مالی

آیا میدانستید از پخش زنده‌ی یک ویدیو میتوانید پول به دست آوریم؟

در این مقاله قصد داریم که به سراغ نکات و ترفندهایی برویم که به کسب درآمد از پخش ویدیو منجر شود؛ پس، با ما همراه باشید.

مواردی که راجع به آن‌ها صحبت خواهیم کرد، نکات موقتی نیستند؛ برای این‌ که به مقدار معقول و مناسبی پول دست یابید، باید زمان زیادی سپری شود و کمی شکیبایی پیشه کنید؛ اندکی فداکاری کنید و شانس نیز شما را در این مسیر یاری کند.

اما هر کاری را باید از یک ‌جا شروع کنید. اگر تصمیم جدی گرفته‌اید و در رابطه با کاری که می‌خواهید انجام دهید مطمئن هستید، در این‌جا ابزارهایی را معرفی می‌کنیم تا با استفاده از آن‌ها راه رسیدن به هدف خود را قدری هموار کنید.

تبلیغات

به نظر می‌رسد که تبلیغات می‌تواند راه مناسبی برای کسب درآمد در هنگام livestream باشد اما ممکن است شما قادر به استفاده از آن بر اساس پلتفرم مورد استفاده نباشید.درامد پول پخش ویدیو

سرویس‌های فیس‌بوک (Facebook) و پریسکوپ (Periscope) به شما اجازه پخش تبلیغات، قبل و در اوسط پخش لایو اِستریم می‌دهند و لازم است بگوییم که امکان پخش تبلیغات برای همه افراد میسر نیست (به طور مثال، در پخش زنده فیس‌بوک باید حداقل ۳۰۰ بیننده داشته باشید)‌ و باید تعداد مشخصی بیننده برای دستیابی به این گزینه جذب کنید.

بیش‌تر کانال‌های یوتیوب (YouTube) هزینه مورد نیاز خود را از طریق عضویت در سرویس تبلیغاتی شرکت گوگل به نام Google AdSense تأمین می‌کنند. برای استفاده از این مورد نیز باید به تعداد مشخصی کاربر دست یابید (۱۰۰۰۰ بیننده).

کمک‌های مالی طرفداران

یکی از مثال‌های این مورد را می‌توان در سایت یوتیوب به نام سوپر چت (Super Chat) ملاحظه کرد که بینندگان با پرداخت مقدار کمی هزینه،‌ این اجازه را به دست می‌آورند تا پیام آن‌ها برای مدت معینی در صدر قسمت کامنت‌ها قرار گیرد.

نسخه توییچ (Twitch) مشابه این سیستم، Bits نام دارد. بینندگان تعداد Bitهای مشخصی را به سازندگان ویدیو‌ها و شرکای آن‌ها پرداخت می‌کنند. سیستم توییچ نیز، درآمد خود و اِستریمِر را جدا می‌کند و بینندگان پیام‌های خود را توسط بیت‌هایشان ارسال می‌کنند که جدایِ از سایر پیام‌هاست.

قسمت سومی هم وجود دارد! کمک‌هایی که بینندگان مستقیماً به سازندگان ویدیو می‌دهند. Streamlabs که تحت سرویس یوتیوب کار می‌کند، Mixer، Facebook Live و Twitch از جمله مواردی هستند که این امکان را برای کاربران فراهم می‌کنند.

اشتراک

کمک‌های مالی می‌توانند برای برخی سازندگان یاری بزرگی باشند و برای برخی، به عنوان منبع اصلی درآمد به شمار می‌رود ولی برای کسانی که به طور دائم به ساختن ویدیو و انتشار آن مشغول هستند و به عبارتی، streamer می‌باشند و تعداد بینندگان قابل‌قبولی دارند، اشتراک ماهیانه وجود دارد که سبب می‌شود بدون وابستگی به افراد جدید، از طریق مخاطبان همیشگی، درآمد کسب کنید.

Twitch، Mixer، Smashcast و Picarto سرویس‌های اشتراک ماهیانه در خانه را راه‌اندازی کرده‌اند که به کاربران اجازه می‌دهد تا به صورت ماهیانه، مبلغی را به سازندگان ویدیو تخصیص دهند.

در مقیاس کوچک‌تر، پاترِئون (Patreon) یک پادشاه محسوب می‌شود؛ مشتریان Patreon می‌توانند همانند اشتراک، مبلغی را به صورت ماهیانه پرداخت کنند تحت این سرویس، سازندگان قادر هستند تا جوایزی را برای کاربران تعیین کنند که برای ارتباط با آن‌ها یک مورد ایده‌آل است.

حال که با ابزارها آشنا شدید، می‌توانید کار خود را شروع کنید. موفق باشید!

مرجع
The Next Web

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن