اخبار فناوری جهان

ربات پِپِر در مراسم خاکسپاری!

حالا بودایی‌های ژاپنی میتوانند بجای بردن یک کشیش انسانی به مراسم خاکسپاری عزیزانشان، از یک ربات کوچک سفید استفاده کنند. در گوشه‌ای از دنیا از دِرون ها برای قاچاق و در گوشه‌ای دیگر از ربات‌ها برای مراسم خاکسپاری استفاده میکنند، شاهد هستید که فناوری های روز دنیا چگونه به زندگی مردم نفوذ کرده‌اند !

Nissei Eco، شرکت ژاپنی سازنده قالب‌های پلاستیکی و خدمات مراسم خاکسپاری، ربات پِپِر را در لباس کشیش های بودایی عرضه میکند. این ربات میتواند دعا و مناجات لازم را بخواند و همچنین میتواند مراسم را به صورت زنده استریم کند.

ربات
Nissei Eco

پِپِر، محصولی از شرکت Softbank Robotics، شغل جدید خود را از همین هفته در نمایشگاه صنایع پایان زندگی ( نمایشگاه تجهیزات و وسایل لازم برای خاکسپاری ) آغاز کرد.

اگر دارید از خودتان درباره دلیل اینکار سؤال میکنید، خب جواب ساده است، پول !

بر اساس گزارش ژاپن تایمز، اجاره کوتاه مدت این ربات ارزانتر از استخدام یک کشیش است، مخصوصاً در شرایطی که با پشتیبانی کم مردم از صومعه ها، آن‌ها به شدت نیازمند پول هستند. یکی از مدیران Nissei Eco در مصاحبه با رویترز اعلام کرد:“کاهش و مسن شدن جمعیت ژاپن باعث شده تا کشیش های انسانی برای داشتن درآمدی مناسب به راه‌های دیگری نیز متوسل شوند.“

البته من بودایی نیستم و شانس اینکه این ربات مراسم من را اجرا کند، بسیار کم است، اما شما اگر این فرصت را داشتید که در آخرین لحظات زمینی خود در کنار یک ربات قرار بگیرید، چرا باید آن‌‌را از دست میدادید ؟!

مرجع
The Next Web
تگ

2
نظر شما چیست؟

avatar
2 رشته نظرات
0 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
0 نویسندگان نظر
یخچال هوشمند پاناسونیک: روبات خانگی ! - آلبالو :تازه های فناوریتحول زودهنگام در عرصه هوش مصنوعی - آلبالو :تازه های فناوری نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
trackback
تحول زودهنگام در عرصه هوش مصنوعی - آلبالو :تازه های فناوری

[…] از جایگزینی کشیش های بودایی با روبات های پِپِر در کشور های…، کم‌کم با جایگزین شدن هوش مصنوعی در مشاغل دیگر نیز […]

trackback
یخچال هوشمند پاناسونیک: روبات خانگی ! - آلبالو :تازه های فناوری

[…] مقاله مرتبط: روبات Peper، دستیار مراسم خاکسپاری […]

بستن
بستن