اخبار سینما و تلویزیونسینما و تلویزیون

عملکرد فیلم جنگ برای سیاره میمون ها در باکس آفیس این هفته

اولین اکران خانگی آغاز شد: “ جنگ برای سیاره میمون ها ” اکران جدید در این آخر هفته بود که یک هفته پس از مرد عنکبوتی اکران می شود. در حالی که سومین سری از سیاره میمون ها ساخته شد، “ جنگ برای سیاره میمون ها ” در چند هفته اخیر حواشی بسیاری داشته است، به ویژه اینکه در ابتدا با نظر منتقدان همراه بود. در نهایت شب گذشته، افتتاحیه آغاز شد و با شروع خوب خود ، فروش حدود ۵ میلیون دلار را رقم زد.

در مقایسه با سال ۲۰۱۴، سیاره میمون ها در نمایش پنجشنبه شب ها حدود ۴٫۱ میلیون دلار فروش داشت، به این معنی که فیلم “ جنگ برای سیاره میمون ها ” نسبت به زمان های مشابه نسبت به دو فیلم قبلی خود از ۲۲% بیشتر فروش داشته است. علاوه بر این، جنگ (نام فیلم به اختصار) نسبت به دیگر فیلم بلاک باستر امسال ” کانگ: جزیره جمجمه ” که آن هم با محوریت فیلم راجع به میمون ها بود،فروش بیشتر را تجربه کرد. کانگ دراولین روز اکران خود  ۳٫۷ میلیون دلار فروش داشت. پیشبینی میشود که با نگاهی به روزهای آینده، جنگ در بازار آمریکا و در اولین آخرهفته خود ۵۵ تا ۶۵ میلیون دلار فروش خواهد داشت.

با نگاهی به دنباله های قبلی ” جنگ برای سیاره میمون ها “، فروش جهانی ” ظهور سیاره میمون ها ”  ۴۸۱ میلیون دلار بود و” طلوع سیاره میمون ها ”  حدود ۷۱۰ میلیون دلار فروش رفت.

با توجه به استقبال خوب و موفق از سری سوم، بعید است که این هفته در جدول باکس آفیس رتبه بدی داشته باشد. اگرکمی محافظه کار باشیم، این امکان وجود دارد که فیلم در نهایت فروشی مابین دو فیلم قبلی را تجربه کند، اما اگر رشد ۲۲% پنجشنبه شب ها در نظر بگیریم، این فیلم موفق ترین سری از فیلم های سیاره میمون ها از نظر مالی خواهد بوده است. می توان گفت بخاطر اکران دانکرک و والرین در هفته آتی ، صدر نشینی جنگ نیز رو به پایان خواهد بود و دیگر نمیتوان انتظار فروش خیلی بالایی را برای این فیلم در هفته آینده پیشبینی کرد.

داستان فیلم دو سال پس از ” طلوع سیاره میمون ها ” است ، فیلم  جنگ برای سیاره میمون ها  نبرد بین میمون ها به رهبری سزار و سربازان آلفا امگا به رهبری سرهنگ مک کولووگ (وودی هارلسون) می باشد. در حالی که میمون ها از تلفات غیرقابل تصور رنج می برند، سزار کشمکشی با غرایز تاریک خود دارد و نتیجه نبرد او مشخص می کند که چه کسی فروانروای سیاره خواهد شد.

در حالی که که داستان این فیلم جمع بندی بر این سه گانهاست و فیلم به سرانجام میرسد، مت رییوس کارگردان فیلم اظهار می دارد که دنباله های بعدی این فیلم نیز ساخته خواهند شد هرچند که سری چهارم آن هنوز به طور رسمی تایید نشده است.

بروزرسانی:

فیلم “جنگ برای سیاره میمون ها” فروش آخر هفته خود را با مبلغ ۵۶٫۵  میلیون دلار به پایان رساند و در رتبه اول باکس آفیس قرار گرفت.

مرجع
CinemaBlend
تگ

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن