اخبار سینما و تلویزیونسینما و تلویزیون

وتا دیجیتال کار بر روی ساخت دنباله های آواتار را آغاز کرد

کامرون به نوآوری های بیشتری نیاز دارد

Weta Digital بعد از آخرین کار پیروزمندانه خود یعنی جنگ برای سیاره میمون ها، ازطریق وبسایت Variety اعلام کرد که به طور رسمی کار بر روی ساخت ۴ دنباله برای فیلم آواتار جیمز کامرون را شروع کرده است.

کامرون اظهار داشت: “آنچه که جو لی تری (مدیر ارشد) و وتا دیجیتال به داستان اضافه کردند بی اندازه ارزشمند است،” “از زمانی که ما آواتار را ساختیم، کمپانی Weta ثابت کرده که بهترین ،انسانی ترین، زنده ترین و با کیفیت ترین جلوه های ویژه و انیمیشن های CG ( تولید کامپیوتر ) را تولید می کنند، و این به معنای توانای ما برای جلو راندن هرچه بیشتر این مرز ها است.

تولید کننده آواتار آقای جان لاندو افزود: ” میزان استعدادهای در Weta شگفت انگیز و فرهنگ کمال گرایی این شرکت با نحوه کارکرد ما در Lightstorm (شرکت تولید کننده فیلم) همخوانی دارد.” او همچنین اشاره کرد: ” ما همچنین میدانیم که دنباله هایی که برای آواتار خواهیم ساخت پروژه های جاه طلبانه تری خواهند بود.”وتا دیجیتال جیمز کامرون آواتار اواتار avatar

Letteri، سرپرست جلوه های بصری ارشد Weta Digital، گفت: “آواتار نوعی فیلم ایده آل برای ما محسوب می شود.” چشم انداز جیمز در « دنیای پاندورا» همیشه بسیار بزرگتر از آن چیزی بود  که ما برای اولین فیلم بوجود آوردیم. کمک به جیمز برای توسعه زبان روایی جدید در سینما از طریق چنین دنیای گسترده ای نوعی فرصت است که به ندرت دوباره پیش خواهد آمد.

چنین پروژه هایی این امکان را به وجود می آورند تا همه بتوانند هنرنمایی کنند و بهترین کار خود را ارائه دهند.”

دیوید کنلی، تهیه کننده اجرایی وتا دیجیتال گفت: “هیجان در وتا در رابطه با Avatar  کاملا مشهود است و در واقع چندین سال است که ما داریم رویه این پروژه کار میکنیم. در این دوره، ما شرکت وتا را با اندازه و مدل های مشخص رشد داده ایم زیرا به ما این امکان را می دهد تا فراتر از هر پروژه ای پیش برویم. این کار ما را قادر می سازد تا مجموعه ای از فیلم های متنوع همانند :Alita فرشته مبارز، Avengers: جنگ ابدی و ماشین مرگبار که می توانند به همراه آواتار به ما کمک کنند را پیدا کنیم.

عناوین بازیگران برای سری دوم به این فیلم باز خواهند گشت عبارتند از؛ سم وورنیگتون، زوو سالدانا، جول دوید موور، سی چی پاندر، استفان لانگ و سیگورنی وییور. کلیف کورتیس و اوون چپلین. قسمت دوم آواتار توسط جیمز کامرون و جان لاندو در شرکت Lightstorm تولید خواهد شد. همچنین جیمز کامرون که خود کارگردانی این قسمت را به عهده دارد، فیلم نامه را با همکاری ریک جوفا و آماندا سیلور، جاش فریدمن و شین سلرونو نوشته است.

۲۰th Century Fox  و شرکت  Lightstorm به تازگی تاریخ جدید اکران فیلم ها را  در صفحه رسمی فیسبوک خود اعلام کرده اند و اظهار داشتند: “کار کردن با خبره ترین تیم در دنیای سینما عالی است! تولید همزمان چهار دنباله آواتار شروع شده و این دنباله ها در ۱۸ دسامبر ۲۰۲۰، ۱۷ دسامبر ۲۰۲۱، ۲۰ دسامبر ۲۰۲۴ و ۱۹ دسامبر ۲۰۲۵ اکران خواهند شد” .وتا دیجیتال جیمز کامرون آواتار اواتار avatar

در سال ۲۰۰۹، اولین فیلم آواتار با فروشی بیش از ۲٫۷ میلیارد دلار در باکس آفیس، همچنان لقب پر فروش ترین فیلم دنیا را یدک می کشد. این رکورد اما توسط جنگ ستارگان: نیرو برمیخیزد عنوان بالاترین فروش در بازر داخل آمریکا با ۹۳۶ میلیون دلار، آواتار را با ۷۶۰ میلیون دلار پشت سر قرار داد.

مرجع
Coming Soon
تگ

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن