اخبار فناوری جهانبررسی موبایلموبایل

تمام تغییراتی که تاکنون از آیفون ۸ میدانیم

شایعه‌ای که ممکن است غافل‌گیری بزرگ اپل را خراب کند

در سال ۲۰۱۰ یکی از مهندسین اپل،‌ باعث لو رفتن طراحی جدید آیفون ۴ شد؛ خبری که سبب از بین رفتن غافل‌گیری بزرگ اپل برای طراحی مجدد آیفون از سال ۲۰۰۷ گردید؛ آیا این اتفاق برای آیفون ۸ نیز خواهد افتاد؟

قطعاً اپل سعی می‌کند که هرگز اشتباه بزرگ خود را تکرار نکند ولی تاریخ راه تکرار خود را طی خواهد کرد. به مناسبت سالگرد ده سالگی آیفون، شرکت اپل قصد دارد تا طراحی آن را به شکل کلی تغییر دهد و برخی شایعات می‌خواهند تعدادی از ویژگی‌های آیفون جدید را فاش کنند.

هفته گذشته، این شرکت به نظر می‌رسید اشتباهاً یک به‌روز رسانی برای اسپیکر هوشمند HomePod که تا ماه دسامبر عرضه نخواهد شد، ارائه کرده است و توسعه‌دهندگان iOS مثل Steve Troughton-Smith‌ و Guilherme Rambo با فهمیدن کد حاصل، گویی به گنجینه‌ای پنهان دست یافتند.

به هر حال، ما هنوز در مورد این‌که پرچمدار جدید شرکت اپل چه نامی خواهد داشت، مطمئن نیستیم؛ آیفون ۸؟ آیفون X؟ و یا شاید آیفون پرو؟

پیش‌بینی‌های فراوانی وجود دارد. اگر  فرض کنیم که این مشخصات لو رفته درست باشند، آیا اپل اقدامات معکوسی در مورد مشخصات لورفته خواهد کرد؟ (با فرض اینکه ۶ هفته بیشتر به معرفی محصول جدید نمانده و حتما تاکنون قالب‌های ساخت آیفون ۸ ساخته شده‌اند) آیا این اطلاعات همه مشخصات آیفون را مشخص می‌کنند یا قسمتی از آن را؟ البته که، حتی در این عصر پارانویید،‌ همگی اطلاعات به دست آمده نادرست نیستند اما اپل به درخواست ما برای جواب دادن، پاسخی نداده است.

به نظر می‌رسد اطلاعات زیادی در مورد آیفون بعدی در هفته گذشته به دست آورده‌ایم که در ادامه مقاله در هشت مورد آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

۱)     حاشیه‌ها از بین می‌روند

آیفون 8 iPhone 8
طرح آیفون ۸ توسط Guilherme Rambo

آیا شکلی که می‌بینید به آیفون‌هایی که تا به الان دیده‌اید، شباهتی دارد؟ خیر؛ چون عموماً آیفون‌ها حاشیه‌های تقریباً بزرگ و عریضی در بالا و پایین صفحه برای دکمه هوم، اسپیکر گوشی، دوربین جلو و سنسورهای مختلف داشتند.آیفون 8 Iphone ایفون 8

این تصویر یک آیفون متفاوت را نشان می‌دهد؛ با نمایشگر لبه تا لبه و بدون دکمه هوم مشخص که با شایعات شنیده‌شده کاملاً همخوانی دارد.

۲)   امکان تشخیص صورت

اگر اپل قصد بیشینه کردن اندازه صفحه نمایش را در ایفون جدید دارد، پس چرا حاشیه بزرگی در قسمت بالایی آیفون باقی مانده است؟

یکی از جواب‌های ممکن می‌تواند وجود یک دوربین تشخیص صورت با برندی جدید باشد.آیفون 8 Iphone ایفون 8

Troughton-Smith‌ و Guilherme Rambo با بررسی کدهای لو رفته، چند اشاره به سیستم تشخیص صورت اپل را یافته بودند؛ نه اشاره به یک دوربین مادون قرمز با نام تجاری جدید؛ بلکه اشاره به چیزی که در جلوی دستگاه قرار دارد.

علاوه بر مشاهده در تاریکی، از دوریبن مادون قرمز برای تشخیص چهره و صورت استفاده می‌شود؛ چون می‌تواند عمق را درک کند و از استفاده از یک تصویر برای فریب دادن اسکنر تصویر خودداری نماید.

این سیستم تشخیص چهره یک نام نیز دارد: Pearl ID که به معنی شناسه مروارید می‌باشد.

به نظر می‌رسد برای تنظیم آن باید دو بار صورت خود را اسکن کنید.

۳)  ظاهراً دکمه هوم وجود ندارد

تصویری که در قسمت اول مشاهده کردید، تنها منبع برای ثابت کردن این موضوع نیست؛ بلکه در کد لو رفته نیز، خطی وجود دارد که متغیری به نام «DeviceHasHomeButton» با عدد صفر، مقداردهی شده‌است که احتمالاً برای اطلاع برنامه‌نویسان از عدم وجود دکمه هوم است.آیفون 8 Iphone ایفون 8

Troughton-Smith مدعی شده است که چند مرجع‌دهی به نشانگر هوم شده است؛ دکمه مجازی‌ای که هر موقع به آن نیاز داشته باشید، روی صفحه ظاهر می‌شود و در غیر این صورت، به راحتی محو خواهد شد. اگر از ویژگی assistive touch accessibility استفاده کرده باشید، این امکان را یک رؤیا نخواهید دانست.

افرادی که از دکمه هوم برای روشن کردن گوشی استفاده می‌کردند، چه باید بکنند؟‌ Troughton-Smith می‌گوید که قابلیت «tap to wake» به راحتی می‌تواند پاسخگوی این نیاز باشد. ممکن است شما همانند گوشی‌های لومیای شرکت مایکروسافت بتوانید، صفحه‌ی iPhone 8 خود را با ضربه زدن به هر نقطه از صفحه نمایش، روشن کنید.

پنج مورد در آیفون ۸ که می‌تواند آیفون را برای همیشه تغییر دهد

۴)   سرنوشت حسگر اثر انگشت Touch ID هنوز نامعلوم است

اگر آیفون پرچمداری را معرفی کند که قابلیت پرداخت سریع فقط با لمس صفحه را نداشته باشد، چه حسی به شما دست می‌دهد؟

شاید این سؤال بی‌معنی باشد ولی Troughton-Smith‌ و Guilherme Rambo هنوز مدرکی به دست نیاورده‌اند که آیفون جدید دارای سنسور اثر انگشت باشد.آیفون 8 Iphone ایفون 8

احتمالاً این سنسور در دکمه هوم نباشد؛ چرا که احتمالاً دکمه هومی وجود نخواهد داشت. Troughton-Smith می‌گوید که هیچ منبعی وجود ندارد که دلالت بر وجود آن در زیر صفحه نمایش کند. طبق گزارش‌ها، شرکت اپل قصد دارد تا این سنسور را در داخل صفحه نمایش قرار دارد و این سنسور را با نمایشگر ادغام کند.

فقدان شواهد، شاهد بزرگی برای عدم وجود این سنسور نیست. شاید باید در اعماق کد به دنبال آن گشت و یا اپل نیز می‌خواهد همانند سامسونگ، گوگل، ال‌جی و شرکت‌های دیگر، Touch ID را به پشت گوشی منتقل کند.

آیا سیستم پرداخت اپل نمی‌تواند شخصیت شما را با استفاده از سیستم تشخیص چهره‌ی Pearl ID مشخص کند؟ ممکن است اما Rambo می‌گوید به نظر نمی‌رسد Pearl بتواند برای پرداخت به کار رود. شاید هنوز بانک‌ها به قدر کافی به آن اطمینان پیدا نکرده‌اند. سامسونگ می‌گوید که سیستم تشخیص چهره آن برای برخی کارها به اندازه کافی امن نیست. اپل نیز شاید به مشکل مشابه برخورد کند؛ اما تصور آیفون جدید بدون وجود امکان Apple Pay بسیار دشوار است و در نتیجه، حدس می‌زنیم اطلاعاتمان در این زمینه ناقص است.

۵)  نوار وضعیت (status bar) نمی‌تواند بی‌تغییر باشد

آیا نوار بالای گوشی را که به خاطر دوربین بریده شده بود، به خاطر دارید؟ همین امر می‌تواند سبب تغییر در نوار وضعیت سنتی آیفون که دارای میزان شارژ باقی‌مانده، قدرت آنتن‌دهی گوشی و زمان بود، شود.آیفون 8 Iphone ایفون 8

اما سؤال این است که هر کدام از نیم قسمت نوار وضعیت که در دو طرف دوربین قرار می‌گیرند، شامل چه اطلاعاتی خواهند بود؟

پاسخی که Troughton-Smith می‌دهد این است که به نظر می‌رسد این دو قسمت به صورت تعاملی با یکدیگر کار کنند.

تمام شایعات اپل واچ ۳ : تمام چیزی که در مورد آن میدانیم

۶)   به نظر می‌رسد واقعیت افزوده اپل در حال ترقی است

حتی بدون وجود سخت‌افزار اختصاصی، به نظر می‌رسد که پلتفرم واقعیت افزوده‌ی اپل کارآیی بهتری از Microsoft HoloLens یا Google Tango داشته باشد که بخواهد اشیای مجازی را وارد دنیای واقعی کند. شایعه اخیر حدس می‌زد که آیفون ۸ ممکن است به سیستم لیزر سه‌بعدی تصویر دوربین عصب برای تشخیص بهتر و پیشرفته‌تر عمق مجهز شود.آیفون 8 Iphone ایفون 8

هنوز مدرکی برای این ادعاها ارائه نشده است ولی به نظر می‌رسد که دوربین تشخسص چهره مادون قرمز جلویی بتواند نقش بسزایی در واقعیت افزوده ایفا کند؛ این سخن را با توجه به دو توییت انجام گرفته، می‌زنیم.

هنوز به علت این‌که چرا اپل می‌خواهد حالت‌های چهره را شناسایی کند پی نبرده‌ایم اما شاید ویژگی جدید سلفیِ واقعیت افزوده، برای فیلتر‌های محبوبی مثل اینستاگرام و اسنپ‌چت می‌باشد.

۷)  شاهد‌های کمی هم برای شارژ بی‌سیم وجود دارد

شارژ وایرلس یکی از قدیمی‌ترین شایعاتی است که برای آیفون وجود داشته و هنوز به واقعیت نپیوسته‌است اما تحلیلگر KGI Securities، مینگ‌چی-کو (که پیش‌بینی‌های زیادی راجع‌به محصولات اپل داشته است) اعتقاد دارد که تمامی محصولات اپل در سال جاری، به این ویژگی مجهز خواهند شد.آیفون 8 Iphone ایفون 8

در ماه ژوئن، شخصی در MacRumors صدایی جدید در iOS 11 کشف کرد که احتمال می‌رود صدای iPhone هنگام قرارگیری بر روی شارژر وایرلس خواهد بود.

Rambo‌ نیز، لوگوی جدید شارژ، منتسب به آیفون جدید کشف کرده است که امکان وجود این تکنولوژی را قوت می‌بخشد.

در این مقاله نیز ما تصاویری از یک ماژول شارژ بی سیم منتشر کردیم که به ایفون ۸ نسبت داده شده بود.

۸)  آیفون جدید احتمالاً تنها نخواهد بود

iPhone 8 آیفون 8

یکی از شایع‌ترین شایعات پیرامون آیفون جدید این است که احتمالاً سه گوشی جدید در ماه سپتامبر معرفی خواهند شد: iPhone 7S، iPhone 7S Plus و پرچمدار جدید (سری S به نظر می‌رسد طراحی قبلی خود را حفظ کنند و فقط برخی به‌روز رسانی‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری برای قدرتمندی بیش‌تر داشته باشند).

امروز، احتمال درستی این نظریه، بیش از پیش است؛ زیرا Rambo اشاره‌ای به «iPhone 9.9» یافته است که به نظر می‌رسد مستقل از پرچمدار جدید آیفون است.

این یک مدرک ضعیف است اما Troughton-Smith شاهدی پیدا کرده است که نشان از وجود صفحه نمایش جدید با رزولوشن ۱۱۲۵*۲۴۳۶ پیکسلی دارد که خوانایی کامل با رزولوشن صفحه‌ای که مینگ‌چی-کو، تحلیلگر KGI Securities گفته بود، دارد که مدعی وجود سه آیفون به جای دو آیفون شده بود؛ گفتنی است، آیفون ۷ دارای رزولوشن ۷۵۰*۱۳۳۴ پیکسلی و آیفون ۷ پلاس دارای رزولوشن ۱۰۸۰*۱۹۲۰ پیکسلی است.

 

مرجع
CNet
تگ

1
نظر شما چیست؟

avatar
1 رشته نظرات
0 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
0 نویسندگان نظر
اپل واچ ۳ : تمام چیزی که در مورد آن میدانیم - آلبالو :تازه های فناوری نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
trackback
اپل واچ ۳ : تمام چیزی که در مورد آن میدانیم - آلبالو :تازه های فناوری

[…] تمام تغییراتی که تاکنون از آیفون ۸ می دانیم […]

بستن
بستن