اخبار فناوری جهان

آیا مایلید شارژ باقی‌مانده هدفون وایرلس خود را در گوشی خود ببینید؟

اندروید در آینده‌ای نه چندان دور، قادر به نمایش شارژ باقی‌مانده هدفون وایرلس شما خواهد بود

گوگل قصد دارد تا مشاهده شارژ باقی‌مانده هدفون وایرلس و به طور کلی، دستگاه‌هایی که از طریق بلوتوث به گوشی همراه شما متصل هستند را قدری سهولت ببخشد. این نظریه، با توجه به پروژه متن باز گروه برنامه‌نویسی XDA ارائه شده است؛ پروژه‌ای با عنوان: «اطلاعات باتری  دستگاه از راه دور».

زمانی که این پروژه به صورت نهایی منتشر شود،‌ دستگاه‌های اندرویدی قادر خواهند بود تا شارژ باقی‌مانده‌ی وسایل بلوتوثی نظیر هدفون، بلندگو و مانند آن‌ها خواهد بود. البته این وسایل باید توانایی به اشتراک گذاشتن اطلاعات باتری خود را داشته باشند؛ در نتیجه، در ابتدای انتشار این تکنولوژی، ممکن است با بعضی از دستگاه‌ها سازگار نباشد.

چه زمانی منتظر انتشار این تکنولوژی باشیم؟

هنوز مشخص نیست که گوگل این قابلیت را به صورت عمومی منتشر خواهد کرد ولی یکی از اعضای تیم مهندسی اندروید O در یک Reddit در Q&A مربوط به اندروید O در اوایل ماه جاری حدس خود را این‌گونه بیان می‌کند: «ما به دنبال چنین تکنولوژی هستیم و خوشحال می‌شویم که خبر از پشتیبانی برخی از تولیدکنندگان سخت‌افزار همکارمان بدهیم.»

همان‌طور که از سخنان فوق برمی‌آید، برخی از گوشی‌های اندرویدی دارای این قابلیت هستند. توسعه‌دهندگان XDA اشاره می‌کنند که سامسونگ، LG، وان‌پلاس و چند شرکت دیگر چنین تکنولوژی را به گوشی‌های خود اضافه کرده‌اند. این موقعیتی است که گوگل با شرکت‌هایی که قصد سفارشی کردن اندروید را دارد، وارد بازی و رقابت می‌شوند.

تاکنون به طور کامل و واضح مشخص نشده است که گوگل چگونه این قابلیت را عملی خواهد کرد؛ این‌که سطح باتری به عنوان notification در بخش status نشان داده شود و یا در نقطه‌ای دیگر. این قابلیت می‌تواند انعطاف بسیاری داشته باشد؛ گوگل این امکان را فراهم می‌کند. شاید حتی توسعه‌دهندگان قادر باشند هر اطلاعاتی را که بخواهند از طریق دستگاه‌های بلوتوثی به نمایش درآورند.

اندروید O در آستانه‌ی انتشار واقع شده است. ما نیز منتظریم تا ببینیم گوگل چه نقشه‌ای برای این تکنولوژی دارد. از آن‌جایی که گوشی پیکسل بعدی، حدس می‌زنیم که بدون جک هدفون عرضه شود، نشان‌گر باتری برای دستگاه‌های وایرلس می‌تواند برای افرادی که می‌خواهند به سوی وسایل بلوتوثی مهاجرت کنند، بسیار مفید باشد.

مرجع
TheVerge
تگ

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن