اما اینجا ابتدا همه آنچه که تاکنون شنیده ایم هست و هر آنچه گمان داشتیم درباره سونی

اکسپریا  XZ2 و اینکه چه زمان امکان دیدن آن را داریم.

اصل مطلب

  • چه  گوشی است؟  گوشی پرچمدار آینده سونی
  •  چه زمان عرضه می شود؟ احتمالا در ماه سپتامبر(شهریور ماه)
  •  قیمت آن چند است؟ احتمالا حداقل ۶۹۹٫۹۹ دلار

قیمت و زمان به بازار آمدن سونی اکسپریا  XZ2

سونی اکسپریا  XZ در سپتامبر ۲۰۱۶ اعلام شد بنابراین فرصت خوبی خواهد بود که ما اکسپریا  XZ2 را در سپتامبر ۲۰۱۷ ببینیم.

اگر چنین شود احتمالا در نمایشگاه IFA2017 (نمایشگاه بین المللی رادیو برلین ) از ۱ تا ۶ سپتامبر خواهد بود که سونی تمایل به معرفی گوشی در آن نمایشگاه دارد. خبرهای کمی در مورد قیمت در دست است اما XZ2 حداقل هم قیمت XZ است یعنی ۶۹۹٫۹۹ دلار که آن را گرانبها میکند اما هنوز پایین تر ازPremium  اکسپریا  XZاست که قابل قبول به نظر میرسد.

Sony Xperia XZ 2 اکسپریااگرچه قیمت گذاری برای گوشی سونی با مدل شماره G8341 در یک وبسایت لهستانی آمده است.مشخص نیست این کدام گوشی است اما قیمت آن برابر با تقریبا ۸۶۰ دلار است که آن را به بالاترین رده میرساند که احتمالا اکسپریا  XZ2 است.

اخبار و شایعات سونی اکسپریا  XZ2

هنوز حجم زیادی از شایعات درباره سونی اکسپریا  XZ2 نیست اما زمزمه هایی می شنویم. به عنوان نمونه در ژانویه شنیدیم که ۵ مدل جدید گوشی های اکسپریا  در راه است ولی همه آن ها هنوز رسما معرفی نشده اند.

در میان آن ها یکی با کدی با نام “BlancBright” که ظاهرا صفحه نمایش ۵٫۵ اینچ ۱۴۴۰×۲۵۶۰, حافظه رم ۴ گیگابایت, دوربین سونی IMX400  و همچنین اسنپ دراگون (سیستم روی تراشه مخصوص تلفن هوشمند) ۸۳۵ یا اسنپ دراگون  ۶۵۳ تراشه ای (چیپست)  دارد.اگر اسنپ دراگون ۶۵۳ دارد بعید است که XZ2 باشد اما با بالاترین رده اسنپ دراگون ۸۳۵ می تواند باشد همانند آن خصوصیات که  ارتقاء سونی اکسپریا  XZمی باشد.

از طرفی گوشی سونی با مدل شماره G8341 هم در وب سایت لهستانی و هم درصفحه مشخصات یک کاربر عامل نمایان شد. ظاهرا صفحه نمایش ۱۰۸۰p دارد و با اندروید O اجرا می شود بنابراین می تواند سونی اکسپریا  XZ2  باشد. ما همچنین می توانیم برای سرنخ ها به اکسپریا  XZ و اکسپریا  XZs نگاه کنیم که اکسپریا  XZ2 شبیه آنها یا حتی بهتر از آنها از بیشتر جهات است.

این بدان معناست که می توانیم انتظار داشته باشیم که صفحه نمایش ۱۰۸۰p و حافظه ۴ گیگابایتی داشته باشد در حالی که تراشه ها به نظر می رسد جدیدتر ازاسنپ دراگون ۸۲۰ در آن گوشی هاست.احتمالا اسنپ دراگون۸۳۵ پرچمداری در اکسپریا  XZ Premium استفاده شده است.

در همین حال دوربین آن می تواند  ۱۹MP  و ۱۳MP  عقب و جلو(دوربین اصلی و دوربین سلفی) همانند XZs و XZ Premium باشد -اگرچه هر وقت تکنولوژی جدیدی در یک گوشی پرچمدار جدید می آید ما دوربین بهتری مشاهده میکنیم.

باز هم ارتقاء مهمی در  XZ Premium بوده است-شامل عکس گرفتن پیش بینی شونده و حالت فوق اسلوموشن. پس تطابق همیشه بد نیست.

آنچه از سونی اکسپریا  XZ2 انتظار داریم

این لیست آنچه درباره سونی اکسپریا  XZ2 میدانیم را در بر میگیرد. اما آنچه می خواهیم یک موضوع کاملا متفاوت است. از بلندگوهای بهتر تا طراحی کاملا جدید.اینجا لیست دلخواه ما از گوشی آورده شده است.

۱- نمایشگر QHD

اگر گوشی پرچمدارسونی را بخرید شما حق انتخاب نمایشگر ۱۰۸۰p را هم دارید. که وضوح پایین تری از رقبا همچون سامسونگ Galaxy S8 و HTC U11  یا یک نمایشگر ۴K  که مسلما زیاده روی خواهد بود. مدت هاست  که گزینه QHD وجود دارد و سونی اکسپریا  XZ2 گزینه  خوبی برای چنین صفحه نمایش است وپایین تر از  ۴Kسونی اکسپریا  XZPremium   در رده شرکت است.

Sony Xperia XZ 2 اکسپریاوقتی از گوشی به طور عادی استفاده می شود تصاویر واضح تری درست می کند و مزیت بزرگی برای واقعیت مجازی خواهد بود (اگر XZ2 از دی دریم گوگل پشتیبانی کند) همانند تیک زدن یک باکس دیگر در لیست مشخصات است

۲-اسکنر اثرانگشت در هر کجا که هستید

سونی اکسپریا  XZ و بسیاری گوشی های دیگر سونی دارای اسکنر اثر انگشت هستند ولی در صورتی که در امریکا نباشید.

علت دقیق آن مشخص نیست در حالی که به نظر می رسد یک تصمیم تجاری ضروری بود با این حال اگر راهی برای این موقعیت که تغییر کند باشد ما مشتاقیم که آن اتفاق بیافتد.بیشتر گوشی های مهم در حال حاضر اسکنر اثر انگشت دارند و آن مدل از گوشی های سونی که ندارد باعث پسروی این برند به امریکا می شود.

۳-طراحی جدید

اگرچه سونی تمایل دارد که طراحی گوشی های خود را با هر مدل جدید پیچیده تر کند اما شکل کلی و ظاهر آن مدت هاست تغییر زیادی نکرده است .

Sony Xperia XZ 2 اکسپریا

بنابراین برای اکسپریا  XZ2 انتظار داریم تغییراتی اساسی در ظاهر آن ببینیم. آن را انحنا دارو خمیده کند…یک کار خلاقانه کند. کارهای زیادی می توان با گوشی کرد اما سونی با کنار زدن  آن محدودیت ها فاصله دارد.

ما می خواهیم که XZ2 از همان ابتدا که چشممان به آن می خورد ما را به وجد آورد و طرحی جدید تنها راهی است که باعث به وقوع پیوستن آن می شود.

 ۴- رفع نقایص

نرم افزار سونی خیلی بد نیست اما شرکت برنامه های کاربردی پیش نصب شده غیر ضروری را برای گوشی های خود قرار داده است.

بعضی از آنها کاربردی است بقیه واقعا کاربردی نیستند اما تقریبا در همه موارد به آسانی می توانیم اگر به آنها نیاز داشتیم از برنامه گوگل پلی آنها را دانلود کنیم به جای آنکه آنها را به اجبار داشته باشیم.

بنابر این برای اکسپریا  XZ2 میخواهیم که سونی  این نقص را بر طرف کند و فقط با مجموعه برنامه های کاربردی اساسی گوگل بماند.

۵- بلند گوهای قوی

بلند گوهای  اکسپریا  XZ بد نیستند و قابلیت اجرای صدای استریو را دارند اما به اندازه کافی بلند نیستند از آن جهت که ما بعضی وقت ها سعی می کنیم که چیز ها را به درستی جلوه دهیم.

بنابراین می خواهیم بلند گوها در سونی اکسپریا  XZ2  را تقویت کند  بنابراین می توانند صدای بلند واضحتر  و استریو بدهند.

۶- لنز دوگانه دوربین

 سونی تمایل دارد گوشی هایی با  دوربین های خوب داشته باشد اما به ندرت می توانید بهترین عکس ها را بگیرید. بنابراین ما از سونی اکسپریا  XZ2 انتظار چیز بهتری داریم.

Sony Xperia XZ 2اما علاوه بر آن ما دوربین با لنز دوگانه می خواهیم. این تکنولوژی تازه ای است  با دلیلی خوب  برای زوم بیشتر- زاویه گسترده عکسبرداری یا جلوه های بوکه بهتر ، لنز اضافی واقعا می تواند  به بهتر شدن عکاسی با گوشی کمک کند.

۷- صفحه نمایش OLED

وضوح تنها چیزی نیست که از صفحه نمایش اکسپریا  XZ2  می خواهیم بلکه می خواهیم به جای LCD از OLED استفاده کند.

شایعات بر این است که اپل در آیفون ۸ به سمت OLED  می رود و سامسونگ سال هاست از آن استفاده می کند. پس به زودی تبدیل به یک استاندارد در گوشی های پرچمدار می شود و نمی خواهیم سونی از آن عقب بماند.

اگرچه در واقعیت بهتر از LCD نیست اما فواید روشنی مانند سیاهی تیره تر و گرایش به رنگ های روشن تردارد.

نکته: احتمالا سونی اکسپریا X2  هم در همان زمان عرضه می شود.
مرجع
TechRadar
تگ

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن