اخبار فناوری جهانبازیبررسیگوناگون

هر آنچه باید درمورد GTA VI بدانید

با گذشت 4 سال از عرضه ی GTA V، همگی شدیدا مشتاق نسخه جدید این بازی هستیم

از تاریخ اکران بازی GTA V تقریبا ۴ سال می‌گذرد و هنوز هم در میان بازی دوستان از محبوبیت خاصی برخوردار است. به Rockstarلطف قسمت آنلاین بازی، ابزارها و مراحل جدید زیادی از آن زمان به بازی اضافه شده و بر دوستداران سرقت بزرگ ماشین افزوده است. همگی بی‌نهایت مشتاق عرضه‌ی نسخه جدید بازی هستیم تا ببینیم که راک استار (RockStar) این دفعه چگونه علاقه‌مندان را سورپرایز خواهد کرد.

با عرضه‌ی بازی Red Dead Redemption 2  در بهار ۲۰۱۸، می‌توان لذت بازی کردن GTA جدید را تا حدی چشید. ولی با تاریخ عرضه این بازی توسط راک‌استار در سال آینده، انگار برای GTA VI هنوز هم باید صبر کرد.

Red Dead Redemtion

میزان فروش GTA V در تاریخ بی‌سابقه است. فروش بیش از یک میلیارد دلاری تنها در ۲۴ ساعت اول عرضه بازی. آخرین نسخه‌ی بازی سرقت بزرگ شرکت راک استار، فروشی بیش از ۶۰ میلیون نسخه را تجربه کرده است (قطعا فروش غیرقانونی نسخه‌های بازی بسیار بیشتر از این تعداد بوده.) این تعداد فروش برای تمامی کنسول‌های بازی بوده است (بازی تا یک سال اول برای PC عرضه بود وبعد از آن راهی PS4 و Xbox One شد).

GTA V

هیچ اخبار و سندی مبنی بر تاریخ رسمی انتشار نسخه‌ی جدید بازی وجود ندارد، ولی خبرگذاری‌ها خبر از ورود بازی به مرحله پیش تولید می‌دهند.


اخبار GTA VI

اولین خبر رسمی که از GTA نسخه ششم منتشر شده است، از زبان رییس شرکت راک استار، لزلی بنزیس (Leslie Benzis)، بوده است.

” دقیقا نمی‌دانیم که قرار است در GTA VI چه شود، ولی ما ایده‌هایی نیز داریم.”

اگر چه این با این مصاحبه نمی‌توان متوجه شد که بازی به چه مرحله‌ایی از ساخت خود رسیده است، ولی بنزیس درباره‌ی چگونگی انجام کار صحبت‌هایی کرده است.

” در ابتدا یک ایده اولیه شکل می‌گیرد. اولین سوال مکان پیاده‌سازی آن است. بعد مأموریت‌ها را باید تعریف کرد. قسمتی در لس‌آنجلس، قسمتی در نیویورک و قسمتی هم در میامی. نقشه‌ی بازی و داستان به کمک هم گسترش پیدا می‌کنند. داستان پیکره‌ی اصلی بازی است که مأموریت‌ها را شکل می‌دهد.”

“قریب به ۴۵ سال ایده‌ی داستانی برای پیاده سازی در اختیار داریم. از آن به بعد، تمرکز اصلی بر روی قسمت آنلاین بازی است. پس از پایان داستانی GTA V، بازی‌کنندگان می‌توانستد از قسمت آنلاین، بازی را ادامه دهند. مأموریت‌ها، شهرها، نقشه‌ها و توانایی‌های جدید در نسخه‌های اضافی – تکمیلی (DLC)، افزوده می‌شد. هنوز نمی‌توان به قطعیت گفت که قرار است نسخه جدید دزدی بزرگ ماشین، چگونه اتفاق بیفتد.”

شایعه‌های گفته شده خبر از گسترش نقشه‌ی بازی و پیاده‌سازی تمامی نقشه آمریکا است و گویا نسخه جدید محدود به دو یا سه شهر نیست. به این ترتیب با توجه به این تغییرات گسترده، شاید در سال ۲۰۲۰ GTA VI را بتوان بازی کرد (که برای علاقه مندان، شاید یک میلیون سال به نظر برسد.) ولی پیاده‌سازی کل آمریکا بر روی نقشه و مسیریابی از روی آن در واقعیت حداقل ۲ ساعت طول می‌کشد، چه برسد در نقشه‌های بازی‌های راک استار که ما در همان یکی دو شهر هم غالبا مسیر را گم می‌کنیم.


داستان GTA VI – درباره‌ی چه چیزی است

به نظر هنوز باید برای عرضه بازی انتظار کشید شاید دوسال، شاید ۴ سال، شاید هم بیشتر. پس داستان موثقی به دست ما نرسیده است. به جای داستان ما به بررسی لیستی از درخواست‌های خود از نسخه جدید بازی داریم، می‌پردازیم.

 

ادامه مطلب در صفحه بعد:

1 2 3برگه بعد
مرجع
Trustedreviews
تگ

1
نظر شما چیست؟

avatar
1 رشته نظرات
0 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
1 نویسندگان نظر
sajjad نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
sajjad
مهمان
sajjad

تو یع سایتم خوندم و واقعی هست اگر توجه کنید راک استار مثلا جی تی ای ۳ تو شهر لیبرتی سیتی هست تو جی تی ای ای وی تو شهر لیبرتی سیتی هست تو شهر جیتی ای سن اندریاس تو شهر جی تی ای وی سن اندریاسه موند وایسیتی اخبار جدید راک استار جی تی ای وی ای در سال۲۰۲۲ یا کمتر بر رو کنسولای پی اس ۴ و ایکس با کس نمیاد چون اینا خیلی قدمین چون جیتی ای وی ای میخوان نسل نهم بسازن احتمالا رو ایکس باکس وان ایکس و پی اس ۵ میاد با تشکر این… بیشتر بخوانید

بستن
بستن