اخبار فناوری جهان

رونمایی از لباس فضانوردی اسپیس ایکس

لباس فضانوردی واقعی!

ایلان ماسک، مدیر عامل شرکت اکتشافات فضایی اسپیس ایکس و مدیر عامل شرکت تسلا، با انتشار عکسی از لباس فضانوری مخصوص اسپیس ایکس، وعده اطلاعات بیشتری را در روز های آتی داد. ماسک میگوید این لباس واقعاً کار میکند و در فشار ۲ اتمسفر آزمایش شده است. این لباس فضانوردی بسیار سفید و جادار است و ماسک در اینباره اعلام کرده است که برقراری تعادل بین کارکرد و ظاهر، بسیار دشوار بوده است.

لباس فضانوردی اسپیس ایکس

معنای واقعی لاکچری را با این گجت ها درک کنید

علیرغم اینکه ماسک اشاره‌ای به کپسول اژدها نداشته است اما انتظار داریم فضانوردان در سفر های فضایی خود با این فضاپیما، از لباس‌های فضانوردی جدید اسپیس ایکس استفاده کنند. البته این لباس‌ها از نوع فشاری هستند و برای قدم زدن در سطح سیارات طراحی نشده‌اند، اما فضانوردان میتوانند در فضاپیما ها و هنگامی که فشار درون کابین کاهش میابد، از این لباس‌ها استفاده کنند. در زمان شروع سفر های فضایی مردم به ایستگاه فضایی بین‌المللی و بازگشت از آن، برای تبلیغات اسپیس ایکس، این لباس‌ها توسط فضانوردان ناسا پوشیده خواهد شد.

در ماه ژانویه نیز شرکت بوئینگ، از لباس‌های فضانوردی خود برای فضانوردانی که به ایستگاه بین‌المللی رفت و آمد دارند، رونمایی کرد.عکس های منتشر شده توسط ایلان ماسک بسیار شبیه عکس‌های لورفته سال قبل در رددیت بود. این لباس‌ها در عین حال که ظریف و مانند لباس‌های فضایی در فیلم‌های سینمایی طراحی شده است، از طرح لباس‌های قدیمی ناسا نیز الگو میگیرد.

مرجع
The Verge
تگ

1
نظر شما چیست؟

avatar
1 رشته نظرات
0 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
0 نویسندگان نظر
برنده رقابت‌های هایپرلوپ اسپیس ایکس با ۳۲۴ کیلومتر بر ساعت - آلبالو :تازه های فناوری نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
trackback
برنده رقابت‌های هایپرلوپ اسپیس ایکس با ۳۲۴ کیلومتر بر ساعت - آلبالو :تازه های فناوری

[…] مقاله مرتبط: رونمایی از لباس فضانوردی اسپیس ایکس […]

بستن
بستن