اخبار فناوری جهان

دستگیری دِرون درحال قاچاق ۱۳ پوند مواد مخدر

دلایل زیادی برای احمقانه بودن ایده ساخت دیوار بین آمریکا و مکزیک توسط دونالد ترامپ ( رئیس جمهور آمریکا !‌)، وجود دارد. یکی از واضح ترین دلایل این است که، با استفاده از فناوری های روز دنیا به راحتی میتوان این دیوار را نادیده گرفت. این دقیقاً کاریست که اخیراً یک مرد آمریکایی با تلاش برای قاچاق ۱۳ پوند مواد مخدر از نوع شیشه از مکزیک به‌ آمریکا موفق به انجام آن شده است.

درون

The Associated Press در گزارشی اعلام کرد، شهروندی آمریکایی به نام جورج ادوین ریورا بخاطر حمل ماده مخدر متامفتامین به کمک یک درون که در تصویر بالا مشاهده میکنید، دستگیر شد. همچنین متهم اظهار داشته است که از ماه مارس میلادی، به مراتب این عمل را بدون شناسایی شدن انجام داده است. آخرین قاچاق این فرد شامل مقدار نامعمول ۱۳ پوند مواد مخدر بوده است.

ماموران مرزی آمریکا توانستند در ناحیه San Ysidro (نزدیک San Diego ) در نزدیکی حصار های مرزی ( دیوار های مرزی با مکزیک !) این درون را شناسایی کنند. ماموران این درون را تا محل صاحب آن، ریورا، تعقیب کرده و او را در حالی یافتند که بسته های مواد مخدر پیچیده شده در پلاستیک را در دست داشت. ریورا، ۲۵ سال، تنها ۱۸۰۰ متر با مرز فاصله داشت.

هنوز مشخص نیست که این درون برای قاچاق و جابجایی این مقدار از مواد مخدر نیاز به چند رفت و برگشت داشته است. البته عکس های منتشر شده توسط ماموران مرزی آمریکا نشان دهنده آن است که این مقدار از کالا، بالاترین میزان قابل حمل در یک سفر است. درون مورد استفاده توسط این شخص، ظاهراً از نوع ۶۰۰ است که حداکثر وزن قابل حمل توسط آن ۱۳ پوند ذکر شده است.

درون

دستیار رئیس گشت مرزی در سخنانی گفت: به لطف هوشیاری بالای ماموران ما، این درون قاچاقچی قبل از پخش این مواد مخدر خطرناک در بین مردم، دستگیر شد.

طبق اعلانات گشت مرزی، این مقدار از شیشه، به قیمتی حدود ۴۶.۰۰۰ دلار ( ۱۷۴.۸۰۰.۰۰۰ تومان ) در خیابان‌ها به فروش میرسد. ریورا در حال حاضر بدون وثیقه در زندان بسر میبرد و ۷ سپتامبر برای پاسخ به سؤالات مربوطه احضار خواهد شد. طبق گزارشها، متهم اقرار کرده است که در ازای انجام اینکار بسیار پرخطر، تنها ۱۰۰۰ دلار ( ۳.۸۰۰.۰۰۰ تومان ) دریافت میکرده است.

اگر رئیس جمهور آمریکا، ترامپ، واقعاً بدنبال جلوگیری از ورود مواد مخدر از مرز آمریکا و مکزیک است و باور دارد که ساخت دیوار تنها راه حل آن است، قطعاً باید دیواری حدوداً ۲۵۰۰ متر مرتفع تر، بسازد. این حداکثر ارتفاعی است که دِرون ماتریس ۶۰۰ میتواند در آن پرواز کند. موفق باشید آقای رئیس جمهور !

مرجع
Gizmodo
تگ

1
نظر شما چیست؟

avatar
1 رشته نظرات
0 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
0 نویسندگان نظر
روبات پِپِر در مراسم خاکسپاری! - آلبالو :تازه های فناوری نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
trackback
روبات پِپِر در مراسم خاکسپاری! - آلبالو :تازه های فناوری

[…] یک ربات کوچک سفید استفاده کنند. در گوشه‌ای از دنیا از دِرون ها برای قاچاق و در گوشه‌ای دیگر از روبات ها برای مراسم خاکسپاری […]

بستن
بستن