بررسی های متفرقهگوناگون

هشدار سازمان آتش نشانی: محلی هایی که نباید تلفنتان را شارژ کنید

سازمان آتش نشانی شهر نیوتن آمریکا در هشداری عمومی اعلام کرد که مردم برای حفظ سلامت خود نباید تلفن همراه خود را روی تخت یا زیر بالش  شارژ کنند. در حالی که استفاده از تلفن‌های هوشمند و تبلت ها با رشدی روزافزون در حال افزایش است، مردم دائماً بدنبال محلی برای شارژ کردن تلفن هایشان هستند.

اکثر مردم به تلفن‌های هوشمند خود به عنوان وسیله‌ای کاربردی نگاه میکنند و فکر خطرناک بودن این وسایل برایشان دشوار است. متأسفانه باتری های لیتیومیون که در این دستگاه‌ها استفاده شده  و اجازه میدهد با یکبار شارژ زمان طولانی مورد استفاده قرار بگیرند یک نقطه ضعف دارند :‌ اگر در معرض تهویه مناسب قرار نگیرند حرارت بالایی به خود میگیرند. آتش نشانی گزارش میدهد ۵۳ درصد از آتش سوزی های جزئی در این حوزه مربوط به دستگاه‌هایی است که زیر بالش یا روی تخت در حال شارژ شدن بودند. با ما این ۶ نکته را مرور کنید تا از آتش سوزی های خانگی جلوگیری کنید:

شارژ تلفن همراه - آتش سوزی

۱بیش از حد دستگاهتان را شارژ نکنید. هنگامی که یک باتری به نهایت شارژ خود میرسد دیگر توانایی جذب انرژی اضافه ندارد و این شارژ اضافی باعث پدید آمدن چیزی به نام چکیدن شارژ می‌شود که منجر به داغ شدن باتری می‌شود.

۲باتری هارا درحال شارژ شدن رها نکنید. چون باتری های لیتیومیون کمی لنگ میزنند بهتر است که موقع شارژ شدن در همان اطراف و آماده باشید چون احتمال وقوع خطر وجود دارد. هیچ‌گاه دستگاه خودرا موقع خواب شارژ نکنید.

۳دستگاه را هنگام شارژ روی سطح صاف قرار دهید. تلفن‌های همراه و تبلت ها همیشه هنگام شارژ باید روی سطوح سخت و صاف قرار گیرند. قرار گرفتن روی سطوح نرم و فرو رونده مانند بالشت یا تخت گرما را درون باتری حفظ میکند و باعث داغ شدن آن‌ها و در نتیجه آتش سوزی میشود.

۴دریچه های تهویه را مسدود نکنید. تلفن‌های همراه و تبلت ها منافذ تهویه ندارند اما لپ تاپ ها دارند. موقع شارژ لپ تاپ، از مسدود نبودن این منافذ اطمینان حاصل کنید.

۵کابل های شارژر را بررسی کنید. کابل های فرسوده بدون در نظر گرفتن اینکه برای وسایل الکتریکی هستند یا نه، یکی از عوامل آتش سوزی دستگاه‌های مذکور است. تمام این کابل هارا تعویض کنید.

شارژ تلفن همراه- آتش سوزی

۶آنهارا از پریز بکشید. پیشنهاد می‌شود هنگامی که دستگاه در حال شارژ نیست، شارژر نیز از پریز برق جدا شود. در غیراینصورت،‌ شارژر همچنان برق جذب میکند. با جدا کردن شارژر شما احتمال هرگونه آتش سوزی را کم میکنید.

تلفن‌های همراه و تبلت ها ابزار های شگرفی در دنیای امروز هستند. گرچه استفاده هوشمندانه و شارژ کردن مناسب آن‌ها نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر همیشه به آن احتیاج دارید، داک مناسب خریداری کنید. یادتان باشد که بهتر است امنیت را فراهم کنید نه اینکه از نبود آن افسوس بخورید !

از این ترفند های برای اینکه گوشی شما همیشه شارژ داشته باشد استفاده کنید

 

مرجع
SF Globe
تگ

1
نظر شما چیست؟

avatar
1 رشته نظرات
0 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
0 نویسندگان نظر
ترفند های برای اینکه گوشی شما همیشه شارژ داشته باشد - آلبالو :تازه های فناوری نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
trackback
ترفند های برای اینکه گوشی شما همیشه شارژ داشته باشد - آلبالو :تازه های فناوری

[…] […]

بستن
بستن