سینما و تلویزیونمعرفی سریال

۱۰۰ حقیقت در مورد انیمیشن “Rick and Morty” – بخش سوم

منطق تا حد دیوانگی

در بخش اول و بخش دوم با ۵۰ حقیقت در مورد سریال ریک و مورتی  آشنا شدید. در این بخش ۲۵ حقیقت دیگر را برای شما شرح میدهیم.

 1. سامر، خواهر مورتی، از بازی یاتزی متنفر است ! یاتزی نوعی بازی با تاس است که در اوج دوران بازی‌های تاس و ورق در آمریکای دهه ۴۰ و ۵۰ میلادی در بازار ها ظاهر شد.

 2. قسمت پارک آناتومی در‌واقع با هدف مسخره کردن فیلم معروف پارک ژوراسیک ساخته شد.

 3. بِث، مادر مورتی، متولد شهر ماسکیگان در ایالت میشیگان آمریکاست.

  ریک و مورتی - بث و سامر
  بث و سامر

   

 4. جاستین با مقایسه ریک و مورتی با سریال های دیگر بیان میکند : در حالی که بقیه سریال ها یک خط داستانی ممتد را دنبال میکنند و به سختی شخصیتی به لیست شخصیت های خود میفزایند، ریک و مورتی عمداً این محدودیت را زیر پا میگذارد تا شخصیت‌ها بتوانند به شکل طبیعی تری جلوه کنند.

 5. سارا چالک، گوینده صدای بث، اظهار داشته که سبک انیمیشن ریک و مورتی زیباست و اینکه خیلی دوست دارد بتواند این‌گونه طرح ها را خودش بسازد !

  ریک و مورتی - سارا چالک در نقش بث
  سارا چالک
 6. سارا اخیراً باز هم در نقش یک دکتر بلوند به تلویزیون آمده است ! طرفداران سریال طنز
  Scrubs
  او را با نام دکتر الیوت میشناسند.

 7. کریس پارنل،‌ گوینده صدای جِری(پدر مورتی)، از طرفداران پروپا قرص ژانر علمیتخیلی است. او در مصاحبه‌ای گفته دنیایی که ریک و مورتی در آن زندگی میکنند بسیار جذاب است !

 8. طبق گفته جاستین رویلند به احتمال بسیار قوی باز هم شاهد حضور آبی‌های بانمک، آقای میسیکس، در برنامه هستیم.

 9. قسمت‌های مهمی در هر قسمت بصورت بداهه توسط رویلند اجرا شده اند. بهترین مثال آن هم در قسمت pilot است که بدون مقدمه و هیچ صحنه اضافی داستان شروع میشود. صحنه ای که در سفینه فضایی ریک با مورتی بازی میکند نیز از کار های بداهه جاستین است.

 10. جاستین صدای دو شخصیت ریک و مورتی را هم به صورت جداگانه و هم به صورت همزمان ضبط میکند و این بسته به احساسش نسبت به آن لحظات دارد و اینکه کدام حالت بهترین نتیجه را برای کار نهایی خواهد داشت.

 11. جالب است بدانید که بعضی از اتفاقاتی که در این سریال نشان داده می‌شود در‌واقع برای اعضای سازنده این مجموعه اتفاق افتاده است ولی از این مطمئن باشید که تمام شخصیت‌های آن ساختگی هستند.

 12. رویلند خیلی دوست دارد تا بخش‌هایی که در مراحل ویرایش از دیالوگ ها حذف شده‌اند نیز به مجموعه اضافه شود و تامی میهان، ویرایشگر دیالوگ ها، نیز با این سبک طنر او هماهنگ است و گاهی با تصمیم های شگفت انگیز خود شوخی های جالبی به سریال اضافه میکند!

 13. متأسفانه اطلاعات زیادی در مورد گذشته ریک و دخترش نداریم ولی از گفته‌های ریک این را میدانیم که ریک ازدواجی شکست‌خورده داشته و بث گفته که ریک مادرش را ترک کرده است.

   

  ریک و مورتی - ریک و بث
  ریک و بث

   

 14. پسر مورتی که در یکی از قسمت‌ها بوجود میاید از کارتون و بازی‌های کامپیوتری متنفر است و شبکه تلویزیونی مورد علاقه او شبکه تاریخ است.

 15. هارمن این مجموعه را با سریال های بریتانیایی مثل Doctor Who و The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy مقایسه کرده و در اینباره میگوید که این سریال ها ارزش و احترامی به تماشاگر القاء میکنند تا تماشاگر بتواند با کنایه ها و نکات تاریک این سریال ها کنار بیایند.

  ریک و مورتی - Doctor Who - Hitchhiker's guid to the galaxy

 16. آیا تاحالا شده خودتان را جای مورتی تصور کنید ؟! هارمن میگوید که شخصیت‌های ضعیفتر و شخصیت‌های دوم در این سریال و دو سریال دیگر که بالا ذکر شد گزینه های خوبی برای تماشاگر هستند تا خودشان را جای آنها بگذارند.در حقیقت دن میگوید که ما نمیتوانیم خودمان را جای شخصیتی بگذاریم که همه چی را میداند و همه کار بلد است، در نتیجه ما همیشه شخصیت دوم میشویم.

 17. پروسه انیمیشن سازی این سریال را دو شرکت Starburns Industries در بربَنک و Bardel Entertainment در ونکوور کانادا انجام میدهند.

 18. فیلم نامه‌های مصور، طراحی ها، ترکیب بندی رنگ‌ها و پس زمینه در بربنک آماده می‌شوند و به ونکوور فرستاده می‌شود تا در آنجا اسمبل شوند که البته در این پروسه از مراکز مرتبط فیلیپین نیز کمک گرفته میشود.

 19. ریک و مورتی حد و مرز های بسیاری را جابجا میکند و برای نشکستن قانون همیشه باید مراقب این حد و مرز ها باشد ! تولیدکنندگان، سریال South Park را الگوی خود در مسائل قانونی در نظر گرفته‌اند تا دچار دردسر های قانونی نشوند.

 20. عنوان قسمت “Lawnmower Dog” در حقیقت اشاره‌ای به فیلم “The Lawnmower Man“ دارد. این فیلم ساخته برت لئونارد است که در آن باغبانی معلول به هوش فوق‌العاده‌ای دست پیدا میکند.

 21. تاکنون شغل پدر مورتی را فهمیده اید ؟! جری در یک آژانس تبلیغاتی سطح پایین کار میکند و لیسانس علوم مدنی دارد.

 22. رویلند درباره نظر بث در مورد رابطه بین پدر و فرزندانش گفته که بث به پدرش ایراد نمیگیرد چون نمیخواهد پدرش دوباره او را ترک کند،‌البته مسأله آنچنان هم برایش مهم نیست.

 23. تکه کلام ریک، وابا لابا داب داب، برای مسخره و تخریب کردن تکه کلام های احمقانه ای که به شدت در سریال و فیلم‌ها رایج است ساخته شد. این تکه کلاًم ابتدا قرار بود از دیالوگ حذف شود ولی به شکل عجییبی وارد روند داستان شد.

 24. سگ سفید و بانمک مورتی، اسنافل، از روی سگ خود جاستین رویلند به نام جری درست شده است. این سگ اهل مالت است.

  ریک و مورتی - سگ مورتی اسنافل
  اسنافل – سگ مورتی

   

 25. مثل خیلی از نمایش‌های دیگر A*ult Swim، نویسنده‌های ریک و مورتی هم عضو اتحادیه The Writing Guild OF America نیستند. این اتحادیه محل گردهمایی نویسندگان فیلم و سریال در غرب میسیسیپی است.

ادامه این حقایق را در بخش چهارم مطالعه کنید.

مرجع
آلبالو
تگ

4
نظر شما چیست؟

avatar
3 رشته نظرات
1 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
2 نویسندگان نظر
آرش ساکیسجاد100 حقیقت در مورد انیمیشن “Rick and Morty” – بخش آخر - آلبالو :تازه های فناوری100 حقیقت در مورد انیمیشن “Rick and Morty” - بخش دوم - آلبالو :تازه های فناوری نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
trackback
100 حقیقت در مورد انیمیشن “Rick and Morty” – بخش آخر - آلبالو :تازه های فناوری

[…] بخش اول و بخش دوم و بخش سوم با ۷۵ حقیقت در مورد سریال ریک و مورتی  آشنا شدید. در این […]

trackback
100 حقیقت در مورد انیمیشن “Rick and Morty” - بخش دوم - آلبالو :تازه های فناوری

[…] ۱۰۰ حقیقت در مورد انیمیشن “Rick and Morty” – بخش سوم […]

سجاد
مهمان
سجاد

سلام

واقعا کارتون عالیه ، خسته نباشید
امروز اتفاقی و شانسی پیداتون کردم و دارم لذت میبرم

این کامنتو برای لینک بخش چهارم میذارم که فکر میکنم درست لینک نشده و به یه سایت دیگه منتقل میشه ، به گیم اسپات.
کامنتم ثبت هم نشد اشکال نداره ، هدف تشکر و تذکر اصلاح لینک بود.

ممنون ، موفق باشید

ادمین
مدیر
ادمین

با سلام و تشکر از شما دوست عزیز
لینک بخش چهارم اصلاح شد

بستن
بستن