بررسی های متفرقه

اطلاع رسانی برنامه‌ها در آی او اس را غیر فعال کنید

آیا از صداهای زیاد آیفون، آیپاد یا اپل واچ خود خسته شده اید؟‌ مقاله زیر برای شماست !

شما یک آیفون، آیپاد یا اپل واچ دارید اما نمیخواهید دائماً گوشتان از صدای زنگ خوردن یا پیام یا هرگونه اطلاع رسانی های دیگر پر باشد. شاید در محیطی عمومی هستید و امکان پاسخ به تماس ها یا پیام‌های کوتاه را ندارید یا شاید صرفاً نیاز به اوقاتی در سکوت دارید و شاید تصمیم گرفته اید که با تغییر عادات خود به زندگی برگردید!

خبر خوب ما برای شما این است که شما قادر هستید این اطلاع رسانی ها را در دستگاه iOS یا WatchOS خود غیرفعال کنید. البته پروسه انجام این کار برای این دو سیستم عامل متفاوت است ولی در هر دو به راحتی قابل انجام هستند. بیاید این کار را در دو سیستم عامل بررسی کنیم.

آیفون و آیپد

سریعترین راه برای ساکت کردن صداهای دستگاه iOS شما، استفاده از گزینه Do Not Disturb” است که از نمایش تماسها و پیام‌های کوتاه در صفحه تلفن همراه جلوگیری میکند و تنها در صورت قفل بودن تلفن همراه، باعث لرزش خفیف آن میشود. تماس ها و پیام‌های کوتاه به دست شما میرسند اما اطلاع رسانی ای نشان داده نمیشود.

برای فعال کردن این حالت، انگشت خود را از پایین صفحه به بالا بکشید تا مرکز کنترل نمایش داده شود. با لمس هرجای دیگری از صفحه این پنل ناپدید میشود. با لمس شکل قرص ماه در بالای سمت راست این پنل، قابلیت “Do Not Disturb” فعال میشود.

مرکز کنترل - اطلاع رسانی
مرکز کنترل

همچنین میتوانید از صفحه تنظیمات نیز این قابلیت را فعال کنید. بعد از فعال شدن، این حالت تا زمانی که خودتان آنرا غیرفعال نکنید دستگاه شما را ساکت خواهد نگه داشت. البته گزینه های بهتری برای مدیریت دقیق‌تر این اطلاع رسانی ها هم در دسترس است.

در تنظیمات حالت “Do Not Disturb”، با فعال کردن گزینه Scheduled، میتوانید ساعاتی را به عنوان ساعات خاموشی مشخص کنید تا دستگاهتان  را برای مدت معینی آرام نگه دارید. این حالت میتواند به داشتنی خوابی آرام و مطئمن کمک کند. با مشخص کردن بازه زمانی، این گزینه هر روز فعال میشود.

شاید شما میخواهید فقط تماس هایی از افرادی خاص را پاسخ بگویید. برای اینکار بعد از فعال کردن یکی از گزینه های سکوت، در صفحه تنظیمات “Do Not Disturb”، با رفتن به بخش Allow Calls From میتوانید از بین ۴ گزینه همه افراد، هیچ‌کس، افراد خاص و لیست مخاطبین انتخاب کنید. انتخاب گزینه های افراد خاص و لیست مخاطبین برای داشتن اوقاتی آرام برای شما منطقی‌تر بنظر میرسند. دوری از افراد غریبه آرامش شما را حفظ خواهد کرد.

اطلاع رسانی ها - صفحه تنظیمات

در صفحه اول از تنظیمات “Do Not Disturb” گزینه Repeated Calls را مشاهده میکنید. اگر کسی برای کاری ضروری به مراتب با شما تماس بگیرد، پس از چند تماس شما از آن مطلع خواهید شد.

نهایتا، در پایین همین صفحه میتوانید گزینه Silence را مشاهده کنید که میتواند دستگاه شما را یا در حال قفل یا برای همیشه در سکوت نگه دارد.

اطلاع رسانی های مربوط به برنامه‌ها

اگر میخواهید اطلاع رسانی برنامه‌های خاصی را غیرفعال کنید یا نحوه نمایش آن‌ها روی نمایشگر را تنظیم کنید به بخش Notifications در صفحه تنظیمات بروید. آنجا شما لیستی از برنامه‌های نصب شده را خواهید دید که مشتاق به ارسال اطلاع رسانی به شما هستند.

فرض کنیم شما میخواهید از برنامه فیسبوک در دستگاهتان اطلاع رسانی دریافت کنید، در لیست، برنامه فیسبوک را لمس کرده و حالت “Allow Notifications” را فعال کنید. در زیر این گزینه میتوانید مشخص کنید که آیا اطلاع رسانی در مرکز اطلاعیه ها نشان داده شود، صدای اطلاع رسانی ها پخش شود، اطلاع رسانی های دیده نشده در لیست ثبت شوند و اینکه در حالت قفل نیز دیده شوند یا خیر. بیشتر برنامه ها همچنین به شما اجازه میدهند تا از تنظیمات درون برنامه نیز نوع اطلاع رسانی هارا مشخص کنید. برای مثال در فیسبوک به تنظیمات ← تنظیمات حساب ← اطلاع رسانی ← موبایل بروید تا تنظیمات این بخش را اعمال کنید.

طریقه غیرفعال‌سازی هشدارهای Memories درiOS را در این مقاله بیاموزید

اپل واچ

اطلاع رسانی ها در ساعت اپل دردسر کمتری نسبت به آیفون و آیپد برای شما ایجاد میکنند اما به هر حال میتوانید از ظاهر شدنشان، مخصوصاً هنگامی که در مکانی عمومی نمیخواهید دیگران را بیازارید، جلوگیری کنید.

حالت “Do Not Disturb” در اپل واچ شما از تنظیمات مشابه در آیفون شما تقلید میکند پس فعال کردن آن در آیفون، در ساعت شما نیز این قابلیت را فعال میکند.

در آیفون، برنامه ساعت خود را اجرا کنید به General Settings بروید. در آنجا میتوانید حالت “Do Not Disturb” را در ساعت خود فعال کنید. مطمئن شوید حالت تقلید از تنظیمات آیفون هم فعال شده باشد. این قابلیت، میتواند تنظیمات را بر روی هر دو دستگاه شما اعمال کند. همچنین شما میتوانید این قابلیت را در ساعت خود فعال کنید تا متعاقباً در آیفون شما هم فعال شود. با کشیدن انگشت از پایین به بالای صفحه، با لمس نماد قرص ماه میتوانید این حالت را فعال کنید.

اپل واچ - اطلاع رسانی ها

درباره اپل واچ ۳، معجزه پوشیدنی اپل، بخوانید!

مرجع
PC Mag
تگ

1
نظر شما چیست؟

avatar
1 رشته نظرات
0 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
0 نویسندگان نظر
غیرفعال‌سازی هشدارهای Memories در iOS - آلبالو :تازه های فناوری نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
trackback
غیرفعال‌سازی هشدارهای Memories در iOS - آلبالو :تازه های فناوری

[…] اطلاع رسانی برنامه‌ها در آی او اس را غیر فعال کنید […]

بستن
بستن