اخبار سینما و تلویزیون

جورج آر.آر. مارتین: مرگی عظیم در راه است

هشدار اسپویل شدن !

با لو رفتن بازیگر مهمترین شخصیت کل داستان و هک شدن شبکه HBO و لو رفتن تمامی قسمت های فصل جاری این سریال، شاید این مقاله شوک دیگری هم به طرفداران بازی تاج و تخت وارد کند !

قبل از اینکه به خواندن ادامه دهید : محتوای این متن اطلاعاتی از سریال محبوبتان، بازی تاج و تخت ،  را بیان میکند که شاید دوست نداشته باشید به این زودی از آن‌ها باخبر شوید‌ !

میخواهیم درباره حرف‌های جورج آر.آر. مارتین حرف بزنیم، حرف‌هایش در مورد پایان داستان و تعداد خاصی از شخصیت‌ها، آن‌هایی که ما میشناسیم و بیشتر از همه دوستشان داریم.

اول از همه نگاهی به گذشته میاندازیم : در سال ۲۰۱۵ نامه ۳ صفحه‌ای از اطلاعات بازی تاج و تخت در کنار تعدادی عکس در حساب توییتر متعلق به واتراستونز، خرده فروش بریتانیایی کتاب، منتشر شد. این توییت ها به سرعت حذف شدند اما TheNextRobin، کاربر رددیت، توانست آن‌ها را قبل از حذف، دریافت و منتشر کند.

دقیقاً در همان روزی که این کاربر در رددیت، عکس‌ها را منتشر کرد، Variety داستانی در مورد آن نوشت. این وقایع مربوط به ۴ فوریه سال ۲۰۱۵، چند ماه قبل از شروع شدن فصل ۵، میباشد. سریال در آن زمان بسیار جوانتر بود و پر از شخصیت‌هایی بنظر اصلی بود که در طول فصل کشته شدند.

حالا، در حالی که فصل ۷، فصل یکی مانده به آخر، به سرعت به پایان خود نزدیک می‌شود و هواداران احساس میکنند میتوانند بخشی از داستان را پیشبینی کنند، این نامه بار دیگر نمایان شده است.این نامه که در سال ۱۹۹۳ نوشته شده است بخش‌هایی جذاب از داستان را روشن میکند. البته از آن زمان، تغییرات زیادی در کتاب و سریال آن انجام شده ولی یک چیز ثابت مانده است‌: چه شخصیت‌هایی تا انتهای داستان زنده میمانند.

قبل از اینکه به این موضوع بپردازیم، ابتدا بهتر است چند نکته را گوشزد کنم. اول اینکه، در پاراگراف دوم این نامه میخوانید:

همانطور که میدانید من محدوده‌ای برای رمان هایم تعریف نمیکنم. اگر بدانم انتهای یک کتاب به چه ماجرایی میانجامد، اشتیاق برای نوشتن آن را از دست میدهم. در عین حال من میتوانم ساختار کلی داستان و سرنوشت چندین شخصیت اصلی آن را حدس بزنم.

متن نامه، جمله بالا ما  را تأیید میکند.البته بخش‌های زیادی که در نامه مذکور میخوانیم بعد ها حذف یا تغییر داده شده اند.

بازی تاج و تخت

دیدگاه اولیه مارتین نسبت به داستان اینگونه بوده است: داستانی عاشقانه بین آریا و جان اسنو (!!!)، بچه‌دار شدن جافری و سانسا، کشته شدن راب استارک در جنگ و سوختن وینترفل بدست تیریون لنستر.

البته این را بخاطر داشته باشید که سناریو های مطرح شده جزو اولین پیشبینی های نویسنده در مورد داستان بوده و اینکه داستان اصلی با پیشبینی ها مطابق نشود، در بین نویسندگان مطرح نیز  رایج است.

اگرچه که ایده‌های کلی و تم داستان، انعطاف کمتری از خود نشان میدهد و درست همینجاست که این قسمت از نامه بسیار مهم جلوه میکند:

بازیگران برای همیشه زنده نمیمانند. شخصیت‌های پیر کشته شده و تازه واردان معرفی خواهند شد. بعضی از مرگ و میر ها شامل شخصیت‌های مثبت و اصلی داستان هم میشود. میخواهم که تماشاگران این اصل را بفهمند که هیچ شخصیتی از داستان امنیت ندارد، حتی آن‌هایی که بنظر قهرمان داستان هستند. وقتی میدانید یک شخصیت هر لحظه ممکن است کشته شود،شک و تردید و اضطراب هر لحظه بیشتر اوج میگیرد.

این غیرقابل پیشبینی بودن که مارتین به آن تاکید دارد، در هر دو، کتاب و سریال، عنصر ثابتی بوده است. یکی از دلایلی که مردم این سریال را بسیار دوست دارند نیز همین حذف شخصیت‌های دوست‌داشتنی در ازای نمایش یک داستان بزرگ‌تر است.

با کنار گذاشتن تمام محتوای مهم گفته شده، میتوانیم نگاهی دوباره به متن نامه انداخته و روی بخش مهمی از نامه متمرکز شویم: دیدگاه مارتین در مورد شخصیت‌هایی که زنده میمانند. تکرار میکنم: خطر لو رفتن داستان !

هر ۵ شخصیت ذکر شده در زیر هنوز در سریال HBO زنده هستند:

۵ شخصیت مرکزی از سه مرحله داستان جان سالم بدر میبرند، اگرچه حین رسیدن از کودکی به بزرگسالی، خودشان و دنیای اطرافشان را تغییر میدهند. در واقع، سه گانه من تقریباً حماسه یک نسل است و شامل داستان زندگی ۵ شخصیت، ۲ زن و ۳ مرد، میشود. ۵ بازیکن اصلی، تیریون لنتسر، دنریس تارگرین و سه فرزند وینترفل، آریا، برن و جان اسنو میباشند.

بعد از خواندن اسامی بالا با خود نگویید، “وای نه! سانسا نفرین شده است“. شاید لیست به شش نفر افزایش یافته باشید و نفر ششم سانسا باشد. شاید مارتین لحظه‌ای تصمیم گرفته است که سانسا  را بجای آریا یا برن زنده نگه دارد.

آه، شاید همه این شخصیت‌ ها زیر پاهای وایت واکر ها کشته شوند و سریال در ناامید کننده ترین لحظه به پایان برسد! هیچ راهی برای دانستن آن نیست.

بازی تاج و تخت

در سر پروراندن ایده و تخیلات پیرامون سریال بازی تاج و تخت همیشه جذاب است، مخصوصاً اینکه پایه و اساس این نامه تاثیرگذار از خود نویسنده باشد. نامه‌ای که در آن مارتین اولین نظریه پردازی های خود را راجع به بازی تاج و تخت اعلام میکند و میتواند سرنخ های محکمی برای حدس زدن پایان داستان به ما بدهد.

تگ

4
نظر شما چیست؟

avatar
4 رشته نظرات
0 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
0 نویسندگان نظر
۹ اتفاق قطعی در فصل هشتم بازی تاج و تخت - آلبالو :تازه های فناوریپایان جنجالی فصل هفت سریال بازی تاج و تخت - آلبالو :تازه های فناوریبه دنیای بازی تاج و تخت قدم بگذارید ! - آلبالو :تازه های فناوریلیست سیاه هالیوود - قسمت اول - آلبالو :تازه های فناوری نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
trackback
لیست سیاه هالیوود - قسمت اول - آلبالو :تازه های فناوری

[…] مقاله مرتبط: مرگ حیرت آور در سریال بازی تاج و تخت ! […]

trackback
به دنیای بازی تاج و تخت قدم بگذارید ! - آلبالو :تازه های فناوری

[…] مقاله مرتبط: جورج آر.آر. مارتین: مرگی عظیم در راه است […]

trackback
پایان جنجالی فصل هفت سریال بازی تاج و تخت - آلبالو :تازه های فناوری

[…] مقاله مرتبط: جورج آر.آر. مارتین: مرگی عظیم در راه است […]

trackback
۹ اتفاق قطعی در فصل هشتم بازی تاج و تخت - آلبالو :تازه های فناوری

[…] […]

بستن
بستن