اخبار سینما و تلویزیون

Better Call Saul : تأثیر مرگ چاک در تبدیل جیمی به ساول

طرفداران Breaking Bad و Better Call Saul بخوانید !

Bob Odenkirk اعلام کرد که معتقد است مرگ چاک(Michael McKenna) بر روی شخصیت او نیز تأثیر خواهد گذاشت و آخرین مرحله تبدیل جیمی به ساول گودمن  را شروع خواهد کرد.

از سریال Breaking Bad این را در ذهن داریم مسیری که سریال Better Call Saul برای پسر جوانتر مک گیل در نظر گرفته است به کجا میرسد. اما در طول ۳ سال پخش شدن این سریال ، جیمی همچنان با وجدان خود دست و پنجه نرم میکند و نتوانسته تماماً به شخصیت بی پروا و کمک دست قانونی برای معامله های مواد مخدر والتر وایت تبدیل شود. اما بنظر میرسد توسط مرگ برادرش چاک، اتفاق نهایی در تغییر شخصیت او در شرف وقوع است.

جیمی و چاک
دو برادر، جیمی و چاک

برادران مک گیل لزوماً رابطه‌ای صمیمانه و سالم باهم ندارند. چاک بارها و بارها برادرش را بخاطر حسودی مورد اذیت و آزار قرار داده است. در عین حال جیمی که همیشه تلاش میکند تا با برادرش گرم بگیرد، نمیتواند کاملاً با روش‌های غیرقانونی او همراه شود. و حالا که بالاخره چاک دیگر وجود ندارد و جیمی باید تمام کار های ناتمام او را به اتمام برساند، تصورش سخت نیست که برادر جوانتر باید سنگینی مرگ برادر بزرگ‌تر را تحمل کند و رو به جلو گام بردارد.

در مصاحبه‌ای با IndieWire بازیگر نقش جیمی، که امسال دوباره نامزد بهترین بازیگر اصلی ( برای سومین بار) برای جایزه امی شده است، اطلاعاتی درباره ی اینکه با مرگ چاک، چه افکاری در ذهن جیمی میگذرد، با ما به اشتراک گذاشت:

چگونه مرگ چاک روی جیمی تأثیر خواهد گذاشت ؟‌ اگر چاک مرده است، که من هم اینطور فکر میکنم، بعید است که بتوانید تقصیر را از دوشتان بردارید. آنگونه که چاک از شرکتش اخراج شد، که تمام دنیایش بود، وضعیتش به عنوان یک وکیل، که تمام شخصیتش بود. تمام شخصیت و غرورش در این دو خلاصه میشد. با وجود نقش‌های کمی که جیمی در کار های چاک داشت و منجر به اخراج شدن او از شرکت شد، نمیدانم او چگونه هیچ سنگینی و مسئولیتی روی شانه های خود حس نمیکند.

قبل از اینکه استرس های چاک باعث حاد شدن بیماری EHS او بشود و او خانه خود را در قسمت پایانی فصل سوم به آتش بکشد، سازندگان سریال حتی طعمه‌ای با حضور کیم (‌Rhea Seehorn) برای مخاطب قرار دادند. معشوقه جیمی در تصادف خودروی خود، فاصله‌ کمی با مرگ داشت. خوشبختانه او زنده ماند و انتظار داریم از فصل بعد شاهد حضور او باشیم.

بدون در نظر گرفتن اینکه کدام یک، کیم یا چاک، کشته میشود،مسیر مارپیچ جیمی به نقاط تاریک بالاخره هموار شده و شاید حتی در فصل چهارم به سرانجام برسد.

جیمی و کیم
جیمی و کیم

بدون شک طرفداران چیز هایی زیادی در ذهن دارند تا آنها را مشتاقانه در انتظار فصل بعد این سریال بگذارد. هر چند افرادی این روند بسیار کند تا قبل از ظهور ساول را مورد تمسخر قرار میدهند، سازندگان نشان داده‌اند که هدفشان نمایش مسیر جیمی در تبدیل شدن به فردی بیرحم از وکیلی بی دست و پا ولی خوش قلب است. و اینکه چگونه هر چیز کوچکی که در مسیر او میبینیم باعث تبدیل شدن او به شخصیتی که در Breaking Bad شاهد آن بودیم، میشود

مرجع
Screen Rant
تگ

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن