سینما و تلویزیونمعرفی سریال

۱۰۰ حقیقت در مورد انیمیشن “Rick and Morty” – بخش اول

منطق تا حد دیوانگی

منطق تا حد دیوانگی:‌ ۱۰۰ حقیقت درباره سریال انیمیشنی “Rick and Morty” – بخش اول

به لطف فیلم “Bad Grandpa”، ما میدانیم پدربزرگ ها هم میتوانند بد باشند. فیلمی که در آن پدربزرگ بد به نوه ۸ ساله خود همه گونه آسیبی میرساند. اما آن پدربزرگ در مقایسه با پدر بزرگ بدی که در ریک و مورتی میبینیم، نمونه است.

این پدربزرگ، همان ریک، نابغه و دانشمندی دیوانه است که در همان ابتدای حضور در سریال، در حال آماده شدن برای پاک کردن زمین از انسان‌ها و شروع دوباره تولید مثل به کمک نوه و همکلاسی نوه اش است.

پخش فصل سوم این سریال بزودی آغاز خواهد شد و دوباره شاهد ماجراجویی های ریک، پدربزرگ بد و مورتی، نوه ترسو خواهیم بود. در اینجا  ۱۰۰ حقیقت جالب و خواندنی در مورد این سریال انمیشینی را باهم مرور می کنیم.

 1. ریک و مورتی توسط دن هارمن و جاستین رویلند ساخته شده است. اولین قسمت این سریال در تاریخ ۲ دسامبر ۲۰۱۳ پخش شد.
 2. این سریال در ژانویه سال ۲۰۱۴ تمدید شد و پخش فصل دوم آن در تاریخ شروع ۲۶ جولای ۲۰۱۵ شروع شد.
 3. دن هارمن ۴۴ ساله برای ساخت سریال کامیونیتی در شبکه NBC مشهور است.
 4. دلیل شهرت جاستین رویلند هم بخاطر صدای فوق‌العاده او در نقش‌های مختلف است. صدای جاستین با  شخصیت کله لیمویی محبوب در سریال وقت ماجراجویی بسیار جذاب از آب درامد.
  ریک و مورتی جاستین رویلند
  جاستین رویلند
 5. همچنین دو خط از دیالوگ های جاستین در سریال وقت ماجراجویی به ریک و مورتی هم منتقل شده است. “!The thing, the thing” و “!Unacceptable”
 6. صدای جذاب جاستین رویلند در ریک و مورتی هم استفاده شده است، در دو نقش ریک و مورتی !
 7. دن هارمن همچنین در تاسیس شبکه۱۰۱، جشنواره ماهانه فیلم کوتاه در لس آنجلس، مشارکت داشته است. فیلم های این جشنواره باید کمتر از ۵ دقیقه باشند.
 8. این سریال از یک انمیشین کوتاه که رویلند برای شبکه ۱۰۱ ساخته بود، ریشه میگیرد. بعد از اینکه هارمن بخاطر ایده‌هایش برای نمایش‌های تلویزیونی به ” A*ult Swim”  نزدیک شده بود، او و رویلند شروع به تولید این سریال کردند.ریک و مورتی دن هارمن
 9. ریشه داستان که در بالا اشاره شد در‌واقع برای مسخره کردن فیلم بازگشت به آینده با نام ماجراجویی های داک و مارتی با دو شخصیت اصلی داک براون و مارتی مکفلای به نمایش در آمده بود. بعدا این نام ها به ریک و مورتی تغییر پیدا کرد.
 10. رویلند قصد داشت تا سریال با قسمت‌های ۱۱ دقیقه‌ای ساخته شود اما “A*ult Swim”  این زمان را افزایش داد.
 11.  رویلند قبل از آغاز همکاری با هارمن، ۳ بار تلاش کرد تا با ساخت pilot، این سریال را در شبکه “Fox” پخش کند اما هر ۳ بار شکست خورد. رویلند که از این شکست ناراحت بود، هر نکته‌ای که درباره سریالش به او گوشزد میکردند رد میکرد.
 12. در این سریال ۳ کارگردان و ۶ طراح فیلم نامه مصور، دو طراح به ازای هر کارگردان، نقش داشته‌اند.ریک و مورتی rick and morty
 13. طبق گفته اریکا هِیز، یکی از طراحان فیلم نامه مصور این سریال، آنها ۲ هفته برای ارائه یک خلاصه از کار، ۲ هفته برای مرتب کردن طرح و یک هفته برای بازبینی طرح هایشان برای هر قسمت فرصت دارند.
 14. دشواری و پیچیدگی  قسمت‌های  Ricks-T Minutes و قسمت پایانی فصل اول باعث شد تا همه اعضای مجموعه دست به دست هم دهند تا بتوانند کار را به پایان برسانند.
 15. برای طراحی های این سریال از Mac و Cintiq استفاده شده است. ساخت انیمیشن ها نیز با استفاده از نرم‌افزار ToonBoom و همچنین Adobe After Effects انجام شده است.ریک و مورتی rick and morty
 16. نمایش رن و استمپی ساخته جان کریسفالوسی یکی از منابع الهام این سریال است.
 17. سبک کارتون سازی رویلند به شدت تحت تأثیر انیمیشن سیمپسون ها است.
 18.  در نمایشگاه کامیک-کان ۲۰۱۴ در سن دیگو جاستین رویلند، پندلتون وارد،انیمیشن ساز آمریکایی، را جزو کسانی اعلام کرد که تأثیر زیادی بر این مجموعه داشته انست.
 19. جاستین و دن در یک روز، خط داستانی سریال را دور انداختند، قسمت pilot آنرا فروختند و بخش مقدماتی آن را نوشتند.
 20. تکمیل بخش مقدماتی در دفتر بدون اثاثیه دن در محل پارامونت پیکچرز ۶ ساعت طول کشید.
 21. اگر طرفدار ریک و مورتی هستید و قسمت پایانی فصل ۲۶ سیمپسون ها را دیده باشید، احتمالاً با چهره‌های آشنایی مواجه شدید. ریک و مورتی در اوایل این قسمت از سریال ظاهر میشوند!ریک و مورتی rick and morty
 22. در قسمت Society of the Blind Eye در سریال Gravity Falls ساخته دیزنی بعضی از وسائل Stan، پیرمرد داستان،  شامل دفترچه یادداشت، خودکار و ماگ او به درون یک پورتال کشیده می‌شوند. اگر به قسمت پایانی فصل اول ریک و مورتی دقت کرده باشید متوجه خارج شدن یک دفترچه یادداشت، خودکار و یک ماگ از درون یک پورتال می‌شوید. به نظر شما این کار اتفاقی بوده یا ارتباطی وجود دارد ؟‌!
 23. آهنگی به سبک رپ که در قسمت ۶ فصل اول شاهد هستیم توسط کارگردان، دن هارمن، اجرا شده است !ریک و مورتی rick and morty
 24. دن به اجرای آهنگ اکتفا نکرده و در قسمت ۱۱ فصل اول او را با شخصیت شخص پرنده میبینیم.
 25. در قسمت ۴ فصل اول با یک شبیه سازی از دنیای واقعی روبرو میشویم.
  در این دنیای کامپیوتری حرکات عجیب مردم را می بینیم که هدف از این کار نشان دادن Cartridge tilting یا ایجاد اختلال در روند یک سیستم بیان شده که باعث اتفاقات غیرمترقبه مثل حرکات این مردم میشود.

ادامه حقایق جالب در مورد سریال ریک و مورتی را در بخش دوم و سوم مطالعه بفرمایید.

مرجع
آلبالو
تگ

1
نظر شما چیست؟

avatar
1 رشته نظرات
0 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
0 نویسندگان نظر
نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
trackback
100 حقیقت در مورد انیمیشن “Rick and Morty” - بخش دوم - آلبالو :تازه های فناوری

[…] ۱۰۰ حقیقت در مورد انیمیشن “Rick and Morty” – بخش اول […]

بستن
بستن