بررسیبررسی پوشیدنی ها

بررسی ساعت هوشمند هوآوی ۲: کارایی بالا، طراحی بدون زرق و برق آن را جبران می کند

ساعت هوشمند هوآوی بدون شک یکی از جذاب ترین ساعت های اندرویدی پوشیدنی نسل آخر بود، بنابراین هنگامی که این شرکت ساعت هوشمند ۲ خود را رونمایی کرد، برخی از کاربران از این که کمپانی سازنده به طراحی ورزشی تر (بخوانید: زشت تر) روی آورده ناامید شدند.

   بیش تر از هر چیزی، صفحه نمایش کمی کوچک تر بود و طراحی آن به اندازه کافی تمیز نبود. منظورم این است، کمی به طراحی خاکستری «سیمانی» و زرد نمونه ای که من امتحان کردم نگاه بیاندازید؛ خیلی عالی است که امکانات بیشتری داشته باشد- و من مطمئم که برخی افراد ظاهر جدید آن را تحسین خواهند کرد- اما این طراحی با خطوط تمیز و قاب روئی نازک مدل اصلی بسیار تفاوت دارد. با این حال، این ها بدان معنی نیست که این نسخه پیشرفتی نداشته است.

ساعت هوشمند هوآوی 2ساعت هوشمند هوآوی 2 ساعت هوشمند هوآوی 2

   در مقابل تمام شکایت هایی که از طراحی جدید ساعت هوشمند ۲ وجود دارد، وزن آن به سبب توزیع یکسان آن در سرتاسر مچ احساس بهتری به فرد می­دهد. اگر شما ظاهر آن را نمی­پسندید، می­توانید از بندهای (چرمی) خود استفاده کنید تا باعث ایجاد تغییر در ظاهر این ساعت شوید. البته، از این موارد که بگذریم، مجموعه ای از ویژگی های جدید نیز در این ساعت وجود دارند، از جمله وجود پردازشگر سریع تر، ضد آب IP68[1] ، سیستم موقعیت یاب جهانی (GPS)، (LTE) و در نهایت حسگر ضربان قلب ارتقا یافته.

   من واقعا حسگر جدید ضربان قلب آن را تحسین می­کنم. حس گر مدل اصلی تقریبا بی فایده بود- تنها در مدت زمان انجام فعالیت های فیزیکی پیگیر بود و بیشتر اوقات به جای اندازه های واقعی مقادیر دارای خطا را نشان می­داد. از طرفی دیگر، حسگر مورد استفاده در ساعت هوشمند ۲ به نظر به خوبی ردیاب تناسب اندام مورد علاقه من، ساعت هوشمند استیل اچ آر شرکت ویتینگز (نوکیای کنونی)، بود که محبوبیت بالایی دارد.

   در ضمن، عملکرد GPS در زمان ردیابی پیاده روی های طولانی جالب بود، اگرچه ممکن است در صورت همراه داشتن تلفن همراه هوشمند خود، کمی این عملکرد بیخودی بنظر برسد . این عملکرد در صورت استفاده از عملکرد LTE و ترک تلفن همراه هوشمند سودمند خواهد بود.

ساعت هوشمند هوآوی 2

   حال مدتی است که (ساعت) اندروید پوشیدنی ۲٫۰ بیرون آمده است و من تا این جا هیچ گونه شکایتی از کارایی آن نداشته ام. به نرمی کار می­کند و به سرعت فرمان های صوتی مرا پردازش می­کند. صفحه نمایش تقریبا کوچک آن در زمان سوآیپ کردن به اطراف رابط کاربری کمی خجالت آور است، به خصوص در نظر بگیرید که مانند ساعت های هوشمند ال جی واچ استایل و ال جی واچ اسپرت هیچ گونه کلید چرخانی بر روی ساعت وجود ندارد اما اغلب قابل استفاده است.

   با توجه به ماهیت ورزشی این ساعت، یک دکمه فرعی جدید فراهم شده است تا به صورت پیش فرض برنامه تمرین ورزش شما را به منظور پیگیری تناسب اندامتان باز کند، اگرچه این دکمه می­تواند در مجموع برای برنامه ها وعملکرد های مختلف ورزشی به کار گرفته شود.

   عمر باتری به طور قطع بزرگ ترین ارتقا این ساعت نسبت به نسخه اصلی است و هم چنین بهترین باتری است که من تاکنون بر روی دستگاه های اندرویدی پوشیدنی دیده ام که قابلیت حفظ انرژی به مدت تقریبا دو روز را دارد. اگرچه این باتری نسبت به باتری های لوازم مختص پیگیری وضعیت تناسب اندام که تا حدود یک هفته هم می­توانند شارژ خود را نگه دارند عقب تر است اما ساعت هوشمند ۲ اولین دستگاه پوشیدنی اندروید بود که من در زمان استفاده مطمئن بودم که تا انتهای شب خاموش نخواهد شد.

ساعت هوشمند هوآوی 2

   تمامی موارد گفته شده به صورت زیر خلاصه می­شود: ساعت هوشمند ۲ شرکت هوآوی زشت تر از مدل پیشین آن اما در کل بسیار بهتر (از لحاظ کارایی) از آن است.

   اگر واقعا ساعت های هوشمند ورزشی، ضخیم و رنگارنگ را ترجیح می­دهید- و هیچ اشکالی در این موضوع نیست- ساعت هوشمند ۲ هوآوی در این زمینه حس مرغوب بودن کمتری را به شما می­دهد. این ساعت نمایی کلی و صفحه نمایشی کوچک تر با سازگاری های لمسی کمتر به شما ارائه می­دهد. این مشکل در رابطه با وسیله ای که قرار است هر روز آن را در دست کنید، چیزی نیست که بتوان به سادگی آن را نادیده گرفت.

با این حال، این نسخه از نظر استاندارد های فنی – چه استاندارد عملکردی، عمر باتری، پیگیری تناسب اندام یا دیگر ویژگی های اضافی- از مدل پیشین خود بسیار یهتر است. به خصوص اگر شما به پیگیری تناسب اندام اهمیت می­دهید و می­خواهید مدت آن بیش از یک روز باشد، این ساعت یکی از بهترین دستگاه های نسل ۲ اندرویدی پوشیدنی موجود است.

ساعت هوشمند هوآوی 2

   این ساعت با قیمت ۲۹۹ دلاری خود می­تواند با گزینه های پیشنهادی دیگر رقابت خوبی داشته باشد. به نقل از این شرکت، مدل کلاسیک آن با ظاهری زیبا تر به میزان ۷۰ دلار گران تر است و قیمت ایالات متحده بر روی مدل LTE آن هنوز اعلام نشده است.

اگر شما هنوز هم مدل اصلی و طراحی آن را ترجیح می­دهید و نیازی به ویژگی های جدید مدل شماره ۲ ندارید، باید خاطر نشان کرد که خوشبختانه شرکت هوآوی هنوز هم مدل اصلی را به فروش می­رساند- شرکت به این دو محصول نگاهی شبه-موازی دارد. حال می­توان امیدوار بود تا این شرکت ظاهر زیبا و ویژگی های کارآمد را با روی کارآمدن نسل ۳ این ساعت ها در هم بیامیزد.

[۱] کد آی پی یا درجه حفاظت

مرجع
The Next Web
تگ

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن