سینما و تلویزیونمعرفی سریال

۱۰۰ حقیقت در مورد انیمیشن “Rick and Morty” – بخش دوم

منطق تا حد دیوانگی

منطق تا حد دیوانگی:‌ ۱۰۰ حقیقت درباره سریال انیمیشنی “Rick and Morty” – بخش دوم

در بخش اول با ۲۵ حقیقت در مورد این سریال آشنا شدید. در این بخش ۲۵ حقیقت دیگر را برای شما شرح میدهیم.

 1. حتما تاکنون متوجه شکل عجیب و جالب چشم و مردمک چشم‌ها در شخصیت‌های این مجموعه شده اید. در‌واقع جاستین  رویلند این سبک را از همان نمایش کوتاه قدیمی خود قرض گرفته و آنرا گزینه خوبی برای این مجموعه میداند.
 2. .پرمخاطب بودن این سریال باعث شد تا مؤسسه Oni Press داستان‌هایی با سبک کامیک و برگرفته از این سریال با نویسندگی زک گورمن و طراحی سی جی کنون منتشر کند.

 3. دن اظهار داشته که اگر میتوانست آقای میسیکس،شخصیتی آبی رنگ که یک خواسته شما را انجام داده و سپس ناپدید میشود، داشته باشد، آنرا بعد از هر ایمیل استفاده میکرد تا به او بگوید: “اووووووو دن، این ایمیلت خیلی خوب بود اما فک نکنم مخاطبت شوخی هات رو بفهمه. باید مستقیم بهشون بگی که داری شوخی میکنی“
 4. همچنین جاستین هم از آقای میسیکس میخواهد تا یک جک واقعاً خنده‌دار برای او تعریف کند و در غیر این صورت حق ندارد ناپدید شود !
  اقای میسیکس
  آقایان میسیکس !
 5. در اواخر قسمت دوم مورتی از ریک میپرسد :“به نظرت یه دنیا پر از سگ‌های هوشمند چی شکلی میشه ؟“ جواب ریک به این سؤال اشاره‌ای به یک pilot با نام دنیای سگ‌ها که رویلند برای کارتون نتورک ساخته بود، دارد.

 6. طبق گفته دن هارمن در یکی از جلسات پرسش و پاسخ آنلاین قیمت واحد پولی که در یکی از قسمت‌های این سریال استفاده شده و “اشمکل“ نام دارد را معادل با ۱۴۸ دلار آمریکا اعلام کرد.
 7. ریک هنگام صحبت با مورتی به شدت علاقه دارد تا اسم او را صدا بزند. رویلند در این باره گفته است که ریک این کار را به منظور پیدا کردن فرصت برای فکر کردن انجام میدهد.
 8. در قسمت شش فصل اول، شاهد اتفاق بسیار جالبی هستیم. ریک اقرار میکند که اشتباه کرده است! شخصیت ریک به عنوان دانشمندی خودخواه معمولاً به او اجازه نمیدهد که به اشتباهاتش اقرار کند و شنیدن این حرف از او مثل معجزه است!
 9. تا اینجا به کار های عجیب جاستین عادت کردیم نه ؟‌ این را هم بدانید که جاستین در ابتدا میخواست در هر قسمت کره زمین را نابود کند !
 10. تقریباً همه میداند که بث، دختر ریک، مشکلاتی دارد اما دن هارمن در این مورد گفت که بث پدرش را بهتر از مادرش میداند چون پدرش جرأت و عقل کافی داشت تا آنها را ترک کند و به این ترتیب با این قضیه کنار میآید که او دلیل جدایی پدر و مادرش است !
 11. آقای میسیکس ابتدا قرار بود به رنگ قهوه ای تیره باشد اما این رنگ ترکیب جالبی در صفحه های نمایش ایجاد نکرد.
 12. جاستین رویلند بسیار به تیم و اریک، زوج کمدین A*ult Swim علاقه دارد و به حضور آن‌ها در این مجموعه خوشامد میگوید.
 13. ریک و مورتی از اولین سریال هایی بود که اولین پخش از قسمت جدید خود را در اینستاگرام قرار داد‌!
 14. برای کسانی که میخواهند بداند شماره ۳۸ چگونه ممکن است باید بگوییم که این قسمت ۲۲ دقیقه‌ای به کلیپ های ۱۵ ثانیه تقسیم شده بود !
 15. هارمن دو شخصیت ریک و مورتی را به دو حالت مغز انسان تشبیه میکند : مورتی رفتار بچگانه دارد، جوان و خام ولی کنجکاو است درحالی که ریک خشن و خودخواه است و هیچ‌وقت احساس پشیمانی نمیکند. این دو در کنار هم مانند دو  قطب یک باتری این نمایش را پر انرژی میکنند !
 16. در قسمت دهم، یکی از مورتی ها شبیه اریک استالتز ساخته شده است. استالتز قرار بود در فیلم بازگشت به آینده نقش مارتی را داشته باشد اما این نقش به مایکل جی فاکس داده شد.
 17. آیپد جری و بازی ترکاندن حباب آن را بیاد دارید ؟ A*ult Swim نسخه واقعی آنرا ساخته است ! هم‌اکنون میتوانید آن را برای آی او اس دانلود کنید.
 18. جاستین رویلند به شکل مرتب بازخورد های این سریال را در شبکه‌های اجتماعی بررسی میکند. همه اعضای مجموعه همه تلاششان را میکنند تا مخاطب راضی بماند.
 19. در قسمت ریکستی مینتز، تمام تبلیغات و سریال های که از دنیاهای دیگر پخش می‌شوند، همه و همه ساخته ذهن گویندگان است !
 20. دیالوگ های استفاده شده در این مجموعه به سبک رترواسکریپتنگ نوشته میشود. به این صورت که گویندگان یک قالب کلی از دیالوگ هارا دریافت میکنند سپس ایده‌های خودرا بیان میکنند.
 21. در قسمت “پارک آناتومی“، شاهد تعقیب و گریز ریک و مورتی با ویروس هپاتیت A هستیم که هپاتیت C به کمکشان آمده و هپاتیتA را از بین میبرد. دوستانه تر بودن هپاتیت C در‌ دنیای واقعی نیز صادق است. هپاتیت C از نوع  خوش خیم هپاتیت است !
 22. دن هارمن ، جاستین رویلند و ۴ نفر دیگر از نویسنده‌های این مجموعه: اریک آکوستا، وِید رندالف، راین ریدلی و تام کافمن همه از اعضای شبکه ۱۰۱ هستند!   
 23. در قسمت معجون شماره ۹ ریک، صحنه ای ساخته شده بود که در آن ریک و مورتی مجازی منفجر شده و ریک باید اعضای خود را از روی سقف تمیز کند.
 24. آروغ زدن‌های ریک کاملاً واقعی هستند !!! جاستین، دیالوگ هایی که نیاز به این کار دارند را مشخص کرده و پس از مصرف یک نوشیدنی کم کالُری آن‌ها رامیخواند، به گفته خود این فرایند به شدت حال بهم زن است.
 25. مورتی در‌واقع مورتیِ پدر است، چون مورتیِ پسر را بزرگ میکند !

ادامه حقایق جالب در مورد ریک و مورتی در بخش سوم.

مرجع
آلبالو
تگ

2
نظر شما چیست؟

avatar
2 رشته نظرات
0 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
1 نویسندگان نظر
Mazyar نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
Mazyar
مهمان
Mazyar

خیلی خوب بود ولی آخری یعنی چی ؟

trackback
100 حقیقت در مورد انیمیشن “Rick and Morty” - بخش اول - آلبالو :تازه های فناوری

[…] ۱۰۰ حقیقت در مورد انیمیشن “Rick and Morty” – بخش دوم […]

بستن
بستن