گوناگون

چگونه تلفن همراه خود را با بیشترین سود بفروش برسانید

به هنگام معامله تلفن همراه هوشمندتان بیشترین سود را حاصل کنید

چگونه تلفن همراه خود را به فروش برسانید: به هنگام معامله تلفن همراه هوشمندتان بیشترین سود را حاصل کنید

اگر در حال مطالعه این مقاله هستید احتمالا قصد فروش گوشی تلفن همراه خود را دارید. فروش تلفن همراه قدیمی تر به این معنی است که شما می­توانید تلفن همراه خود را به مدلی جدید تر ارتقا دهید و مقداری پول هم به آن اضافه نمایید تا مطمئن شوید که می­توانید بالاترین مدل در میان طیف تلفن های همراه را به دست بیاورید.

چه از تلفن همراهتان خسته شده باشید و چه این که بخواهید از دست تلفن همراهتان که مدت هاست در کشوی دراور خاک می­خورد راحت شوید، راهنمای زیر به شما هر چیزی را که پیش از فروش گوشی تلفن همراهتان باید بدانید به شما خواهد آموخت. چه آیفون، اندروید، بلک بری ، ویندوز فون یا هر تلفن همراه دیگری داشته باشید، در بخش زیر می­توانید بهترین راهنمایی ها در مورد فروش گوشی تلفن های همراه خود را پیدا کنید.

بهترین زمان برای فروش گوشی تلفن همراهم چه هنگام است؟

بهترین زمان برای فروش تلفن همراه باید هر چه بیشتر به زمان اصلی عرضه آن دستگاه نزدیک باشد. اگر دستگاه جدید تری آمده است، ارزش آن را دارد که پول بیشتری را نسبت به تلفن همراه پیشینتان خرجش کنید. اگر اطلاع دارید که مدل های جدید تر از خانواده تلفن همراهتان در راهند، ما به شما پیشنهاد می­کنیم تا موبایل قدیمی خود را پیش از عرضه رسمی دستگاه به فروش برسانید. در اینترنت در مورد مدل گوشی خود و ویژگی هایی که از مدل بعدی انتظار دارید جست و جو نمایید و ببینید که زمان عرضه آن چه هنگامی است.راهنمای فروش گوشی تلفن همراه

به عنوان مثال، اگر شما تلفن همراه آیفون۷ را دارید و می­خواهید آن را به مدل بعدی ارتقاء دهید، بهتر است شایعات مربوط به زمان احتمالی عرضه آیفون۸ را بررسی کنید و بفهمید که چه زمانی برای فروش تلفن همراه کنونی بهتر است.

اگر می­توانید تلفن همراه خود را تنها چند هفته پیش از عرضه مدل جدیدتر به فروش برسانید، احتمال آن که آن را در زمانی کوتاه تر و با قیمتی بالاتر بفروشید بیشتر است. اگر شما یک گوشی تلفن همراه با مدل قدیمی تر دارید، بهتر است هر چه زود تر آن را به فروش برسانید تا بتوانید بیشترین پول و تمایل افراد را به سمت فروش آن به بکشانید.

با فروش تلفن همراهم چقدر پول می­توانم به دست آورم؟

ما نمی­توانیم میزان دقیق پولی را که از فروش تلفن همراه تان به دست می­آورید برآورد کنیم اما می­توانیم به شما بگوییم که خریداران به دنبال چه دستگاه هایی اند و چگونه می­توانید بیشترین میزان پول را از فروش آن به دست آورید.

مدت زمانی که دستگاه شما عمر کرده است یکی از عوامل مهم در فروش است. اگر مدل جدید تری داشته باشید قیمت آن بالاتر خواهد بود، زیرا احتمال این که عمر طولانی تری داشته باشد بیشتر است، به احتمال بیشتری می­تواند به روز رسانی های نرم افزاری را از تولیدکننده دریافت کند و مردم به صورت کلی بیشتر به خرید گوشی شما تمایل خواهند داشت.

هم چنین باید وضعیت تلفن همراهتان بررسی شود. اگر آسیب دیده باشد- هر نوع آسیبی اعم از صفحه نمایش شکسته، تورفتگی غیر طبیعی و خراش کوچک- باید بپذیرید که ممکن است به قیمت مدل نو تر آن به فروش نرسد.راهنمای فروش تلفن همراه

اگر با مدیریت و حفاظت از تلفن همراه خود توانسته اید آن را مانند بسته بندی اولش حفظ کنید، به احتمال بالا پول بیشتری از خرید آن به دست خواهید آورد. با این حال، حتی اگر تلفن همراهتان شکسته باشد باز هم می­توانید آن را به کسی بفروشید اما احتمالا نتوانید پول زیادی از آن به دست آورید.

خود مدل تلفن همراه نیز تاکنون بزرگ ترین عامل در فروش گوشی های تلفن همراه بوده است. اگر شما یک آیفون۷ پلاس نو دارید، به طور حتم از تلفن همراه مدل ویندوز فونی مانند مایکروسافت لومیا ۹۵۰ XL که مدلی مربوط به چند سال قبل تر است گران تر خواهد بود.

بهترین راه برای پیش بینی قیمت تلفن همراهتان این است که ببینید دیگران با چه قیمت هایی همان مدل گوشی را به فروش رسانده اند، پس با جست و جوی آنلاین در مورد تلفن همراهتان در این مورد هم آگاهی به دست آورید.

چه کاری باید پیش از فروش تلفن همراهم انجام دهم؟

در این رقابت به اطرافتان نگاه کنیدراهنمای فروش گوشی تلفن همراه

بهتر است زمانی را صرف کنید تا ببینید که دیگران دقیقا همان مدل تلفن همراه شما را با چه قیمتی به فروش می­رسانند تا سرتان کلاه نرود.

چیزی که توجه افراد را به خود جلب می­کند میزان حافظه در دسترس دستگاه شما است. به عنوان مثال اگر شما مدل ۶۴ گیگابایتی سامسونگ گلکسی اس ۷ اج را دارید، از مدل ۳۲ گیگابایتی آن گران تر خواهد بود، پس بهتر است با نگاه در قسمت تنظیمات تلفن همراه از مدل دقیق آن آگاهی یابید.

نگاهی هم به سایت های بازیافت، حراج و فروش بیاندازید تا پیش از فروش گوشی تلفن همراه از قیمت آن اطلاع پیدا کنید. با انجام این کار از قرار گرفتن در شرایط سخت اجتناب کنید.

تمامی مشکلات تلفن همراه خود را بررسی کنید

انجام این کار می­تواند سخت باشد چون ممکن است متوجه شوید که قیمت فروش گوشی تلفن همراهتان به میزانی که امید داشتید نخواهد بود. اگر متوجه شدید که تلفن همراهتان آسیب دیده است، مطمئن شوید که در این مورد با هر کسی که قرار است تلفن همراهتان را بخرد کاملا شفاف باشید.

اگر سعی کنید که شرایط تلفن همراهتان را پنهان کنید ممکن است به اعتبار خود بر روی وب سایت های حراجی آسیب بزنید، حتی برخی از معاملات در صورت دروغ گفتن باطل خواهند شد.

تلفن همراه خود را ریست کنید

این کاری است که خیلی از افراد فراموش می­کنند انجام دهند اما باید پیش از فروش از ریست کردن آن اطمینان پیدا کنید و سپس آن را به فروش برسانید. شما می­توانید تمامی تلفن های همراه هوشمند جدید را از هارد ریست کنید؛ این بدان معنی است که شما با این کار تمامی داده های کنونی موجود بر روی آن را حذف خواهید کرد.

اگر این کار را انجام ندهید ممکن است هر کسی که از شما تلفن همراهتان را خریداری می­کند به داده ها و حساب های شخصیتان دسترسی پیدا کند و هم چنین به احتمال بالا خیلی از داده های خود را هم از دست خواهید داد. علاوه بر این، مطمئن شوید که پیش از ریست کردن تلفن همراهتان از هر گونه از داده های خود مانند آهنگ ها، تصاویر یا فایل های ویدیویی که می­خواهید ذخیره کنید تا بتوانید در دستگاه بعدی از آن ها استفاده نمایید بک آپ (نسخه پشتیبان) بگیرید.

مرجع
Tech Radar
تگ

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن