اپلیکیشن آیفوناپلیکیشن و وب

آیفون: دریافت کیبوردی برای استفاده با یک دست؛ بدون نیاز به انتظار برای iOS 11

اواخر امسال، شرکت اپل سیستم‌عامل iOS 11 را منتشر خواهد کرد. کیبورد پیش‌فرض این سیستم‌عامل دارای حالت one-hand یا استفاده یک دست است. ایده‌ای که باعث به وجود آمدن بسیاری از اپلیکیشن‌های موجود شده است که دیگر نیازی به جیلبریک یا چیزهای عجیب و غریب دیگر ندارید و میتوانید به راحتی از اپلیکیشن های زیر بعنوان کیبورد ایفون خود استفاده کنید..

  • Fleksy می‌تواند هر اندازه که بخواهید به اطراف صفحه کشیده شود ولی از لغزاندن انگشت برای تایپ لغت (swiping) پشتیبانی نمی‌کند.
  • Minuum دو مُد برای حالت یک دست به همراه یک حالت flat عجیب دارد که هدف آن حفظ فضای عمودی صفحه نمایش است. شاید در نگاه اول، حالت flat نامناسب به نظر برسد ولی همانند هر کیبورد کاربردی دیگری، به مرور زمان الگوی تایپ شما را می‌آموزد. متأسفانه، این نرم‌افزار نیز از حالت swiping پشتیبانی نمی‌کند.
  • گرچه نسخه‌های آی.او.اس نرم‌افزارهای Gboard، SwiftKey و Swype ظاهر کیبورد را تغییر نمی‌دهند اما قابلیت swiping را به آن اضافه می‌کنند که برای تایپ یک دست، بسیار مناسب است.
  • Microsoft Word Flow شما را قادر می‌سازد که کیبورد را با استفاده از محدوده قابل دسترس شست خود کنترل کنید. هم‌چنین، می‌توانید با کشیدن شست خود روی صفحه و رها کردن آن به معنی اتمام تایپ لغت، متن موردنظر را بنویسید.

برای فعال کردن هر یک از کیبوردهای ذکر شده می‌توانید پس از دانلود آن‌ها، مسیر زیر را دنبال کنید.

Settings -> General -> Keyboard -> Keyboards -> Add New Keyboard

پس از اضافه کردن کیبورد موردنظر، آن را انتخاب کرده و Allow Full Access را انتخاب نمایید.

در زیر میتوانید تصاویری از هر کدام از کیبورد های نام برده را مشاهده نمایید.

کیبورد ایفون
کیبورد ایفون
کیبورد ایفون
کیبورد ایفون
کیبورد ایفون
کیبورد ایفون
previous arrow
next arrow
PlayPause
Slider

آپدیت : طبق اعلام شرکت مایکروسافت متوجه شدیم که این شرکت پروژه Microsoft Word Flow را متوقف کرده و از تمام استفاده کنندگان خواسته که از کیبورد دیگر این شرکت یعنی SwiftKey استفاده نمایند. مایکروسافت شرکت سازنده SwiftKey را در فوریه سال ۲۰۱۷ خریداری کرد.

مرجع
Life Hacker
تگ

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن