گوناگون

۵ سال زندان در انتظار مدیر سامسونگ

طبق گزارش رسانه‌های کره جنوبی پس از گذشت ۶ ماه از دستگیری لی جائه یونگ، او به جرم دادن رشوه، اختلاس و شهادت دروغ در دادگاه مجرم شناخته شد.

طبق گزارش روزنامه کُره تایمز، بعد از برپایی دادگاه در سئول کره جنوبی، لی جائه یونگ به جرم رشوه و چندین جرم دیگر به ۵ سال زندان محکوم شد.

لی که از سال ۲۰۱۴ پس از حمله قلبی پدرش، جایگزین او در شرکت سامسونگ شده بود، در اولین بررسی ها تا ۱۲ سال زندان برایش پیش‌بینی می‌شد. اتهامات وی جزوی از رسوایی عظیمی است که حتی باعث شده تا رئیس جمهور سابق کره جنوبی،پارک گون های، نیز به دادگاه فراخوانده شود.

روزنامه تایمز اشاره می‌کند که دادگاه مرکزی سئول، لی را به جرم رشوه‌خواری، اختلاس و شهادت دروغین محکوم کرده است. دادگاه اعلام کرد که لی در رشوه‌ای به مبلغ ۷.۲ میلیارد وان ( ۶.۳۸ میلیون دلار – ۲۴.۳ میلیارد تومان ) که به رازدار و دوست رئیس جمهور سابق کره، چوی سون سیل، داده شده، دخیل بوده است. دادگاه همچنین اعلام کرد که لی اختلاس ۶.۴ میلیارد وان ( ۵.۶۷ میلیون دلار – ۲۱.۵ میلیارد تومان ) که نسبتاً مبلغ ناچیزی است (!) را نیز در پرونده خود دارد.

مقاله مرتبط:گلکسی نوت ۸ معرفی شد – مشخصات و زمان عرضه

شرکت سامسونگ در پاسخ به درخواست برای نظر دادن در‌این باره، واکنشی نشان نداده است. لی که در ماه فوریه دستگیر شد، اخیراً تمامی اتهامات علیه خود را تکذیب کرده است. وکیل مدافع؛ ووچئول سانگ آو بی، کیم و لی ال‌ال‌سی در بیانیه ای نوشتند:“به عنوان حقوقدانان حرفه‌ای، ما به هیچ وجه نمیتوانیم رأی دادگاه را مبنی بر مجرم بودن لی جائه یونگ بپذیریم. ما بزودی بر علیه این حکم شکایت خواهید کرد.“

اتهام اصلی وارده به لی، دریافت پول از صندوق بازنشستگان تحت کنترل دولت برای ترکیب کردن دو گروه از زیر مجموعه های سامسونگ می‌باشد. این ادغام بین بخش‌ C&T (ساخت و تجارت) و بخش صنایع شیمیایی Cheil بوده و به خانواده لی کمک کرد تا گروه سامسونگ را پابرجا نگه دارند.

سامسونگ

پدر لی برای سپردن شرکت به رئیس بعدی، با وسواس خاصی پسر خود را برگزیده بود. حال که دستگیری او سؤالاتی را در مورد آینده شرکت، و البته آینده مدیریت این شرکت ایجاد می‌کند. این اتفاق در زمان حساسی هم برای سامسونگ پیش آمده است، همین چند روز پیش بود که آن‌ها از پرچمدار جدید خود، نوت ۸، رونمایی کردند. فروش کافی این محصول میتواند حامی خوبی برای روز های تلخ سامسونگ و همچنین جبران کننده عرضه ناموفق نوت ۷ باشد که پس از بارها گزارش آتش سوزی، تماماً به شرکت ارجاع داده شد.

 

مرجع
Cnet
تگ

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن