اخبار فناوری جهانپوشیدنی ها

چگونه واقعیت مجازی میتواند ترس از مرگ را کاهش دهد‌

اگر تا بحال بازی‌های واقعیت مجازی انجام داده باشید، احتمالاً به مردن در آن‌ها عادت کرده‌اید اما نه اینگونه !

طبق گزارش منتشر شده اخیر، دانشمندان از هدست های واقعیت مجازی برای ایجاد تجربه‌ای خارج از بدن استفاده میکنند که میتواند ترس از مرگ را کاهش دهد مل اسلتر، یکی از نویسندگان این گزارش و استاد محقق در دانشگاه بارسلونا میگوید:

آزمایشگاه من سال‌ها روی تأثیر تغییر دادن بدن افراد در واقعیت مجازی بر روی رفتار، ادراک، اخلاق و شناخت آنها است. برای مثال اگر فردی سفید پوست را در بدن فردی سیاه پوست قرار دهیم از میزان تبعیض نژادی در آن‌ فرد کاهش میابد. همچنین قرار دادن بزرگسالان در بدن کودکان خودشناسی و قدرت درک آن‌ها را تغییر میدهد.

در اینجا ما میخواستیم یک تجربه خارج از بدن را ایجاد کنیم. برای اینکار ما تأثیر ایجاد حسی قوی بر مالیکت یک بدن و سپس خارج کردن افراد از آن را مورد مطالعه قرار دادیم. طبق کتاب‌های ادبی، تجربه‌های خارج از بدن عموما مربوط به تغییر عقیده در مورد مرگ است و ما میخواستیم این امر را با واقعیت مجازی تجربه کنیم.

در این تحقیق از یک هدست Oculus Rift استفاده شده و شبیه سازی واقعیت مجازی ای با نام توهم مالکیت تمام بدن اجرا شده است. در این شبیه سازی، بدنی طراحی شده بود که به کاربر تعلق داشت. به محض اینکه کاربر با این بدن مجازی خود تلفیق میشد طرز نگاه را از اول شخص به سوم شخص تغییر میدادند،‌ درست مانند یک تجربه خارج از بدن.

تاکنون این آزمایش تنها روی ۳۲ زن انجام شده است که نیمی از آن‌ها تجربه‌ای خارج از بدن را تجربه کردند و نیم دیگر ،گروه کنترل، این پدیده را حس نکردند.

واقعیت مجازی - بازی

بعد از این مطالعات، گروه اصلی که تجربه خارج از بدن را حس کردند اعلام کردند که نگرانی کمتری از مرگ نسبت به گروه کنترل دارند. البته محققان اعتراف میکنند که این آزمایش ها هنوز در مراحل اولیه است و نتایج تماماً قابل اتکا نیستند. هر چند شاید بسیار محدود به نظر برسد، اما تعجب برانگیز نیست که واقعیت مجازی میتواند به غلبه بر ترس‌ها ،‌حتی ترس از مرگ،‌ به کمک افراد بیاید.نکته جالب اینکه آزمایش های مشابه در آزمایشگاه‌های دیگر در حال انجام است.

اگر آماده خرید یک هدست واقعیت مجازی هستید این مقاله در انتخاب یک هدست خوب به شما کمک میکند.

و یا پنج تجربه جدید و شگفت انگیز واقعیت مجازی که حتما باید امتحان کنید

مرجع
The next web
تگ

1
نظر شما چیست؟

avatar
1 رشته نظرات
0 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
0 نویسندگان نظر
روبات های واقعیت مجازی میتوانند هیئت منصفه را به محل جرم ببرند - آلبالو :تازه های فناوری نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
trackback
روبات های واقعیت مجازی میتوانند هیئت منصفه را به محل جرم ببرند - آلبالو :تازه های فناوری

[…] از کمک های شخصی واقعیت مجازی که بگذریم، میبینیم که واقعیت مجازی حتی در دادگاه ها هم به کمک انسان میاید. […]

بستن
بستن