اپلیکیشن آیفونموبایل

غیرفعال‌سازی هشدارهای Memories در iOS

چگونه در سیستم‌عامل iOS هشدار مربوط به خاطرات (Memories) را غیرفعال کنیم؟

فیس‌بوک دارای قابلیت «در این روز» است که پست‌های گذاشته‌ شده در همان روز در سال‌های گذشته را به شما یاد‌آوری می‌کند. از آن‌جایی که مدتی است این قابلیت به صورت کامل عرضه شده است، حدس می‌زنیم که کاربران آن را دوست داشته باشند. اپلیکیشن Photos در سیستم‌عامل iOS دارای بخش مشابهی به نام Memories است؛ نرم‌افزاری که می‌تواند به صورت خودکار خاطرات را تولید کند و یا خود کاربر این کار را انجام دهد. در iOS 11 این خاطرات به شکل واضح‌تری قابل مشاهده هستند؛ یعنی هشداری را روی صفحه قفل نمایشگر مشاهده می‌کنید که خاطرات شما را در همان روز به شما یادآور می‌شود. اگر شما از این قابلیت لذت نمی‌برید، به شما حق می‌دهیم و در این صورت، می‌توانید هشدارهای مربوط به خاطرات در Photos را غیرفعال کنید.

memories

دو راه برای این کار وجود دارد:

هشدارهای مربوط به Photos را غیرفعال کنید

شما می‌توانید هشدارهای مربوط به اپلیکیشن Photos را غیرفعال نمایید که در این صورت، هشدارهای مربوط به جریان عکس‌های اشتراکی (shared photo streams) نیز خاموش می‌شود. اگر از این photo streams استفاده نمی‌کنید، غیرفعال‌سازی این هشدارها، راه‌حل مناسبی به نظر می‌رسد. برای این‌ کار می‌توانید با رفتن به قسمت Settings، سپس قسمت Notifications، عبارت Photos را لمس کنید و Allow Notifications را غیرفعال کنید.

memories

هشدارهای خاطرات را غیرفعال کنید

اگر قصد غیرفعال‌ سازی هشدارهای Photos را ندارید، امکان خاموش کردن هشدارهای قسمت خاطرات نیز وجود دارد. پس از باز کردن Settings، به قسمت Notifications بروید. گزینه Photos را انتخاب کنید؛ حال گزینه Memories را مشاهده خواهید کرد. در این صفحه نمی‌توانید مستقیماً این هشدارها را خاموش کنید؛ اما چند گزینه وجود دارد که مربوط به تنظیمات هشدار است؛ گزینه‌های موجود یعنی Show in Cover sheet، Show in History و Show as Banner‌ را غیرفعال کنید. در این صورت هشدارهای مربوط به خاطرات غیرفعال می‌شود اما می‌توانید هشدارهای مربوط به Photo streams را در iCloud راهم‌چنان مشاهده کنید.

memories

اگر تنها مشکل شما مربوط به نمایش تصویر کوچکی در هنگام نشان داده شدن هشدار است، با غیرفعال‌سازی گزینه show previews این عکس کوچک از بین می‌رود اما هم‌چنان هشدار‌های خاطرات را در صورت وجود دریافت می‌کنید؛ بدون تصویر کوچک. که قابلیتی استاندارد برای نوتیفیکیشن‌های iOS است.

اپلیکیشن‌های Photos‌ و Camera نقطه قوتی برای فروش آیفون‌ها و هم‌چنین سیستم‌عامل iOS به حساب می‌آید. هرساله، بدون هیچ شکستی، اپل هر دوی آن‌ها بهبود می‌بخشد. ویژگی خاطرات از iOS 10 اضافه شده است و برای خلق اسلایدهای نمایشی خاطرات محبوب شده است. iOS در ساخت خاطرات، عملکرد بسیار خوبی از خود نشان داده است و برای به اشتراک‌گذاری به اندازه کافی زیبا هستند. هیچ‌کس این اثر هنری را با چیزهای دیگر اشتباه نمی‌گیرد و همین است که سبب می‌شود کاربران

چگونه اطلاع رسانی برنامه‌ها در آی او اس را غیر فعال کنید

مرجع
AddictiveTips
تگ

1
نظر شما چیست؟

avatar
1 رشته نظرات
0 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
0 نویسندگان نظر
نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
trackback
اطلاع رسانی برنامه‌ها در آی او اس را غیر فعال کنید - آلبالو :تازه های فناوری

[…] غیرفعال‌سازی هشدارهای Memories در iOS […]

بستن
بستن