اینترنت و شبکهفناوری

تمامی مواردی که می توانند سرعت وای فای شما را کاهش دهند

سرعت اتصالات خود را افزایش دهید

همه وای فای پر سرعت را دوست دارند اما مگر آن که مانعی در سر راه شما باشد که باعث شود سرعت مورد انتظارتان را دریافت نکنید. خب مشکل از کجاست؟ انواعی از موانع، وسایل و موارد انسدادی می­توانند سرعت وای فای را کاهش دهند که ما در این جا به طور اختصاری مواردی از آن ها را بیان می­کنیم.

   برخی از این موارد واضح می­باشند، مانند سه طبقه که میان شما و مودم وای فای شما قرار دارد؛ دیگر موراد کمی کم تر شناخته شده اند. از جمله این موارد وجود تنگ ماهی در اتاق نشمین است (ممکن است نیاز باشد که میان وای فای پر سرعت و ماهی یکی را انتخاب کنید اما ما در این مورد نمی­توانیم به شما کمک کنیم).

دیوار ها، طبقات و فاصلهکاهش سرعت وای فای

در ابتدا بیایید با دشمنان رایج و شناخته شده وای فای پر سرعت شروع کنیم: دیوار ها، طبقات و فاصله. هر قدمی که شما در جهت دور شدن از منبع وای فای بر می­دارید در واقع سرعت دریافتی شما را کاهش می­دهد، اگرچه برخی از روتر های وای فای مدرن می­توانند محدوده قابل توجهی را پوشش دهند. دیوار های گچی و توفال کوبی شده که درون آن ها سیم هایی به شکل موجی قرار گرفته اند می­توانند به طور ویژه ای باعث انسداد در مسیر سیگنال های اینترنت شوند، بنابراین تا جایی که امکانش وجود دارد دیوارها را از مواد جامد و یک پارچه بسازید: آجر، سنگ و غیره. معمولا متوجه می­شوید که دیوار ها نسبت به کف و سقف ساختمان بیشتر سیگنال های وای فای را مسدود می­کنند که این می­تواند به شما کمک کند تا جایگاه منبع وای فای خود را تغییر دهید.

سیگنال های مدرن وای فای ها کم ترین مشکل را با لایه های گچی (Dry wall)، تخته های چندلا و دیگر شکل های چوب و شیشه دارند. حقیقت این است که هر چیزی به مقدار کم می­تواند امواج رادیویی وای فای را مسدود کند. بهترین راه کار جهت حل این مشکلات این است که تا جایی که ممکن است منبع وای فای و دستگاه های مورد استفاده خود را به هم نزدیک نگه دارید به طوری که کم ترین موانع در میان آن ها وجود داشته باشد.

به صورت کلی، باز یا بسته بودن درها تفاوت چندانی در سرعت وای فای ایجاد نمی­کنند- مگر این که در استحکامات  بسیار ایمنی زندگی کنید که درهای ضخیم فلزی داشته باشد- اما برای داشتن سریع ترین اتصالات بهتر است به منبع وای فای خود میدان دیدی خوبی داشته باشید.

ماکروویو ها و مانیتور نوزادانکاهش سرعت وای فای

ما برای علاقه مندان آشپزی سریع و نوزادان تازه متولد شده اخباری بدی داریم، چرا که ماکروویو ها و مانیتور نوزادان با انتشار سیگنال های بی سیم خود از بدترین موارد در ایجاد تداخل با سیگنال های وای فای محسوب می­گردند.

مشکل اینجاست که منبع وای فای، مانیتور نوزادان و ماکروویو ها همگی تمایل دارند تا از یک فرکانس بی سیم مشابه ۲٫۴ گیگاهرتز استفاده کنند که می­تواند باعث ایجاد این مشکلات شوند. بهترین راه حل این است که منشا تولید این امواج مزاحم را از لپ تاپ و منبع وای فای دور نگه داشت اگرچه ممکن است به سبب معماری اولیه خانه این کار امکان پذیر نباشد.

در نا امیدی بسی امید است: ماکروویو های امروزی طوری طراحی شده اند تا به بهترین شکل در برابر تداخلات الکترومغناطیسی محافظت شوند و در عین حال منبع وای فای های امروزی هم طوری ساخته می­شوند که می­توانند محدوده وسیع تری از شبکه های بی سیم از جمله ۵ گیگا هرتز را مورد استفاده قرار دهند. اگر شما سخت افزارهای خود را به طور منظم به روز رسانی کنید قادر خواهید بود تا این مشکلات را به حداقل میزان خود برسانید.

تلفن های بی سیم هم وسیله دیگری است که باید در این زمینه به آن توجه داشت- منظور تلفن های هوشمند نیست بلکه آن دسته از تلفن های خطوط زمینی است که به شما این امکان را می­دهند تا بدون نیاز به سیم در حین صحبت کردن در خانه خود گشت و گذار کنید: بنابراین از قطع شدن وای فای در هنگام مکالمه متعجب نشوید.

دیگر وسایل الکترونیکی کاهش سرعت وای فای

تعدادی دیگر از وسایل الکترونیکی هم می­توانند با وای فای تداخل داشته باشند، اگرچه در بیشتر موارد این قطع ارتباط بسیار کم است- چراکه در غیر این صورت هیچ کدام از ما در صورت داشتن بیش از یک گجت قادر به آنلاین شدن نخواهیم بود.

یخچال ها و فریزر ها هم خبرهای خوبی در ارتباط با اتصالات پر قدرت وای فای ندارند- دوباره دوست قدیمی تداخل الکترومغناطیسی باید نکوهش شود. اگر منبع وای فای شما بر روی یخچال واقع در آشپزخانه قرار دارد، به منظور رسیدن قوی ترین سیگنال ها به تمامی تبلت ها و لپ تاپ های موجود در خانه بهتر است به فکر جا به جا کردن آن (نسبت به موقعیت فعلی) باشید.

فهرست این وسایل هنوز هم ادامه دارد: دستگاه های بلوتوثی که ممکن است شما تعداد کمی از آن ها را داشته باشید، می­توانند اختلالاتی به عنوان جریان های بی سیم عبوری داشته باشند. اگر شما با این مشکل سر و کار دارید، بهترین راه کار ارتقاء این سخت افزار ها است چراکه امروزی ترین سخت افزار های بلوتوثی به سمتی هدایت شده اند که همگام با منبع های وای فای امروزی به بهترین شکل فعالیت کنند.

همان طور که گفته شد بهتر است سخت افزارهای منبع وای فای و لپ تاپ ها و تلفن های همراه خود را همیشه با تازه ترین نرم افزار ها به روز رسانی کنید که در این حالت امکان ایجاد مشکلات به شدت کاهش می­یابد. به روز رسانی سخت افزار منبع وای فای به نظر کمی فنی است اما می­توانید به کمک دفترچه راهنمای دستگاه این کار را در چند دقیقه انجام دهید.

و برخی از دیگر موارد موجود در منزل کاهش سرعت وای فای

ممکن است توستر ها، پتوهای الکتریکی و بالشتک های حرارتی تغییر زیادی در شدت وای فای شما ایجاد نکنند اما پیش از این به عنوان عوامل تهدید کننده برای پایداری تماشای استریم های ویدیویی آنلاین عنوان شده اند. همان طور که در قسمت فوق ذکر شد، تنگ ماهی هم می­تواند سیگنال های وای فای را تضعیف کند.

یک مورد دیگر هم وجود دارد که ممکن است شما درباره اش اطلاعی نداشته باشید: لامپ ها. در واقع لامپ های فلوروسنت به هر شکلی که باشند می­توانند باعث اختلال در سیستم بی سیم شما شوند- تعجب نکنید، دوباره همان تداخل الکترومغناطیسی است و کیت قدیمی و ارزان تر مثل قبل هنوز هم مشکل آفرین ترین مورد است.

در ضمن، اگر شما در یک آپارتمان زندگی می­کنید، منبع وای فای را از گوشه ای که به آسانسور نزدیک تر است دور نگاه دارید چراکه این همه فلز برای برقراری اتصالات وای فای خوب نیست. سنگ مرمر مانند آینه و سرامیک به عنوان موارد اختلال گر در وای فای شناخته می­شوند- چیزی که در این مورد ذهن انسان می­آید یک سرویس بهداشتی بسیار لوکس است.

ممکن است شما به سبب تمامی مواردی گفته شده فکر کنید که هیچ امیدی برای دریافت سیگنال یکپارچه از وای فای وجود ندارد- اما ما در این زمینه تعدادی نکته راهنما وجود دارد که در مقاله ای جداگانه به آن خواهیم پرداخت. در ضمن، اتصال سیمی برای دسکتاپ، لپ تاپ و کنسول های مختلف را نیز در خاطر داشته باشید، این کار از ثابت کردن تعدادی کابل در یک محل آسان تر است و ناگهان اینترنتی بسیار ایمن، سریع و مطمئن تر در همان لحظه برای شما برقرار خواهد شد.

مرجع
T3
تگ

1
نظر شما چیست؟

avatar
1 رشته نظرات
0 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
0 نویسندگان نظر
راه های ساده برای آن که وای فای کند خود را سریعتر و بهتر کنید - آلبالو :تازه های فناوری نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
trackback
راه های ساده برای آن که وای فای کند خود را سریعتر و بهتر کنید - آلبالو :تازه های فناوری

[…] مقاله مفصل ما درباره تمام مواردی که سرعت وای فای شما را در خانه کم میکند […]

بستن
بستن