معرفی فیلم

IT یک بازی ۸-بیتی ترسناک، امتحان کنید

با توجه به این که کمتر از یک ماه از اکران فیلم اقتباسی IT در سینماهای آمریکا مانده، فرصت خوبی است که بگوییم برای دیدن این فیلم هیجان زده و کمی هم ترسیده ایم. فیلم جدید Andy Muschietti به نظر یکی از بهترین فیلم‌های ترسناک چند سال اخیر است و همچنین از تبلیغات و بازاریابی فیلم هم نباید غافل شد که جای بسی تحسین دارد چرا که بازی ۸-بیتی آنلاینی با همین نام به تازگی عرضه شده است.

هسته ی اصلی بازی IT همانند بازی های ۸-بیتی دیگری، بسیار ساده است. بازیکنان کنترل شخصی به نام جورجی (Georgie) را برعهده دارند. شروع در کانال‌های فاضلاب شهری است و هدف بازی جمع کردن بادکنک‌های قرمز روی آب می‌باشد. بازیکنان با استفاده از دکمه های کیبورد، کاراکتر بازی را کنترل می‌کنند و باید موانع و گاها از پنی وایزها(Pennywise) عبور کنند. بازی IT با معیارهای امروزی بازی‌های کامپیوتری، بسیار ساده تلقی می‌شود. ولی همین سادگی، بینهایت بودن مراحل و صدای خنده‌های شیطانی دلقک بازی، باعث جذب بیشتر بازیکنان می‌گردد.

یکی از بهترین زوایای بازی ۸-بیتی IT تاثیر خوبی است که از روی فیلم گرفته است. کارگردان Andy Muschetti داستان فیلم را به گونه ایی تغییر داده که داستان فیلم که بر اساس رمانی از Stephan King به نام IT:part1 – The losers’ club می‌باشد، به جای اتفاق افتادن در دهه ۵۰، در دهه ۸۰ میلادی اتفاق می‌افتد. ولی با وجود این تغییرات به نظر می‌رسد که تلاش اصلی فیلم، نشان دادن کودکی در زمان ریگان (Reagan era) است. این چیزی است که در فیلم‌ها و سریال‌های ساخته شده چند سال اخیر شاهد آن بوده ایم. که از بین ساخته‌های اخیر میتوان به سریال Stranger Things اشاره کرد.

IT، یکی از اقتباس‌های انجام شده از رمان استفان کینگ، که موضوع آن در رابطه با گروهی به نام The Losers’ Club است.  داستان فیلم در یکی از ایالت‌های آمریکا (Derry, Maine)، در سال ۱۹۸۹ میلادی اتفاق می‌افتد. در ادامه، پسر جوانی به نام جورجی توسط دلقک شیطانی به نام پنیوایز ربوده می‌شود. بچه‌های شهر Derry متوجه اتفاقات عجیب و غریبی که به تازگی در شهر به ظاهر خیالیشان می‌افتد، می‌شوند. آن‌ها به دنبال سرنخی برای این اتفاقات می‌گردند که در نهایت پرده از راز وحشتناکی برمی‌دارند که تا آخر زندگیشان گریبانگیر آنها خواهد بود. واضح است که انتظارات از فیلم جدید Muschietti زیاد است چرا که فیلم قدیمی تری که با همین نام در سال ۱۹۹۰ با بازی Tim Curry در نقش دلقک شیطانی عرضه شد نظر منتقدان را به خود جلب کرد. ولی به نظر می‌رسد که فیلم جدید IT، فیلمی کاملا متفاوت باشد.

فیلم در تاریخ ۸ سپتامبر (۱۷ شهریور) امسال عرضه می‌شود. پس تا آن موقع پیشنهاد می‌کنیم که بازی زیبای ۸-بیتی IT را اینجا امتحان کنید.

مرجع
Cinema blend
تگ

2
نظر شما چیست؟

avatar
2 رشته نظرات
0 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
0 نویسندگان نظر
فیلم IT همه آمار و ارقام را جابجا کرد ! - آلبالو :تازه های فناوریسخنان جالب کارگردان فیلم آی تی (IT) - آلبالو :تازه های فناوری نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
trackback
سخنان جالب کارگردان فیلم آی تی (IT) - آلبالو :تازه های فناوری

[…] مقاله مرتبط: بازی ترسناک مخصوص این فیلم را بازی کنید ! […]

trackback
فیلم IT همه آمار و ارقام را جابجا کرد ! - آلبالو :تازه های فناوری

[…] مقاله مرتبط: باری ترسناک فیلم آی تی […]

بستن
بستن