اخبار سینما و تلویزیونسینما و تلویزیون

لیست سیاه هالیوود (قسمت دوم)

چرا کارگردانان تمایلی به همکاری با این بازیگران ندارند؟

پس از بررسی قسمت اول بازیگران لیست سیاه هالیوود، به بررسی قسمت دوم و آخر آن می‌پدازیم.

Shia Labeouf

شیا لبوفشیا لابیوف؛ دردرساز در پشت و جلوی صحنه!  رفتارهای او در زمان فیلم‌برداری در حین ایفای نقش، غیر قابل قبول شده بود. او از روش متد اکتینگ برای ایفای نقش بهره می‌برد. به این معنا که بازیگر خود را به جای کاراکتر داستان قرار می‌دهد و مدتی با آن زندگی می‌کند، که همین موضوع باعث می‌شود تا همکاران او در اطرافش احساس راحتی نداشته باشند. در فیلم جنگی Fury، به دلایل رفتارهای شیا لابیوف درگیرهایی میان برد پیت و او شکل گرفته بود.


Mike Myers

مایک میرزمایک مایر در بین عموم به فردی شاد و خندان معروف است ولی در هنگام فیلم‌برداری او مشهور به فردی است که باید کنترل همه‌ی امور را در دست داشته باشد، که همین باعث آزرده خاطر شدن عوامل پشت صحنه و بازیگران می‌شود. این کمدین کانادایی که در مصاحبه‌هایش، خود را کمال‌گرا خوانده، عقیده دارد تا کارها تنها با تایید او باید انجام شود. همین موضوع باعث کمرنگ تر شدن همکاری کارگردانان با او شده است. مایک مایر بیشتر به عنوان صداپیشه در هالیوود فعالیت دارد (صدای شرک).


Lacey Chabert

بازی در سریال Party of Five در دهه ۹۰ میلادی، موفقیت چشم‌گیری برای لیسی چبرت به ارمغان آورد. همچنین بازی در فیلم Mean Girl، در کنار لیندزی لوهان(Lindsay Lohan) و ریچل مک آدامز (Rachel McAdams)، توانست شهرت او را دو‌چندان کند. ولی نقش‌آفرینی او در شخصیت Gretchen Wieners در این فیلم سبب شد تا این کاراکتر به عنوان شخصیت چبرت، شناخته شود و تمامی فیلم‌های پیشنهادی به او، با محوریت کاراکتر فیلم Mean Girl او باشد. بعد از این موفقیت‌ها، چبرت به بازی در چند سریال با بودجه کم بسنده کرد و تمرکز اصلی خود را بر روی خانواده خود گذاشت.


Tom Cruise

شاید با دیدن نام تام کروز در این لیست، شوکه شده باشید، چرا که او در فیلم‌های اکشن زیادی در چند سال اخیر نقش‌آفرینی کرده است. ولی با این حال شاید به نظر بیاید که تنوع در نقش‌های فعلی تام کروز دیده نمی‌شود. با بازی‌، در فیلم‌های موفق اکشنی که در چند سال اخیر اکران شده، تام کروز تبدیل به بازیگر ژانر اکشن شده و بسیاری از کمپانی‌ها، نقش دیگری غیر از اکشن نمی‌توانند برای او در نظر بگیرند.


Keanu Reeves

کنو ریویسکینو ریوس حرفه بازیگری را از اواخر دهه ۸۰ شروع کرد و با بازی در فیلم ماتریکس (Matrix) توانست به شهرت جهانی دست پیدا کند. ولی به نظر می‌رسد که شهرت و حرفه‌ی این بازیگر بعد از ماتریکس به سراشیبی افتاده باشد. جدای نقش‌آفرینی او در فیلم‌های ۴۷ Ronin و John Wick، او در ۱۵ سال اخیر هیچ‌گاه به عنوان بازیگر نقش اصلی حضور نداشته است. علت این غیبت طولانی مدت مشخص نیست، ولی امیدواریم که در فیلم جدید ماتریکس، او دوباره بتواند نقش آفرینی کند.


Bruce Willis

بروس ویلیسجدای خنده‌ی پیروزمندانه بروس ویلیس در فیلم‌هایش، سخت است باور آنکه در پشت‌صحنه او فردی مغرور باشد. طبق گفته‌ی بازیگران هم‌بازی ویلیس در فیلم‌های مختلف، او فردی است که تنها به خودش اهمیت میدهد و حتی از صحبت کردن با دیگران سرباز میزند. کارگردان کوین اسمیث (Kevin Smith) شخصیت ویلیس را این‌گونه تعریف می‌کند “تخریب‌کننده‌ی شخصیت”.


Hugh Grant

هیو گرانتبازیگر محبوب بریتانیایی دهه ۹۰ میلادی، توانسته بود در ژانر کمدی-عاشقانه، نامی برای خود دست و پا کند. گویا از آن موقع به بعد ،هیو گرانت به کلی از سینمای حرفه‌ایی محو شد. گرانت در انتخاب فیلم‌هایش سخت گیری بسیار زیادی دارد و فیلم‌هایی هم که انتخاب می‌کند غالبا با موفقیت در گیشه روبرو نمی‌شوند.


Anna Paquinاو با بازی در نقش کودکی در فیلم پیانو (The Piano)، پا به عرصه شهرت گذاشت. پس از آن بازی در فیلم‌هایی مثل سری فیلم‌های X-Men و Almost Famous ، را تجربه کرد. ولی در این فیلم‌ها شخصیت‌های بسیار کوتاهی داشته و در سریال‌هایی هم که نقش‌آفرینی کرده، شخصیت او طی مدت کوتاهی از سریال حذف شده است. به نظر می‌آید که آنا پکین این روزها تمرکز خود را بیشتر بر روی خانواده خود گذاشته است تا حرفه بازیگریش.


Gary Oldman

گری الدمن

برای سالیان زیادی گری الدمن به عنوان یکی از حرفه‌ای‌ترین بازیگران هالیوود شناخته می‌شد و بازی در نقش‌های متنوع موفق زیادی، گواه این ماجرا است. به عنوان نمونه Leon: The Professional و  The Dark Knight Rises. با این حال صحبت‌‌های ناشایستی که الدمن خطاب به یکی از سیاستمداران آمریکایی (Nancy Pelosi)، داشته است باعث شده تا کمپانی‌های فیلم سازی تمایل کمتری به همکاری با او را داشته باشند.


Jude Lawجود لا

جود لا از اوایل دهه ۹۰، پا به عرصه سینما گذاشت و در سالهای اخیر هم فیلم‌های موفق زیادی داشته است ولی هیچگاه جود لا نتوانسته در حد و اندازه ی یک بازیگر سطح اول ظاهر شود. بعد از مدتی این بازیگر بریتانیایی تصمیم گرفت تا بازیگری حرفه ایی خود را در تئاتر ادامه دهد. جود لا به عنوان سفیر صلح سازمان ملل در افغانستان انتخاب شد و همچنین از معترضان ادامه جنگ در بلاروس بوده است.


Chris Hemsworth

کریس همزوورث

از آن‌جایی که به نظر می‌رسید کریس همزوورث توانسته ستاره‌ی فیلم‌های بلاک باستری باشد ولی اخیرا کریس از هالیوود محو شده است. دلیل این غیبت او رفتار یا کارهایی که انجام داده نیست، بلکه همکاری تمام مدت او با کمپانی Marvel، بوده است. به دلیل بازی در فیلم‌های قهرمانانه این کمپانی، به نظر همزوورث توانایی بازی در سایر فیلم‌ها را ندارد.علاوه بر این اخیرا کریس به زادگاه خود، استرالیا، بازگشته و عملا از زرق و برق هالیوود خود را دور کرده است.


Benedict Cumberbatch

بندیکت کمبربچ

بعد از پخش سریال شرلوک هلمز از شبکه BBC، مشخص بود که ستاره‌‌ی بریتانیایی جدیدی پا به عرصه هالیوود خواهد گذاشت. در کنار نقش‌آفرینی در فیلم‌های موفقی مثل Dr. Strange و Imitation Game، بندیکت بیشتر مشغول بازی در تئاترهای برتانیا است. همچنین رفتارهای خشک و خشن بندیکت با همبازیهایش شاید دلیل دور بودن او از هالیوود باشد.


Pierce Brosnan

پریس بزارننپیرس برازنن، با بازی در ۴ فیلم از سری فیلم‌های جیمز باند، تبدیل به بازیگر تیپ شده بود. غالب نقش‌های جدید او درباره‌ی مأمور انگلیسی بود که به صورت مخفی با دشمنان مبارزه می‌کرد. با جایگزین شدن دنیل کرگ (Daniel Craig)، در نقش جیمز باند به جای برازنن، کارگردانان متوجه شدند که نقشی به غیر از مأمور مخفی متناسب با برازنن وجود ندارد و به همین ترتیب برازنن آهسته آهسته از هالیوود کنار گذاشته شد و به زندگی شخصی خود پرداخت.


Jim Carry

جیم کری

زمانی از جیم کری به عنوان یکی از موفق‌ترین کمدین‌های هالیوود یاد می‌شد، ولی الان در لیست سیاه قرار دارد. بعد از شکست فیلم جدید کری در گیشه سینما (احمق و احمقتر ۲)، کمپانی‌های زیادی ریسک انتخاب کردن او را نمی‌پذیرند. علاوه بر این ها بازیگر و کمدین آمریکایی که بازی در نقش‌های Ace Venture، Liar Liar و ماسک را در کارنامه‌ی هنری خود دارد، به دلایل یک سری مشکلات شخصی ترجیح داده تا از رادار کارگردانان دور بماند.


Jennifer Anistonجنیفر انستون

شاید حضور بازیگر سریال محبوب Friends در این لیست کمی سخت باشد. در حالی که انیستون اخیرا تلاش کرده تا دوباره در سریال‌ها و فیلم‌ها نقش‌آفرینی کند ولی رفتارهای خاص او، کمی کار‌کردن با او را مشکل می‌کند. جنیفر انیستون به شخصی خیلی تودار تبدیل شده که به گفته‌ی همبازی‌هایش، زمان استراحت بین فیلم‌برداری را انیستون در خلوت خودش سپری می‌کند. شاید همین سبب دور بودن او از سطح یک حرفه‌ی خود باشد.


Gene Hackmanجین هکمن

اگر چه این بازیگرآمریکایی بازنشستگی خود را اعلام کرده است، اما در زمان فعالیتش او را دردسرساز می‌خواندند. به گفته‌ی منابع سینمایی، بسیاری از هم‌بازی‌های جیم هکمن، از بازی کردن در کنار او ترس داشتند. مشاجره او سر فیلمبرداری فیلم The Royal Tenenbaums با کارگردان فیلم، باعث شد، تا انتهای فیلم همه ی هم‌بازیهایش از او دوری کنند.


John Malkovich

جان مالکوویچ

از بازی‌های جان مالکوویچ در هالیوود، تنها نقش‌هایی به یاد مانده است که در آن‌ها مالکوویچ چهره‌ی شخصی دیوانه وبی‌اعصاب را دارد، که همین او را تبدیل به بازیگر تیپ این ژانر کرده است. نمونه بارز این نقش‌های بی‌اعصاب را می‌توان در فیلم “جان مالکوویچ بودن(Being John Malkovich)”، مشاهده کرد. برای استودیوهای فیلم‌سازی سخت است که نقش دیگری را برای او در نظر بگیرند.


Steven Seagalاستیون سیگال

در دهه های ۸۰ و ۹۰ میلادی، استیون سیگال در فیلم‌های اکشن زیادی همانند Under Siege بازی کرد و به شهرت رسید. ولی امروزه تهیه‌کنندگان تمایلی به بازی دادن به او را ندارند. بازیگر رزمی‌کار فیلم‌های اکشن، در میان همبازی‌هایش به فردی مغرور و ازخود‌راضی معروف است. گفتنی است بعد از میزبانی یک قسمت از شوی Saturday Night Live، برای همیشه از میزبانی این شو محروم و “بدترین میزبان SNL” لقب گرفت.


Edward Norton

ادوارد نورتون

یکی از بهترین بازیگران چند ساله اخیر هالیوود، این روزها دیگر در فیلم بزرگی دیده نمی‌شود. ادوارد نورتون که با بازی در فیلم‌های The Hulk، Fight Club و American History X  توانسته شهرت زیادی بدست آورد، این روزها به تهدیدی برای تهیه‌کنندگان فیلم‌ها تبدیل شده. به دلیل ضعیف بودن آداب معاشرت و رفتارهای زننده نورتون، کمپانی‌ها ریسک کار کردن با او را نمی‌پذیرند.


John Travolta

جان تراولتا

نامزد دو جایزه اسکار و بازیگر فیلم‌های محبوب Grease ،Pulp Fiction و Face/Off، جان تراولتا، این روزها به ریسکی بزرگ برای استودیوهای فیلم سازی تبدیل شده. بعد از شکست سنگین فیلم‌های اخیر تراولتا در گیشه سینما,‌ استودیوها خطر بازی دادن به او را نمی‌پذیرند.

مرجع
worldation
تگ

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن