اپلیکیشن و وب

یک روز بدون اطلاع رسانی های تلفن همراه رفتار شما را تا ۲ سال تغییر میدهد‌!

عادات بد خود را کنار بگذارید

به من نگا کن !‌ به من نگاه کن ! به هیچ وجه نمیتوان تکذیب کرد که نرم‌افزار ها نیازمند توجه هستند. هر بار که نگاهی به تلفن همراه خود میاندازید برنامه دیگری درصدد جلب توجه شماست. این برنامه‌ها حتی به این مسأله که شما حواستان به برنامه دیگری است اهمیت نمیدهد و بیرحمانه بدنبال جلب توجه شما هستند.


خب چرا اطلاع  رسانی ها (نوتیفیکیشن) را خاموش نکنیم ؟! برای انجام این آزمایش مارتین پیلوت از شرکت ارتباطات راه دور Telefonica و لاز رلو از دانشگاه Carnegie Mellon در پنسیلوانیا، تصمیم گرفتند تا چالش یک هفته بدون دریافت اطلاع رسانی گوشی را راه بیاندازند، یک هفته بدون هیچ صدای اضافی از تلفن شما. پیلوت میگوید‌:‌ اما هیچس جرأت شرکت در این چالش را نداشت. در جواب، ما نگاه‌های هراسان را تحویل میگرفتیم. در نتیجه تصمیم گرفتیم تا این زمان را به ۲۴ ساعت کاهش دهیم.
اطلاع رسانی های تلفن همراه

هرچند که یک روز بدون اطلاع رسانی های تلفن همراهتان شاید زمان زیادی بنظر نیاید، اما این زمان برای ۳۰ شرکت کننده در این آزمایش تأثیرات قابل ملاحظه ای داشت. پیلوت میگوید :‌ اگر اطرافیانتان از شما انتظار پاسخگویی سریع ندارند پس احتمال داشتن اضطراب در طول چالش برای شما پایین است اما اگر رئیس شما از شما انتظار دارد تا همیشه در دسترس باشید، اوضاع کمی فرق میکند.

آن‌ها روی قولشان ماندند

بعد از این چالش، تقریباً ۲/۳ از شرکت کنندگان اظهار داشتند که نحوه مدیریت این اطلاع رسانی هارا در تلفن همراه خود تغییر خواهند داد. به نحوی شگفت انگیز، نیمی از این دسته شرکت کنندگان تا دوسال بعد نیز روی حرفشان اصرار کردند تا ثابت کنند که حتی یک روز بی توجهی به تلفن همراهتان میتواند تأثیر زیادی در زندگیتان داشته باشد.نتایج این آزمایش در همایشی با عنوان تقابل انسان و کامپیوتر در اتریش ارائه خواهد شد.

آنا کاکز از مرکز ارتباطات دانشگاه UCL در این رابطه میگوید :‌ ٬اگر شما دائماً از تلفن همراه خود نوتیفیکیشن دریافت میکنید،‌ مشخصاً احتمال بروز اشتباه شما بالا می‌رود و به سختی کاری را به پایان میرسانید. به همین خاطر پیدا کردن راههایی برای مدیریت نه فقط اطلاع رسانی ها، بلکه میزان توجه شما به آن‌ها نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

کاکز برای کاهش مضرات این مسأله پیشنهاد میدهد که بین خودتان و رفتاری که میخواهید آنرا را کاهش دهید موانع کوچکی قرار دهید. این عمل میتواند به سادگی خاموش کردن اطلاع رسانی های ایمیل شما هنگامی که با دوستانتان هستید باشد یا حتی خاموش کردن ساعت هوشمند خود وقتی که به خانه می رسید.

کاکز افزود : مردم بدون اینکه حتی فکرش را بکنند همیشه درحال بررسی صفحات شبکه‌های اجتماعی هستند چون اینکار به سادگی درآوردن تلفن همراه از جیبشان است. هرکاری که این عمل را دشوار تر کند به دور شدن شما از این عادت بد کمک میکند .

مرجع
New Scientist
تگ

2
نظر شما چیست؟

avatar
2 رشته نظرات
0 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
0 نویسندگان نظر
بهترین ساعت‌های هوشمند سال ۲۰۱۷ - آلبالو :تازه های فناوریاطلاع رسانی برنامه‌ها در آی او اس را غیر فعال کنید - آلبالو :تازه های فناوری نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
trackback
اطلاع رسانی برنامه‌ها در آی او اس را غیر فعال کنید - آلبالو :تازه های فناوری

[…] یک روز بدون اطلاع رسانی های تلفن همراه رفتار شما را تا ۲… […]

trackback
بهترین ساعت‌های هوشمند سال ۲۰۱۷ - آلبالو :تازه های فناوری

[…] برنامه‌هایی مثل Starva و Runkeeper هم سازگار است. همچنین اگر تابحال با اطلاع رسانی ها دشمن نشده باشید، این ساعت میتواند اطلاع رسانی هایش راهم نمایش داده و […]

بستن
بستن