اخبار فناوری جهان

گوگل در حال آزمایش “استمپ”: رقیبی برای اسنپ چت

طبق گفته یکی از اشخاص نزدیک به برنامه‌های شرکت گوگل،‌ زیر مجموعه آلفابت، آن‌ها در حال توسعه فناوری ای هستند که در آن اشخاص میتوانند استوری هایی مانند آن‌هایی که در اسنپ چت با آن‌ها روبرو هستیم، بسازند.شخص مذکور که به صورت ناشناس اقدام به مصاحبه کرد افزود : این پروژه گوگل با نام استمپ در مراحل اولیه آزمایش است.

همچنین در مقاله دیگری خواندیم که بخش استوری اینستاگرام از رقیب خود اسنپ چت پیشی گرفته است.

شرکت های پیشتاز فناوری در حال رقابت برای گسترش ابزارهایی هستند که به درد شرکت های محتوای چندرسانه ای میخورد و آن‌ها میتوانند برنامه‌های خودرا با اخبار، سرگرمی، ورزش و دیگر محتواها پر کنند. چالش این ابزار ها این است که در عین حال که باید بهتر و سریعتر از یک مرورگر عمل کنند، باید بتوانند تجربه بهتری را برای کاربر رقم بزنند. بخش دیسکاور در اسنپ چت، در نوع ترکیب فیلم و متن و عکس متمایز از دیگران است.همچنین رد کردن استوری تنها با یک ضربه نیز از قابلیت‌های آن است.

گوگل استمپ +‌ اسنپ چت

وال استریت ژورنال شنبه همین هفته خبر توسعه گوگل استمپ را اعلام کرد تا مردم با آن آشنا شوند. این روزنامه همچنین اعلام کرد : گوگل از روزنامه‌ها و مجلاتی مانند ، Vox Media ،‌ Time Warner Inc’s، CNN‌،‌ Mic، Washington Post و Time Inc درخواست همکاری در این پروژه کرده است.

گوگل در واکنش به این سخنان در بیانیه ای اعلام کرد ‌: در حال حاضر ما هنوز چیزی برای عرضه نداریم اما بسیار مشتاق هستیم تا در آینده‌ای نزدیک اطلاعاتمان را دراین باره منتشر کنیم.

نام استمپ مارا به یاد محصول دیگری از گوگل با نام صفحات تسریع شده همراه(Accelerated Mobile pages) میاندازد که به اخبار آنلاین اجازه میدهد تا سریعتر به نمایش دربیایند. فیسبوک نیز در این رقابت گوگل را تنها نگذاشته و با مقالات فوری(Instant Articles) در این عرصه حضور دارد.

مرجع
First Post
تگ

1
نظر شما چیست؟

avatar
1 رشته نظرات
0 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
0 نویسندگان نظر
استوری اینستاگرام ۱ ساله‌ میشود: عبور از اسنپ چت - آلبالو :تازه های فناوری نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
trackback
استوری اینستاگرام ۱ ساله‌ میشود: عبور از اسنپ چت - آلبالو :تازه های فناوری

[…] گوگل در حال آزمایش “استمپ”: رقیبی برای اسنپ چت […]

بستن
بستن