گوناگون

نمایشگاه لاکچری ترین خودروهای آمریکایی

هر سال در ماه آگوست، علاقه‌مندان به خودرو های سواری در شبه جزیره مونتری در نمایشگاه ساحل سنگ ریزه دلگانس گرد هم جمع می‌شوند تا بر سر خرید ماشین‌های گران‌قیمت با هم رقابت کرده و پول‌های عظیم جابجا کنند. در اینجا  زنها کلاه‌های عجیب و غریب به سر گذاشته و مردها با لباس مخصوص گلف دیده میشوند. علاوه بر ماشینها، مردم نیز خود را به انواع تزئینات چشم نواز آراسته کرده‌اند و به دور از نگرانی‌های دنیای اطرافشان، به خود نمایی میپردازند.

اما همین نمایشگاه احتمالاً بزرگترین نمایشگاه ماشین‌های لوکس و لاکچری در تمام آمریکا باشد.

با توجه به تعدد رفت و آمد های من به این ساحل دوست‌داشتنی در سال‌های اخیر، به جرأت میتوانم بگویم که این نمایشگاه میتواند معیاری برای سنجش میزان علاقه مردم به خودرو ها باشد. در حالی که خودرو سازان تمام تلاش خود را میکنند تا با سرمایه‌گذاری روی نمایشگاه های معروف خودرو مخصوصاً CES، قدرت خود را به رخ بکشند، در این ساحل است که خودرو ها در مرکز توجه هستند. در این نمایشگاه مشتریان تأثیر گذار، عیار محصولات جدید را تعیین میکنند و با خودرو های قدیمی تجدید خاطرات میکنند.

مقاله مرتبط: معنای واقعی لاکچری را با این گجت ها درک کنید

لاکچری

عادات، ویژگی‌ها و سبک های جدید، ابتدا در خودرو های لاکچری استفاده شده و سپس توسط برند های دیگر به تولید انبوه میرسد. و باتوجه به اینکه جمعیت حاضر در ساحل سنگ ریزه به خودرو های حاضر در آن عشق میورزند، در مورد تک تک جزئیات و ویژگی‌ها با صداقت به بحث میپردازند. حتی خارج از این مراسم، در پارکینگ های اطراف شهر نیز میتوانید صف طویلی از ماشین‌های لوکس و فوق‌العاده‌ای را ببینید که ناخودآگاه نمایشگاه جانبی دیگری برپا میکنند و بسیار بدرد عکس‌های اینستاگرامی میخورند. یک رولز رویس داون با رنگ بنفش، شخصی سازی شده توسط مایکل فاکس، در محل بندرگاه اسپانیایی، توانسته بود جمعیت زیادی را جلب خود کند. این طراح همچنین توانست ظاهر مشابهی از یک مک لارن ۷۲۰‌اس بسازد. البته که نمیتوانستید تعدد خودروی تسلا مدل ‌اِس را در این ساحل و اطراف آن نادیده بگیرید.

این نمایشگاه مانند جشنواره سرعت گودوود، یادآور این است که مردم حتی از دیدن خودرو هایی که افراد کمی قادر به خریدشان هستند، هیجان‌زده خواهند شد. با اینکه از دوران فروش خودرو های گران قیمت فِراری فاصله گرفته‌ایم اما باز هم فروش استون مارتین ساخت ۱۹۵۶ مدل DBR1 با قیمت ۲۲ میلیون دلار (‌۸۳.۵ میلیارد تومان) اتفاقی نیست که بتوان آن را نادیده گرفت.

لاکچری

در نمایشگاه امسال، خودروسازان از محصولات مفهومی خود مانند مرسدس مِیباک ۶، پاگانی زوندا اچ‌پی بارچتا، و خودرو مسابقه‌ای آکورا ARC-O5 رونمایی کردند. البته این خودرو های لاکچری هنوز برای فروش آماده نیستند. اینفینیتی پروتوتایپ ۹ نیز که با طراحی دهه ۱۹۴۰ میلادی ساخته شده است( این شرکت در آن زمان وجود نداشت) در این نمایشگاه حضور داشت.

پیوند میان آینده الکتریکی و گذشته نیز جالب توجه بود: ولکس‌واگن از این فرصت استفاده کرد تا مایکرو اتوبوس I.D. Buzz، خود را به نمایش بگذارد. این دستگاه‌های مفهومی، بدلیل داشتن حامیان مالی قدرتمند، در ابتدای ورود به نمایشگاه براحتی قابل رویت بودند. علیرغم حضور پورشه، لامبورگینی و فورد جی‌تی هایی که عاشقان میشوید، این نمایشگاه به مکان مناسبی برای معاملات پراکنده و غیر رسمی تبدیل شده است. بنظر میرسد تعریف از خودرو ها در حین صرف نوشیدنی های گران قیمت با پس زمنیه اقیانوس آرام از حقه‌های فروشندگی خودروسازان باشد. مسلماً این حال و هوا، بسیار بهتر از نمایشگاه های خودرو در سالن های سرپوشیده و فروشگاه های عادی است که تلاش میکنند با معامله خودرو های میان رده به درآمد برسند.

لاکچری

محترم ترین مجموعه داران نیز میتوانند یواشکی نگاهی به خودرو های مخفی بیاندازند، دقیقاً مثل یک کلکسیون دار آثار هنری که میتواند به طرح تازه نقاشی شده‌ای نگاه بیاندازد. در لابی هتل ها میتوانستید مشاورانی را ببینید که به آرامی با مشتریان احتمالی در مورد راه‌های انتقال پول بحث میکردند. اولین مشتری بوگاتی توانست در این نمایشگاه یک کایرِن خریداری کند. یکی از سخنگویان بوگاتی در این مراسم اعلام کرد که توانسته‌اند ۵۰ عدد از این خودرو را در این نمایشگاه به فروش برسانند که اگر خبر فروش این خودروی ۳ میلیون دلاری (‌۱۱.۵ میلیارد تومان) حقیقت داشته باشد، بوگاتی به راحتی توانسته ۱۵۰ میلیون دلار (۵۷۰ میلیارد تومان) فروش داشته باشد.در حالی که افراد ثروتمند برای خرید خودروهای لاکچری به این ساحل هجوم میاورند، مردم محلی نیز از ازدحام، مسدود شدن راهها و تعدد مشتریان کلافه شده‌اند.

لاکچری

این نمایشگاه که اولین بار در سال ۱۹۵۰ برگزار شده است، در ابتدا محلی برای نمایش ۳ دسته از خودرو ها بود: قبل از جنگ، بعد از جنگ و خودرو های ام‌جی

و همچنین محل برگزاری مسابقه‌ای نیز بود که اکنون در محل لاگونا سکا با مدیریت مزدا، برگزار میشود. برای سال‌های متمادی، مجموعه داران این نمایشگاه ساحلی، بسیار در برابر تغییر رسوم خود مقاومت میکردند، و در حال حاضر نیز این میراث تا حدودی ماندگار مانده است که باعث می‌شود قوانین خاصی برای حضور خودرو ها در این نمایشگاه وجود داشته باشد. فرستادن خودرو به این نمایشگاه میتواند مسئولیت بزرگی بر روی شانه های سازندگان باشد !

اما با گذر هر سال، بیشتر احساس می‌شود که برای زنده ماندن روحیه خودرو دوستان، این گونه مراسم ها باید بازتر و بیشتر در دسترس باشند.آنها یا باید تغییر کنند یا توسط خودرو های خود راننده که بسیار ارزانتر از فِراری های ۳۰ میلیون دلاری هستند، بلعیده خواهند شد. در نمایشگاه های جانبی مثل Quail ( گردهمایی خودرو های موتوراسپورت) خودرو های لاکچری بسیاری در کنار پورشه های بینظیر به نمایش گذاشته شده‌اند. همچنین شرکت کارما خودروی الکتریکی رِوِرو خود را در اینجا به نمایش گذاشت و البته برنده این بخش خودروی ۱۹۶۴ ATS 2500 GTS بود.

لاکچری

با اینکه خودروی مرسدس بنز ۱۹۲۹ بارکر پیروز کلی این نمایشگاه بود، اما نمایشگاه ساحل سنگ ریزه هنوز به اتمام نرسیده بود. شرکت کنندگان همه تلاش خود را میکردند تا برای یکبار هم شده در یکی از این خودرو های قدیمی بنشینند و سپس به خانه بازگردند تا برای مراسم های آینده آماده شوند.

با وجود فاصله ۲ ساعتی این ساحل تا سیلیکون ولی، فناوری های روز دنیا کم کم در حال نفوذ به این نمایشگاه هستند. به هر حال ساخت و مدل دستگاه‌های نمایش داده شده، از زمانی میگویند که خودرو ها پیشرفته‌ترین ابزار زندگی انسان‌ها بودند.این نمایشگاه یادآور آن است که لازم است هنگام فکر یا صحبت کردن درباره خودروتان، بهتر است کمی بیشتر علاقه نشان دهید.

مرجع
The Verge
تگ

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن