سینما و تلویزیون

لیست وحشتناک ترین عروسک های فیلم های ترسناک

از آنابل تا چاکی

عروسک طلسم شده و ترسناک Annabelle اولین بار در سال ۲۰۱۳ در فیلم ترسناک احضار (The Conjuring)، قبل از اکران فیلم آنابل معرفی شد. عروسک آنابل یکی از آخرین عروسک های شیطانی ای است که چند سال گذشته در فیلم های ترسناک حضور داشته. بعضی از این عروسک ها فقط راه می روند، بعضی صحبت می کنند و بعضی فقط یک جا می نشینند. ولی هر کدام از آن ها واقعاً ترسناک هستند. پس ۱۱ تا از ترسناک ترین ها را بررسی میکنیم…

۱۱- GI Joe – Xtro

عروسک فیلم ترسناک

در فیلمهای علمی-تخیلی و ترسناک دهه ۸۰ میلادی که فضایی ها در آن وجود داشتند، طبیعتاً جایی برای عروسک های قاتل وجود نداشت، مگر با یک استثنا. فیلم بریتانیایی، عجیب و غریب و شوکه کننده ی Xtro که در آن، زن مسنی توسط عروسک GI Joe با اندازه یک انسان بالغ است و با قلّابی تیز خود به جای دستش او را تهدید به مرگ می کند.


۱۰ – Billy – Dead Silence

عروسک فیلم ترسناک

جیمز ون (James Wan) طرفدار پروپاقرص عروسک های ترسناک و عجیب و غریب است. جیمز سازنده عروسک آنابل در دو فیلم Annabelle و احضار و همچنین خالق سری فیلم های اره (Saw) که عروسک سه چرخه سوار بیلی (Billy) را در آن نشان می دهد. جیمز در سال ۲۰۰۶ فیلم عروسکی ترسناک سکوت مطلق (Dead Silence) را خلق می کند که نام عروسک ترسناک این فیلم هم بیلی می باشد. بیلی یکی از ۱۰۰ عروسک متعلق به شیطان از قبر برخواسته به نام مری شا (Mary Shaw) است. بیلی کلید قدرت ارواح اوست. فیلم به گونه ایی تمام می شود که قربانیان، تبدیل به عروسک های عجیب و غریب و سرگردان می شوند.


۹ – Pin – Pin

عروسک فیلم ترسناک

به غیر از سرباز پلاستیکی دیوانه فیلم Xtro ، بقیه عروسک ها در این لیست همگی اندازه ی کوچکتری دارند. آن ها ممکن است که شیطانی، ترسناک و یا دارای قدرت ماوراالطبیعه باشند ولی قد آن ها به ندرت به بالاتر از زانویتان می رسد و همین موضوع فرصت خوبی به قربانیان برای فرار کردن می دهد. شخصیت اصلی پلاستیکی فیلم ترسناک کانادایی Pin کمی متفاوت است. با قد و هیکل استاندارد و آناتومی بدنی ای که این توانایی را دارد که بدون نیاز به درمان ترمیم پیدا کند، که صاحب روان پریشش فکر می کند زنده است. شکی نیست که توانایی های راه رفتن، صحبت کردن و یا حتی کشتن عروسک Pin همگی ساخته ذهن صاحبش است ولی از ترسناک بودن فیلم چیزی کم نمی کند.


۸ – Blade and Friends – Puppet Master

عروسک فیلم ترسناک

تهیه کننده ی فیلم های ترسناک دهه ی ۸۰ و ۹۰ میلادی، چارلز بند (Charles Band)، با فیلم هایش منطق و داستان فیلم های ترسناک بعد از خودش را تغییر داد. او در فیلم هایش عروسک های کوچک، بزرگ، مخرب و حتی قاتل را نشان می داد. ولی بیشترین شهرتش را مدیون فیلم دهگانه “عروسک گردان (Puppet Master)” می داند. اولین قسمت این فیلم (۱۹۸۹) شامل چند عروسک قاتل متحرک است که با یک طلسم مصری، جادو و توسط یک عده روانشناس به دنیای زنده ها آورده شدند. در فیلم عروسک گردان، قربانیان توسط عروسک هایی که قدشان تا زانوی شما هستند، سلاخی می شوند که رهبر آن ها عروسکی است به نام بلید(Blade) که به جای دست، در یکی چاقو و در دیگری قلاب دارد.


۷ – Fats – Magic

عروسک فیلم ترسناک

فتس (Fats) عروسک چوبی فیلم ترسناک جادو (Magic) می باشد. آنتونی هاپکینز (Anthony Hopkins) در نقش کرکی (Corky) در این فیلم ایفای نقش می کند. خیمه شب بازی که پول و شهرت را با حضور در تلویزیون و در کنار فتس پیدا می کند. کرکی خیمه شب باز با گذشت فیلم کم کم عقل خود را از دست می دهد. زمانی که کرکی در تلویزیون حضور ندارد همکارش (فتس)، عروسک روان پریش و روانی شروع به رفتار های دیوانه وار می کند.

ادامه مطلب در صفحه بعد:

1 2 3برگه بعد
مرجع
Game Spot
تگ

1
نظر شما چیست؟

avatar
1 رشته نظرات
0 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
0 نویسندگان نظر
نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
trackback
مروری بر فیلم جدید و ترسناک آنابل: خلقت - آلبالو

[…] مقاله مرتبط: وحشتناک ترین عروسکهای فیلمهای ترسناک […]

بستن
بستن