اپلیکیشن و وب

استوری اینستاگرام ۱ ساله‌ میشود: عبور از اسنپ چت

به بهانه یک سالگی Story بخوانید

قابلیت استوری در اینستاگرام نسخه ای از قابلیتی مشابه در اسنپ چت است که پس از گذشت ۱ سال به بخش مهمی از بزرگترین شبکه اجتماعی تصویر محور دنیا تبدیل شده است. نیمی از شرکت های تجاری در ماه اخیر حداقل یک استوری آپلود کرده‌اند و این امر باعث افزایش میانگین آپلود استوری به روزانه ۳۲ دقیقه برای افراد زیر ۲۵ سال و ۲۴ دقیقه برای افراد بالای ۲۵ سال شده است.

اگر هدف فیسبوک پیشی گرفتن از اسنپ چت بود، با استوری موفق به اینکار شده است. رشد کاربران اسنپ چت از۱۷.۲٪ درصد در هر ۳ ماه به ۵٪‌درصد رسیده است و این درحالی است که قیمت هر سهم این شرکت از ۱۷دلار به ۱۳ دلار سقوط داشته است. استوری اینستاگرام روزانه ۲۵۰ میلیون کاربر را به خود میبیند و این مقدار برای اسنپ چت ۱۶۶ میلیون است.

یک استوری

با یک حساب سرانگشتی میتوان درک کرد که چرا کاربران در حال مهاجرت به اینستاگرام هستند. اینستاگرام برخی قابلیت‌های اصلی اسنپ را ربوده و دائماً ویژگی‌های بیشتری به آن اضافه میکند. همچنین اینستاگرام با افزودن قابلیت ارسال پیام مستقیم(دایرکت) به دیگر کاربران که مشابه آن را در اسنپ نیز شاهد بودیم به سرعت در حال پیشروی است و بخش دایرکت این برنامه حالا ماهانه ۳۷۵ میلیون کاربر دارد. تأثیر اسنپ روی دایرکت اینستاگرام باعث شده تا این بخش بعد از واتس اپ، مسنجر و ویچت رتبه چهارم را در بین برنامه‌های پیام رسان داشته باشد.حالا از هر ۵ استوری که توسط شرکت های تجاری آپلود می‌شود، یکی از آن‌ها با دایرکت پاسخ داده می‌شود که این مسأله شرکت های تبلیغاتی ای که به دنبال راهی اختصاصی و شخصی برای ارتباط با مشتری هستند را ترغیب به استفاده از استوری میکند.

استوری علیه اسنپ
فیلتر صورت اسنپ چت در سمت راست و نسخه مشابه آن برای استوری در سمت چپ

اینستاگرام میگوید : “ استوری، اینستاگرام را به محلی برای به اشتراک گذاشتن تمام لحظات زندگی مردم، نه فقط لحظات برجسته، کرده است“.اگر کوین سیستروم، مدیرعامل اینستاگرام، برنامه اش را جایی برای نمایش تمام چیزهای جالب زندگی مردم و نه فقط سفر ها و غذاهای فوق العاده میخواست، قطعاً در این کار موفق بوده است. این موفقیت باعث شد تا فیسبوک آنرا به برنامه‌های دیگر خود نیز منتقل کند. قابلیت استاتوس در واتس اپ حالا روزانه ۲۵۰ میلیو ن کاربر دارد و البته قابلیت‌های مشابه در مسنجر، بخاطر عقب‌ماندگی این برنامه توجه کمتری به خود جلب کرد.

اگر اسنپ میخواهد وال استریت دوباره به او لبخند بزند، باید تحولی عظیم در برنامه خود ایجاد کند یا با ارائه نوآوری های خود کاربرانش را به اسنپ برگرداند. توییتر نیز در شرایط مشابه توانست دوباره خود را احیا کند اما اینبار به نظر نمیرسد اینستاگرام به آتش اسنپ مهلت بالاگرفتن بدهد !

قابلیت استوری به یک بخش مهم از شبکه های اجتماعی تبدیل شده و گول نیز برای جا نماندن از قافله مشغول کار بر روی پروژه ای مشابه است که میتوانید در این مقاله بیشتر در مورد آن بخوانید.

مرجع
TechCrunch
تگ

1
نظر شما چیست؟

avatar
1 رشته نظرات
0 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
0 نویسندگان نظر
گوگل در حال آزمایش "استمپ": رقیبی برای اسنپ چت - آلبالو :تازه های فناوری نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
trackback
گوگل در حال آزمایش "استمپ": رقیبی برای اسنپ چت - آلبالو :تازه های فناوری

[…] استوری اینستاگرام ۱ ساله‌ میشود: عبور از اسنپ چت […]

بستن
بستن