مالی

ارز رمز نگاری شده ( پول دیجیتا ل ) چیست؟

آشنایی مقدماتی با سیستم کارکرد ارز دیجیتال

ارز رمز نگاری شده ( دیجیتال) به علت مشکلات امنیتی و هزینه های بالای کارت های اعتباری و کارت های نقدی برای تراکنش های آنلاین به عنوان جایگزینی برای آنها بوجود آمد.امروزه میلیون ها نفر در سراسر جهان معاملات خود را به صورت ارزرمز نگاری شده( دیجیتالی )انجام می دهند.

ارزدیجیتال همان پول به شکل الکترونیک است و در فروشگاه های آنلاین،در فروشگاه های فیزیکی و در معاملات بین کسب و کار ها و همچنین معاملات بین اشخاص استفاده می شوند.

در این معاملات هیچ گونه پول فیزیکی وجود ندارد و این ارز ها فقط به صورت الکترونیکی از طریق شبکه زنجیره بلوک ( بلاک چین ) تبادل می شوند.

این سیستم از اواخر دهه ۹۰ میلادی استفاده, آزمایش و تصحیح شده است.بنابراین در حال حاضر به گونه ای تکامل یافته است که به صورت جایگزین قابل اعتماد برای بانکداری سنتی و کارت های اعتباری و نقدی در نظر گرفته شود.

ارز های رمز نگاری شده( دیجیتال) توسط شرکت های مستقل و مختلف تولید می شوند و معمولا از طریق صرافی های ارز دیجیتالی قابل خرید و فروش هستند.

بعضی از این ارز ها بر پایه طلا هستند در حالی که برخی بر پایه ارز های با پشتوانه دولتی از جمله دلار و یورو هستند.

بیت کوین بخشی از سیستم غیر متمرکز همتا به همتاارز دیجیتالی است. بنابراین ارزش آن توسط عرضه و تقاضا ایجاد می شود. همچنین کاربرد بیت کویین آسان است. وقتی یکبار  کیف پول بیت کوین را بر روی کامپیوتر یا دستگاه موبایل خود نصب میکنید شماره حساب ( آدرس بیت کوین ) اولیه شما را می سازد. شما به آسانی می توانید چندین شماره حساب های بیت کوین دیگری بسازید و به دیگران بدهید. بنابر این می توانید اگر از آنها پول میخواهید به حساب شما واریز کنند و یا بلعکس. عملکرد آن مشابه کار ایمیل است و به زودی به همان اندازه متداول می شود.

چرا از ارزرمز نگاری شده( دیجیتال) استفاده کنیم؟

ارز رمز نگاری شده( دیجیتال ) را میتوان براحتی بین هر حسابی در سر تا سر جهان جابجا کرد که این خود جایگزینی مناسب برای پول های سنتی است. در اینجا به تعدادی از مزایا اشاره شده است:

ارز های رمز نگاری شده( دیجیتال )ارزان تر هستند: اکثر ارز های رمز نگاری شده( دیجیتال) , وقتی پای هزینه های بانکی برای انجام معاملات میرسد ده برابر ارزان تر از معاملات کارت های بانکی. به چه دلیل؟ به این خاطر که سیستم های ارز دیجیتال برای مدیریت کردن ساده تر و ارزان تر هستند. وجوه فورا منتقل می شوند. هیچ گونه استرداد یا اختلاف پرداخت و هیچ برگشت هزینه از شرکت های کارت اعتباری وجود ندارد.

بیت کوین در حال حاضر کمترین هزینه را برای کاربرانش دارد. امنیت رمز نگاری, فرآیند بسیار کارآمد و ارزان معاملات را به وجود می آورد. زمانی که شما دریافت و پرداخت دارید تنها هزینه کمی پرداخت میکنید( تقریبا هیچ ) و معامله فوق العاده سریع و امنی را تضمین می کند.

ارز های رمز نگاری شده ( ارزهای دیجیتال) مطمئن تر هستند: ارز های رمز نگاری شده( ارزهای دیجیتال) به دلیل  تقاضا برای روش های امن تر پرداخت آنلاین به وجود آمدند. در هنگام انجام تراکنش ها اطلاعات رمزگذاری می شوند، ، آنها به کد های پیچیده تبدیل و فقط باسیستم رمز گشایی مقصد قادر به دیده شدن هستند. فروشگاه اینترنتی و یا گرنده وجه هیچ گاه رمز شما را نمی بیند. نقل و انتقال در بیت کوین و دیگر ارز های دیجیتال از لایه های چند گانه امنیتی و جلوگیری از کلاهبرداری را دارد .

ارز  رمز نگاری شده( ارز دیجیتال) سریع تر است:  تراکنش شما در صورت استفاده از حواله بانکی به چندین ساعت زمان نیاز دارد تا مورد تایید سیستم قرار بگیرد . پرداخت های کارت اعتباری روزها و یا حتی ماه ها بعد از تراکنش می تواند لغو شود. این در مورد ارز رمز نگاری شده ( ارز دیجیتال) صدق نمی کند چون همه پرداخت ها بلافاصله انجام می شود و شما به آسانی فورا انتقالات را انجام می دهید که  در همان لحظه مورد تایید سیستم قرار گرفته و وجه به مقصد میرسد.

ارز رمز نگاری شده( ارز دیجیتال)راحت است: حساب های ارز رمز نگاری شده (دیجیتال) رایگان و با بازگشایی آسان تر از حساب های بانکی و بدون تعهدات است. آسان برای استفاده و قابل دسترس در هر ۲۴ ساعت از شبانه روز و ۷ روز هفته و ۳۶۵ روز سال است. زمانی که از ارز رمز نگاری شده استفاده می کنید  چک نمی نویسید و به راحتی یک انتقال سریع دارید.

ارز رمز نگاری شده( ارز دیجیتال) بدون مرز است: ارز رمز نگاری شده جهانی است. هیچ مرز ملی ندارد و با هیچ دولت یا بانک مرکزی کنترل نمی شود و به شما این امکان را می دهد که با امنیت به سراسر جهان پرداخت داشته باشید همچنین شما می توانید از هر شخص در سراسر جهان ارز رمز نگاری شده دریافت کنید. مثلا می توانید وقتی در سفر هستید آن را به ارز بومی در هر دستگاه  ATM با کارت نقدی دارای موجودی تبدیل کنید.

ارز رمز نگاری شده( ارز دیجیتال) خصوصی است: این مشهود است که بانک ها  عملیات مالی شما را پیگیری می کنند و اطلاعات شما را دارند. شرکت های کارتی امضای دیجیتال ذخیره می کنند که شخصی است و همه خرید های شما را شرح می دهد. استفاده از ارز رمز نگاری شده در مقایسه با کارت های اعتباری و نقدی حریم شخصی بیشتری را تضمین می کند. ارز رمز نگاری شده معمولا بی نام ( با نام مستعار) و غیر قابل ردیابی است.

ارز رمز نگاری شده( ارز دیجیتال)به شما برای استفاده از  پولتان  آزادی عمل می دهد: ارز رمز نگاری شده به شما گزینه های  پرداخت بیشتری ورای از محدودیت های فرآیند های بانکی مانند حساب های نقدی و کارت های اعتباری بدون در نظر گرفتن وضعیت مالی شماو پیشینه اعتباری کشور محل سکونت شما می دهد. شما می توانید بدون تهیه اطلاعات شخصی خود به هر میزان که می خواهید حساب درست کنید. استفاده از کریپتو کرنسی ها شما می توانید  در هر جا و هر زمان  پول را جا به جا و بین حساب ها مبادله کنید.

اگر تمایل به آشنایی بیشتر با روش های خرید ارز دیجیتال دارید این مقاله را از دست ندهید.

تگ

1
نظر شما چیست؟

avatar
1 رشته نظرات
0 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
0 نویسندگان نظر
اختلافات جناحی بیت‌کوین را به دوشاخه تقسیم کرد - آلبالو :تازه های فناوری نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
trackback
اختلافات جناحی بیت‌کوین را به دوشاخه تقسیم کرد - آلبالو :تازه های فناوری

[…] ارز رمز نگاری شده ( پول دیجیتا ل ) چیست؟ […]

بستن
بستن