اخبار فناوری جهان

تازه ترین قابلیت فیس بوک برای مشاهده عکس ها!

فیس‌بوک امکان بزرگ‌نمایی روی تصاویر بدون خروج از News Feed را فراهم کرده است.

فیس‌بوک امکان بزرگ‌نمایی روی تصاویر بدون ترک News Feed را فراهم کرده است!

اگر از طرفداران نرم‌افزار اینستاگرام باشید، می‌دانید که در آپدیت‌های اخیر امکان بزرگ‌نمایی روی تصاویر برای کاربران فراهم شده است و شما می‌توانید با حرکت انگشتان، عکس‌های موجود را بزرگ کنید. حال فیس‌بوک تصمیم گرفته است تا این قابلیت را به news feed (صفحه آخرین اخبار دوستان )خود اضافه کند.

قابلیت مشابه در توییتر

طی چند ماه اخیر، توییتر نیز این قابلیت را به نرم‌افزار خود افزوده است. البته چند نکته قابل توجه در مورد آن وجود دارد؛ اولاً این‌که پس از اضافه شدن این امکان در ماه‌های گذشته، هیچ آپدیتی برای آن نیامده است و هیچ گزارشی در مورد آن منتشر نشده است و حدس می‌زنیم که این مورد برای آزمون بوده است و پیامد‌های آن زیر نظر گرفته شده است. ثانیاً، طی تست‌هایی که انجام دادیم، این قابلیت بر روی دستگاه‌های iOS وجود ندارد ولی روی چهار دستگاه اندرویدی این امکان وجود داشت که نشان می‌دهد شرکت می‌خواهد در آینده نزدیک این ویژگی را گسترش دهد.

منتظر زوم کردن در فیس‌بوک باشیم؟

شما قبل از این نیز می‌توانستید با کلیک روی عکس، قادر به زوم کردن باشید ولی هدف فیس‌بوک بزرگ‌نمایی کلی صفحه پست‌هاست که عکس نیز جزو آن می‌باشد و شما قادر خواهید بود که بدون خروج از این صفحه، عکس را بزرگ کنید و تصور ما این است که بزرگ‌نمایی بیش‌تر از خود عکس خواهد بود که عجیب به نظر می‌رسد؛ هم‌چنین، به دلیل عدم خروج از صفحه news feed، سرعت شما نیز افزایش می‌یابد. نکته عجیب دیگر این است که این قابلیت روی یک عکس وجود دارد و نمی‌توانید روی آلبوم‌ها از آن بهره‌مند شوید.

ما درباره‌ی این‌که این قابلیت برای آزمون و تست قرار داده شده یا هدف، گسترش آن در آینده است، از فیس‌بوک سؤال کردیم که در صورت دریافت پاسخ، شما را نیز مطلع خواهیم کرد.

مرجع
TheNextWeb
تگ

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن