اپلیکیشن اندرویداپلیکیشن و وب

چگونه تاچ بار مک بوک را به تلفن اندرویدی خود اضافه کنید

تاچ بار، یک نوار لمسی است که پنل ورودی افزوده شده به آخرین خط مک بوکها را فراهم می سازد. این مورد با بازخورد های متفاوتی از منتقدین و طرفداران اپل مواجه شد. همزمان با هر محصولی که شرکت اپل عرضه می کند، توسعه دهندگان به سرعت دست بکار شدند و چندین اپلیکیشن برای تاچ بار ساخته شده، اما هنوز آن را به یک ویژگی نوآورانه مبدل نساخته است. معمولا اضافه کردن این سخت افزار به یکی از گرانترین کامپیوتهای موجود در بازار با استقبال سردی مواجه شده است. با این وجود، اگر به نظر شما تاچ بار، روشی مناسب برای دسترسی به قابلیت های اپلیکیشن می باشد تاچ بار را امتحان کنید. این یک اپلیکیشن اندروید رایگان است که تاچ بار مک بوک را در تلفن اندرویدتان شبیه سازی می دهد.

تاچ بار را از XDA labs  دانلود و آن را نصب کنید. تاچ بار پنلی به پایین صفحه دستگاه اندوروید شما اضافه می کند. این پنل بعضی از قابلیت های تغییر وضعیت سیستم را نشان می دهد که در قسمت تنظیمات سریع ظاهر می گردد. شما می توانید با استفاده از این ویژگی میزان صدا، روشنایی یا جهت نمایش را در بین موارد دیگر تنظیم کنید.

تاچ بار برای اندروید

وقتی در آغاز این اپلیکیشن را به کار می اندازید به صدور مجوز جهت اضافه کردن لایه ای به صفحه، تغییر تنظیمات سیستم و مدیریت “حالت عدم مزاحمت” نیاز دارد. وقتی این سه مجوز را به اپلیکیشن اضافه کردید می توانید از طریق ‘Activate TouchBar’ switch این برنامه را فعال کنید.

به صفحه اصل برگردید و انگشت خود را از پایین به بالا حرکت دهید تا تاچ بار را بالا بیاورید که شامل گزینه های کنترلی مانند تنظیم میزان صدا، روشنایی، گزینه مزاحم نشوید و همچنین گزینه جستجوگر گوگل می باشد . انگشتتان را به سمت راست بکشید تا بتوانید کلید های تغییر وضعیت دیگری برای وای فای ، بلوتوث، و تنظیم جهت صفحه را مشاهده کنید.  در صورتی که از هیچ کدام از این کلید های تغییر وضعیت استفاده نکنید بار به طور اتوماتیک بعد از یک ثانیه ناپدید خواهد شد.

تاچ بار ظاهری مشابه با تاچ بار اپل دارد اما در صورتی که رنگها را نپسندید می توانید آنها راتغییر دهید. اپلیکیشن تاچ بار این امکان را برای شما فراهم می سازد تا رنگ پس زمینه و رنگ دستی را تغییر دهید به شرطی که شما کد HEX را بصورت دستی وارد کنید زیرا اپلیکیشن از انتخاب کننده رنگ داخلی برخوردار نیست. همچنین شما می توانید ارتفاع بار را بر حسب نیاز خود تغییر دهید.

تاچ بار برای اندروید

اگرچه تاچ بار در حالت آزمایشی هست اما بسیار قابل اطمینان و پایدار است. این برنامه نزدیکترین ظاهر را نسبت به مدل مشابه تاچ بار مک بوک دارد که  شما میتوانید در اندروید خود نصب کنید. از لحاظ کاربردی، این اپلیکیشن چیز جدیدی به غیر از یک روش منحصر به فرد جهت دستیابی به تاگلهای سیستم ارائه نمی دهد. اما این الزاما چیز بدی نیست. تاچ بار می تواند در تبلتهای اندروید  و یا حتی در تلفنهای اندروید دارای صفحه بزرگ بسیار پر کاربرد باشد. دسترسی به کلید های تغییر وضعیت از قسمت پایین صفحه نسبت به دسترسی به آنها از طریق نوار نویفیکیشن بسیار آسانتر است.

مرجع
Addictive Tips

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن