بررسی موبایلموبایل

دوباره خبر از عدم وجود Touch ID در آیفون ۸

تصاویر لورفته از مونتاژ صفحه‌نمایش نشانه‌ی دیگری مبنی بر عدم وجود Touch ID در آیفون 8 است

مطمئناً سخنان تحلیلگران خانه کارگزاران، مدیران ناشناس اپل و کارشناسان خط مونتاژ Foxconn و یک پیش‌خدمت در مورد این‌که دکمه Touch ID‌ در نسل دهم از سری گوشی‌های آیفون ، یعنی آیفون ۸، قرار ندارد، می‌تواند اسنتاد خوبی باشد؛ به خصوص این‌که دکمه‌ی پاور بزرگی در تصاویر منتشر شده دیده می‌شود که ایده‌ی قرارگیری Touch ID در کناره گوشی را تقویت می‌کند؛ همان مکانی که سونی برای اسکنر بیومتریک از آن استفاده کرده است.

دلایلی مبنی بر عدم وجود حسگر اثر انگشت

امروز، اثبات دیگری برای این موضوع که حسگر اثر انگشت قابل لمسی (یا حتی قابل دسترسی) در آیفون ۸ وجود ندارد را می‌خواهیم بیان کنیم. با استفاده از تصاویر منتسب به مدل نهایی ۲۰۱۷، می‌توان به وجود برخی سنسورها در قسمت جلوی دستگاه پی برد. تمرکز این عکس‌ها، روی دو قسمت خالی اسپیکر بالای صفحه نمایش می‌باشد. دو دایره هم‌اندازه در قسمت چپ این اسپیکر، احتمالاً برای اسکنر عنبیه چشم، به منظور باز کردن قفل گوشی و هویت‌سنجی برای Apple Pay به کار گرفته شده است.

اسکنر سمت راست، به نظر می‌رسد برای استفاده به عنوان دوربین FaceTime قرار داده شده است (در اندروید به عنوان «front-facing camera» و یا «دوربین جلو» شناخته می‌شود) و در انتهای سمت راست، ظاهراً برای استفاده در اسکنر عنبیه چشم است. نقشه اول شرکت اپل، قرار دادن حسگر اثر انگشت، زیر صفحه نمایش بود که به نظر می‌رسد با توجه به ایده مشابه شرکت سامسونگ، این تکنولوژی در سال ۲۰۱۷ محقق نشود. نقشه دوم، قرارگیری این حسگر در قسمت پشتی دستگاه بود که با توجه به حواشی پیش آمده، این ایده نیز عملی نشد.

سؤال بعدی در مورد قسمت فوقانی اسپیکر است که به سادگی در تصویر منتشر شده قابل مشاهده است ولی در عکس‌های مربوط به مونتاژ صفحه‌نمایش اثری از آن نیست.

شواهد اخیر نشان می‌دهند که احتمال عدم وجود حسگر اثر انگشت و استفاده از حسگر عنبیه به جای آن وجود دارد. سؤالی که هم‌چنان وجود دارد این است که آیا اپل در استفاده از این تکنولوژی و موفقیت آن اطمینان دارد؟ آیا شرکت‌های همکاری‌کننده با اپل در Apple Pay در استفاده از حسگر عنبیه برای هویت‌سنجی به‌جای اثرانگشت، به این تکنولوژی اعتماد می‌کنند؟ به نظر می‌رسد پاسخ این سؤال دشوار گرفته شده و تولید انبوه این دستگاه، آغاز شده است و تا سپتامبر چیزی حدود ۴ هفته باقی است؛ پس منتظر می‌مانیم.آیفون 8آیفون 8

مرجع
PhoneArena
تگ

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن