اخبار فناوری جهانمالی

Bitcoin فرصت ایجاد ثروت را برای کشور‌هایی مثل ایران ایجاد می‌کند

ایران و کشور‌های پس از فروپاشی شوروی چگونه از بیت‌کوین برای ایجاد ثروت استفاده می‌کنند؟

یکی از کارشناسان بریتانیایی پیش‌بینی کرده است که آینده روشنی برای bitcoin در ایران و کشور‌های ایجادشده پس از فروپاشی شوروی در انتظار است؛ چون ارزش ارز دیجیتالی در حال رشد و افزایش است.

Derin Cag، عضو هیئت مدیره Humainq می‌گوید: «برای بسیاری از موقعیت‌ها مثل ایران و کشور‌های جدا شده از شوروی، bitcoin علاوه بر این‌که موقعیت‌های ایجاد ثروت را فراهم می‌کند، در چالش‌های ذهنی نیز درگیر می‌شود. با وجود توانایی‌های متنوع و فراوان تکنولوژی و ذهنی در بسیاری از افراد در این کشورها و هم‌چنین، فاصله طبقاتی موجود، ارز دیجیتالی آزادی و یک آینده روشن را برای این مناطق ترسیم می‌کند.»

بلومبرگ در تاریخ ۱۴ آگوست گزارش داد که ارزش ارز دیجیتالی (bitcoin) برای اولین بار از مرز ۴۰۰۰ دلار عبور کرده و با رشد خوش‌بینانه می‌توان گفت که با انجام معاملات سریع‌تر، گسترش ارز رمزنگاری‌شده با شتاب بیش‌تری انجام خواهد شد.

مقاله مرتبط : اختلافات جناحی بیت‌کوین را به دوشاخه تقسیم کرد

او ادامه می‌دهد: «تلاش ساده برای پذیرفته شدن bitcoin‌ در سراسر کشور می‌تواند سبب افزایش گردشگری و قدرت نرم شود و میزان تولید ناخالص داخلی را به مقدار قابل‌توجهی افزایش دهد. به عنوان مثال، CoinMarketCap.com در طی هر ماه، ۵۰ میلیون بازدیدکننده یکتا به دست می‌آورد که این جامعه رمز‌نگاری، چنین فرصت‌هایی را در اختیار دارد.»

Cag اضافه می‌کند: «آزادی اقتصادی که از bitcoin برمی‌خیزد، برای بسیاری از مردم مفهوم جدیدی به حساب می‌آید؛ چرا که مؤسسات از زمان تاریخ بانکداری، کنترل بسیاری از منابع پولی را در دست داشته‌اند. ارز دیجیتالی، فراتر از یک ارز محسوب می‌شود؛ به مردم این قدرت را می‌دهد که مؤسسه اقتصادی مخصوص به خود را داشته باشند، بدون شراکت شخص ثالث دیگری. Bitcoin یک دارایی اقتصادی و تغییرناپذیر برای کشورهایی است که از آن استفاده می‌کنند و اولین انتقال‌دهندگان آن مزیت‌هایی به دست می‌آورند.»

این کارشناس ارشد این‌گونه اظهارنظر می‌کند: «تکنولوژی زیربناییِ blockchain در پسِ bitcoin، برای حفظ و استفاده از آن به عنوان زیرساختی حیاتی از صنعت ۴٫۰ قرار داده شده است که مستقیماً پایه و اساس نوآوری‌هایی مثل هوش‌مصنوعی، درک عمیق، اینترنت اشیاء و ماشین‌های بدون سرنشین می‌باشند که کاربرد کمی از آن محسوب می‌شود و مهم‌تر از همه، ارز دیجیتالی، پول دموکراتیزه‌شده را در مقیاس جهانی عرضه می‌کند.»

چگونه اولین سکه های ارز رمزنگاری شده خود را خریداری نمایید؟

مرجع
Trend
تگ

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن