بازی

نبرد آتاری و نستله بر سر یک بازی ۴۰ ساله

بعد از نمایش یکی از تبلیغات کیت‌کت که در آن بازی‌ای پر شباهت به یک بازی قدیمی ولی آشنا نشان داده میشود، آتاری از شرکت نستله بخاطر نقض کپی‌رایت شکایت کرد.

آیا بازی Breakout که در تصویر بالاست را به یاد میاورید ؟ حتی اگر از روی اسم آنرا نشناسید، حتماً تصویر آنرا قبلاً دیده اید. در این بازی شما یک تخته را در پایین صفحه جابجا میکنید و توپی را به سمت بالا، جایی که ردیف های آجر قرار دارند، هدایت میکنید.

مقاله مرتبط:‌ بازی‌های نوستالژی هیچ کمکی به صنعت گیمینگ نمیکند

کیت‌کت - آتاری

تبلیغ نیز بدین گونه است: چند نفر در حال بازی کردن نسخه قدیمی بازی Breakout هستند که در آن بجای آجر از تکه‌های کیت‌کت استفاده شده است. آتاری نیز شرکت نستله را بخاطر استفاده از این بازی برای فروش شکلات های خود متهم کرده است.

طبق گزارش های منتشر شده از بی‌بی‌سی، یکی از سخنگویان شرکت نستله اعلام کرد: این تبلیغ، از تبلیغات تلویزیونی بریتانیا است که در سال ۲۰۱۶ پخش میشد. این تبلیغ در حال حاضر پخش نشده و برنامه‌ای هم برای پخش دوباره آن نخواهیم داشت.

البته توجه کنید که این یک دفاعیه نیست! فقط بخاطر اینکه این تبلیغ دیگر پخش نخواهد شد و قبلاً پخش میشده است به این معنا نیست که آتاری نمیتواند ادعای نقض کپی‌رایت کند.

مرجع
The Next Web
تگ

1
نظر شما چیست؟

avatar
1 رشته نظرات
0 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
0 نویسندگان نظر
خداحافظی ایکس‌باکس وان اولیه برای همیشه - آلبالو :تازه های فناوری نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
trackback
خداحافظی ایکس‌باکس وان اولیه برای همیشه - آلبالو :تازه های فناوری

[…] […]

بستن
بستن