سینما و تلویزیونمعرفی سریال

۱۰۰ حقیقت در مورد انیمیشن “Rick and Morty” – بخش آخر

منطق تا حد دیوانگی

در بخش اول و بخش دوم و بخش سوم با ۷۵ حقیقت در مورد سریال ریک و مورتی  آشنا شدید. در این بخش ۲۵ حقیقت دیگر را برای شما شرح میدهیم.

 1. فصل اول علاوه بر گویندگان ثابت، تعداد زیادی میهمان هم بخود دید.از جمله این ستارگان مهمان میتوان به افراد زیر اشاره کرد:
  تام کِنی – ماریس لامارش – آلفرد مولینا – جان اولیور – دیوید کراس – ریچ فالچر – کلاودیا بلک – ویرجینیا هِی – راب پاولسن – جس هارنل – فیل هندری دانا کاروِی – ایسلین پاول – کُسی استیل

 2. رویلند حدس میزند که مورتی بالغ از لحاظ ظاهری بسیار شبیه پدرش، جری می‌شود اما بعضی از قابلیت‌های خارق‌العاده ریک را هم با خود دارد.

 3. به نظر شما جاستین رویلند دوست دارد کدام ستاره را در برنامه اش داشته باشد ؟! او در پاسخ به این سؤال گفت دوست دارد حضرت مسیح را بعد از بازگشت به زمین در برنامه اش داشته باشد‌!!!
  عیسی در ریک و مورتی

 4. از معدود چیزهایی که ریک از انجام آن‌ها برنیامده سفر در زمان است و رویلند فکر میکند که ریک هیچ‌وقت نمیتواند آنرا عملی کند.

 5. عدم توانایی ریک در سفر در زمان به این نظریه جاستین برمیگردد که تمام داستان‌های سفر در زمان امروزی بدرد نخور هستند چون دیگر چیز جدیدی برای کشف کردن وجود ندارد. حتی با اینکه ریشه‌ این سریال به فیلم بازگشت به آینده برمیگردد اما با این عقاید جاستین ما هیچ‌ وقت شاهد سفر در زمان در ریک و مورتی نخواهیم بود.

 6. جری از طرفداران دوآتشه کشتی تایتانیک است. اگر توجه کرده باشید یک تابلو عکس از تایتانیک در اتاق جری به دیوار آویزان است و همچنین یکبار بث را به سفری با موضوع تایتانیک میبرد.
  ریک و مورتی - تایتانیک

 7. جاستین رویلند اظهار داشته که این سریال صرفاً بصورت قسمت‌های نامربوط بهم نیست و میخواهد تصویر بزرگ‌تر و جامع تری را ارائه کند اما او همین قسمت قسمت بودن با موضوعات مختلف را نیز دوست دارد.

 8. خواهش جاستین از مخاطبان :‌لطفا با دید علمی به این مجموعه نگاه نکنید!
  او گفته است که برای نوشتن داستان‌های این مجموعه، تحقیقات علمی بسیار اندکی دارد و بیشتر مثل فیلم‌های جنگ ستارگان با این مسائل برخورد میکند !

 9. رئیس مجموعه A*ult Swim شخصاً تمام متن ها و یادداشت‌های این سریال را میخواند و نظرات خود را به نویسندگان میگوید. او همه گونه کمکی میکند تا این مجموعه دچار مشکلات قانونی نشود و حتی با بخش کنترل اخلاقیات در این سریال به جر و بحث میپردازد. هر دو نویسنده اصلی این مجموعه نیز او را به شدت تحسین میکنند.

 10. سازندگان ریک و مورتی تلاش میکنند تا مخاطب های جدید دفع نشوند. ادامه دار نبودن خط داستانی هر قسمت نیز این موضوع را تأیید میکند.

 11. شنیدن داستان چگونگی بوجود آمدن شخصیت جالب و دوست‌داشتنی آقای میسیکس هم خواندنی است. هنگام کار بر روی داستانی که برای نویسندگان جذابیت نداشت و کلافه شده بودند، رویلند از ناراحتی داد میزند “من آقای میسیکس هستم و به همین سادگی این شخصیت را خلق شده میبینیم!
  ریک و مورتی - میسیکس

 12. یکی از داستان‌هایی که قرار بود در فصل اول شاهد آن باشیم اما به فصل دوم منتقل شد این بود که ریک با یکی از نامزد های سابقش که یک ذهن مشترک است دوباره ملاقات میکند. در یک مراسم ریک یکی از شش عضو این ذهن مشترک را میبیند و متوجه می‌شود که این اشتراک بین هزاران نفر گسترش یافته است !

 13. سازندگان نام نوشیدنی ای که ریک همیشه از آن مینوشد را فاش نکرده اند. البته در قسمت pilot او دارد نوعی نوشیدنی He*nesy مینوشد.
  ریک و مورتی - نوشیدنی

 14. در سال ۲۰۱۶ طرفداران کمپینی راه انداختند تا مسئولان A*ult Swim را به ساخت یک فیلم از این مجموعه ترغیب کنند.

 15. آهنگی که موقع خاک کردن ریک و مورتی توسط خودشان(!) در قسمت ششم فصل اول میشنویم از کار های مِیزی استار است که از گروه‌های موسیقی بسیار محبوب جاستین است. البته دن هم از طرفداران این گروه موسیقی است.

 16. عنوان قسمت “Meeseeks and Destroy“ اشاره به آهنگی از گروه متالیکا به نام “Seek and Destroyدارد !

 17. عنوان قسمت “Raising Gazaorpazorp“ اشاره به فیلم “Raising Arizona“ دارد. همچنین در طول این قسمت شباهت‌های دیگری مانند سرِ شناور در هوا، ساختار جامعه، فراوانی رنگ قرمز و جمله‌های عجیب و غریب هنگام ارتکاب جرم را شاهد میباشیم.

 18. در بین تمام قسمت‌های فصل اول ،قسمت یکی مانده به آخر بالاترین امتیاز را از مخاطبین گرفته است.

 19. شاه ژله ای، منحرفی که در ماجراجویی ای که به خواست مورتی انجام شد حضور داشت، در یک فیلم کوتاه دیگر جاستین نیز که برای شبکه ۱۰۱ ساخته بود حضور دارد. او در نقش Crumply Crumpleskin مجری برنامه داستان‌های باورنکردنی است.

 20. نام مغازه ای که در قسمت نهم وسائل نفرین شده میفروشد، چیزهای ضروری نام دارد و اشاره به کتاب استیون کینگ با همین نام دارد !

 21. در قسمت دهم،‌ در یکی از خاطراتی که ریک از مورتی دارد میبینیم که او مورتی را وقتی که ۲۳ سال بیشتر ندارد بغل میکند. این قضیه از آن لحاظ جالب است که گفته شده ریک ۲۰ سال قبل از بدنیا آمدن مورتی خانواده را ترک کرده است !

 22. جری یک کلکسیون از سکه های عتیقه دارد که در آن بجای عکس جورج واشنگتن از عکس ربات R2-D2 استفاده شده است که از سری ربات های جنگ ستارگان میباشد! آیا همین مطلب عتیقه بودن آن‌ها را ثابت نمیکند ؟! جری معتقد است همسرش بخاطر خریدن این سکه ها از او متنفر است.

 23. با توجه به وجود دنیاهای متفاوت و در نتیجه ریک و مورتی های متفاوت بهتر است ریک و مورتی واقعی را بشناسیم ! ریک و مورتی واقعی از بُعد ۱۳۷سی هستند که البته مشخص نیست که آن‌ها ریک و مورتی اوریجینال هستند     یا آن‌هایی هستند که در قسمت دهم به این بُعد آمدند.

 24. مجلس ریک ها“ در قسمت دهم برای مسخره کردن “مجلس رید ها“ در یکی از کامیک های مارول است که در آن کامیک نیز شاهد حضور دنیاهای مختلف و بینهایت نسخه از هر موجود هستیم !

  ریک و مورتی - مجلس رید ها
  مجلس رید ها

 25. در اوایل شروع کار، با ستاره سریال “Breaking Bad“، برایان کرنستون، برای صدای جری مصاحبه شد ولی به دلایلی نامعلوم اکنون اورا در برنامه نمیبینیم.

مرجع
آلبالو
تگ

2
نظر شما چیست؟

avatar
2 رشته نظرات
0 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
2 نویسندگان نظر
پوریاامیرحسین نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
پوریا
مهمان
پوریا

اونجا ک پای مورتی میکشنه تو فصل یک فک کنم، مگه ریک برای برداشتن اون دارو تزریقی به آینده نمیره ؟! (ب دنیای موازی نرفتا)

امیرحسین
مهمان
امیرحسین

بهم اعتماد کنید، جزو بهترین سریال هاییه که میبینین! دقیقا مثل breaking bad کلی نکته ی ریز داره که بعد از تماشای سریال متوجه ش میشید!

بستن
بستن