معرفی وبسایت

۴ دلیل برای اینکه از گوگل به بینگ مهاجرت کنید

تغییر موتور جستجو چه بدلیل نشان دادن اعتراض باشد یا بخاطر کارت هدیه های آمازون باشد، کار آسانی است.

سه سال پیش تصمیم گرفتم که از گوگل به بینگ مهاجرت کنم. با خودم گفتم دیگر از گوگل استفاده نخواهم کرد. از این به بعد فقط بینگ ! و از آن زمان نیز تاکنون نگاهی به پشت سرم نکرده ام.

شاید شما هم قصد انجام چنین کاری را داشته باشید. شاید بخاطر بحث و جدل‌های پیرامون این دو باشد یا اینکه دیگر جنبه‌های این غول جستجوگر شما را آزرده کرده است. نکاتی در این باره متذکر میشویم.

دورشدن از گوگل کار آسانی نبود. حدود سالهای ۱۹۹۰ میلادی برای تست کردن موتور جستجوی گوگل از من دعوت شد. با بررسی ای با دقت همه چیز تا تایپ کردن درخواست ها را آزمایش کردم. گوگل قول میداد که اگر فایلی روی اینترنت قرار داشته باشد، آنرا پیدا خواهد کرد.

با‌گذشت سالها، گوگل روزبه روز هوشمند تر و پاسخگو تر شد. قابلیت Google Instant با پیشنهاد خودکار کلمات نتایج را قبل از نوشتن درخواستتان به شما نشان میدهد. عبارت گوگل کردن امروزه در دایره لغات اهالی اینترنت قرار دارد.

در عین حال که گوگل پیشرفت میکرد، موتور جستجوی مایکروسافت به نام بینگ به هیچ وجه مورد توجه نبود. بعید است کسی بینگ کردن شنیده باشد !

اما بینگ در سکوت به پیشرفت ادامه داد. بینگ، ارتباطات اجتماعی و کارت را به خود اضافه کرد. کارت ها، موضوعات اصلی و مرتبط با جستجو هستند. با این کار قابل اتکا بودن و سرعت بهبود یافت. اما یک روز، هنگامی که میخواستم داستان‌های قدیمی نوشته خودم را پیدا کنم، بینگ بسیار به کمک من آمد. پس گوگل را رها کردم !


مهاجرت از گوگل به بینگ تنها چند ثانیه طول میکشد. اگر از کاربران پر و پا قرص گوگل بوده‌اید و تصمیم به مهاجرت دارید، میتوانید از دستورالعمل های انتهای این مقاله پیروی کنید.
در ادامه دلیل های من برای مهاجرت از گوگل به بینگ را میخوانیم.

دلیل اول اینکه مایکروسافت به شما پول پرداخت میکند !

۱. جستجو کنید و با جوایز مایکروسافت پول دربیاورید.

من عاشق پول هستم ! من سالاد های ارزان‌قیمت را به یک ساندویچ ۱۲ دلاری ترجیح میدم تا اندکی پول بیشتر ذخیره کنم. برای کم کردن هزینه آب، دو روز پشت سر هم یک شلوار را میپوشم. پس اگر مایکروسافت برای کاری که درهرصورت آنجام میدهم، ماهانه ۵ دلار به من بدهد ذوق میکنم !

مفهومی که پشت جایزه های مایکروسافت( با نام سابق جایزه های بینگ)‌وجود دارد ساده است. درحالی که شما به جستجو میپردازید مایکروسافت به شما امتیاز میدهد.

بینگ

اگر یک حساب رایگان مایکروسافت داشته باشید، میتوانید با هر جستجو در آن ۵ امتیاز کسب کنید. سقف امتیاز در روز برای کامپیوتر های شخصی ۱۵۰و ۱۰۰امتیاز برای تلفن همراه است. اگر اعداد در تصویر دور از انتظار است زیاد نگران نباشید. مایکروسافت هر از چندگاهی این مقادیر را تغییر میدهد. جستجوهای بینگ، بصورت خودکار از طریق کورتانا در دستگاه‌های ویندوز فون یا برنامه جستجوی بینگ در آی او اس و اندروید، تأثیر داده میشوند.

اگر این برای شما کافی نیست، با استفاده از مرورگر Edge در ویندوز ۱۰ ماهانه ۹۰۰ امتیاز بدست آورید. حتی اگر این هم کافی نیست، شما به ازای هر دلار که برای خرید نرم‌افزار و بازی در فروشگاه ویندوز و ایکس باکس پرداخت کرده‌اید یک امتیاز دریافت خواهید کرد.

بهترین قسمت ماجرا این است که شما میتوانید این امتیاز را تبدیل به چیز هایی کنید که واقعاً استفاده می‌شوند !


بینگ

برای حدود ۴۷۵ امتیاز – با ذکر اینکه این مقادیر متغیر هستند – میتوانید یک کارت ۵ دلاری برای خرید در آمازون، برگرکینگ یا استارباکس دریافت کنید. همچنین میتوانید کارت تخفیف های ۵ درصدی برای خرید در فروشگاه های مایکروسافت یا حتی یک ماه اشتراک طلایی برای ایکس باکس دریافت کنید. از موتور جستجوی مایکروسافت به صورت مداوم استفاده کنید و میتوانید مسیر خود را به سمت اشتراک های طلایی و نقره ای کج کنید تا در تبدیل امتیاز به چیز های قابل استفاده، تخفیف بگیرید.

همه این‌ها فقط در ازای استفاده از بینگ در طول روز است. و اگر امتیاز های بیشتری میخواهید میتوانید به سایت بینگ مراجعه کرده یا بر روی آیکون جوایز مایکروسافت کلیک کیند تا با کوییز های سریع و جستجوهای پیشنهادی به امتیاز بیشتری برسید. رسیدن به امتیاز بالا در یک چشم بهم زدن اتفاق میافتد ! 

۲. نتایج جستجو : به خوبی یا بهتر از گوگل

اگر خود بینگ ارزش معرفی نداشت، اصلاً بحث جوایز بینگ را مطرح نمی کردم، اما بینگ ارزش معرفی دارد. نظر شخصی من این است که بینگ در جستجو های عمومی، اطلاعات مفیدتری بدست میدهد. برای رعایت عدالت روی جستجوی عمومی تأکید میکنم. لحظاتی هستند که من نتایج مطلوبم را از گوگل میگیرم. تا همین لحظه، بینگ در جستجوی مطالب قدیمی من بهتر بود، هرچند هنوز هم بسیار خوب عمل میکند.

نگران این مسأله هم نباشید که جستجو با بینگ، شما را از دیگر سرویس های گوگل محروم میکند. 

بینگ

به طول مثال، اگر کلمه “Notre Dame football,” را جستجو کنید، بینگ با نمایش اطلاعات متنی حاوی این مدرسه و تاریخ و اخبار آن، استفاده بهتری از فضای گسترده سفید در سمت راست خواهد کرد. هر دو موتور جستجو نتایج اخیر را هم نشان میدهند ولی گوگل در نمایش بازی‌های بعدی موفق تر است.

برتری بینگ موقعی پدیدارتر می‌شود که شما نام افراد مشهور را جستجو کنید. بینگ با نمایش ویدئو در کنار تصاویر و اطلاعات افراد به زیبایی از پس جسجتوی شما برمیاید. اگرچه مایکروسافت میتوانست عملکرد بهتری افراد را نیز فراهم میکند.

استثناء هایی وجود دارد اما بینگ در جستجو های روزمره برای من، بخوبی گوگل کار میکند. 

۳. بینگ توانایی برش عکس‌ها را دارد.

بینگ - اشخاص

مایکروسافت در ابتدا قصد داشت قابلیت اسکرول بینهایت را به جستجوی عکس خود اضافه کند که در آن کاربران تا هیچ‌وقت به انتهای عکس هایشان نمیرسند. امروز، جستجوی تصویری بینگ لایه‌ای به خود اضافه کرده که با استفاده از آن میتوان فیلتر های برای عکس‌ها در نظر گرفت. از جمله این فیلتر ها میتوان به نمایش عکس چهره‌ها اشاره کردمثلاً اگر به دنبال عکسی رسمی برای قرار دادن در مجوز نیاز دارید، موتور جستجو این امر  را برای شما آسان خواهد کرد.

تنها دلیل برای استفاده از جستجوی گوگل زمانی است که شما به دنبال گیف هستید که این قابلیت هنوز در بینگ پیاده‌سازی نشده است. بینگ

۴. اگر جرأت دیدن داشته باشید، بینگ فیلم‌های بیشتری به شما ارائه میکند.

به هر دلیلی، بینگ در اذهان عموم، مرکز جستجوی محتوای غیراخلاقی است. با پرسه زدن در فروم های رددیت میتو انید این را کشف کنید.

بخشی از دلایل این امر حتی با وجود نبود فیلترینگ، میتواند رفتار سخت گیرانه گوگل در مورد حق کپی رایت در ویدئو ها است، در حالی که مایکروسافت سیاست آزادانه تری در پیش گرفته است. بینگ تقریباً هرچیزی را مرتبط با جستجوی شما نمایش خواهد داد.

البته این حرف بدین معنا نیست که بینگ گوشه از اینترنت برای متحرفان است. پیش نمایش عکس هایی که بینگ آن‌ها را برای بزرگسالان تشخیص میدهد بصورت تارشده نمایش داده میشوند.اما اگر عکسی را برچسب ٬ نامناسب برای کار٬ جستجو کنید، مایکروسافت آنرا نمایش خواهد داد.

به شکل عجیبی، محدودیت‌های مایکروسافت و گوگل در زمینه خشونت اعمال نمیشود ! هر دو، فیلم‌هایی از سر زدن قربانیان در خاورمیانه را به نمایش میگذارند. 

مهاجرت کردن

اگر از کاربران قدیمی گوگل هستید و به بینگ علاقه‌مند شدید، فوق‌العاده است. با دنبال کردن روش‌های زیر میتوانید مهاجرت آرامی تجربه کنید.

همانطور که میدانید، گوگل و مایکروسافت در کنار موتور جستجو، مرورگر های مناسب با آن‌ها را نیز عرضه میکنند.مرورگر Edge مایکرو سافت و کروم از گوگل با تنظیماتی برای استفاده از موتور جستجوی شرکتشان ارائه میشوند. البته سرزدن به سایت دیگری از طریق هر مرورگری ممکن است.

تغییر مرورگر پیش‌فرض کروم به بینگ نسبتاً ساده است: در بالای سمت راست مرورگر روی گزینه منو کلیک کنید.در پایین لیست، گزینه تنظیمات را انتخاب کنید. در اواسط صفحه تنظیمات گزینه موتور جستجو را مشاهده میکنید.

بینگ 

مایکروسافت نیز تنظیمات موتور جستجو را مخفی میکند. اگر از گوگل در اینترنت اکسپلورر استفاده میکنید. روی ذره‌بین کلیک و در پایین لیست روی گزینه اضافه کردن کلیک کنید. سپس بینگ را انتخاب کنید.

بینگ

از نکات قابل ذکر اینکه مایکروسافت شما را بجای نقشه گوگل به نقشه بینگ میبرد و اینکه در جستجوی فیلم‌ها، انتخاب اول این موتور جستجو، یوتیوب گوگل نیست. بینگ علاوه بر جستجو به خوبی گوگل، تسهیلات جزئی دیگری مانند جایزه در ازای جستجو را عرضه میکند. مهاجرت نیز فقط چند ثانیه طول میکشد. آیا این‌ها برای امتحان کردن این موتور جستجوی فوق العاد شما را تحت تأثیر قرار نداد ؟! تنها چند دقیقه وقت بگذارید و از آن دیدن کنید.

مرجع
PC World
تگ

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن