اخبار فناوری جهان

خداحافظی ایکس‌باکس وان اولیه برای همیشه

توقف فروش ایکس‌باکس وان اولیه در آمریکا

بعد از فروش نسبتاً موفق ایکس‌باکس وان اولیه، در گزارش های منتشر شده در روز یکشنبه، مشاهده می‌شود که شرکت مایکروسافت، غول نرم افزاری، فروش این دستگاه را در آمریکا متوقف کرده است. وضعیت قیمت ایکس‌باکس وان اولیه در فروشگاه مایکروسافت به حالت “اتمام کالا“ در آمده است و جستجو در سیستم‌های ایکس‌باکس نیز نتیجه‌ای در بر ندارد.

طبق گزارش منتشر شده در سایت Engadget، مایکروسافت، ایکس‌باکس وان اولیه (نسخه اول) را حدوداً ۴ سال پیش عرضه کرده است و حالا بنظر میرسد این کنسول که در ماه نوامبر سال ۲۰۱۳ عرضه شد، بزودی به دوران بازنشتگی خود رسیده است. اکنون فقط نسخه های ایکس و نسخه باریکتر اِس برای خرید وجود دارند.

مقاله مرتبط: جر و بحث دادگاهی شرکت آتاری و نستله بر سر بازی ۴۰ ساله !

نسخه اولیه ایکس‌باکس که بسیار به دستگاه‌های VCR نیز شبیه بود، ۱۰۰ دلار گران‌تر از پلی‌استیشن ۴ سونی بود. مایکروسافت با تمرکز بر سخت‌افزار در تلاش برای ساخت قوی‌ترین کنسول بازی تا آن تاریخ، در ماه ژوئن از ایکس‌باکس وان ایکس رونمایی کرد که دارای کیفیت تصویر ۴K بود و پردازنده آن نیز با فناوری خنک کننده مایع، خود را خنک می‌کرد.

ایکس‌باکس وان

 

اخیراً نیز مایکروسافت در نمایشگاه E3 ۲۰۱۷ خبر از عرضه پرچمدار بعدی خود یعنی ایکس‌باکس وان ایکس جدید در ماه ژوئن داد. فروش ایکس‌باکس وان ایکس:Project Scorpio نیز از امروز با قیمت ۴۹۹ دلار (۱.۹۰۰.۰۰۰ تومان) آغاز شده است. البته در نظر داشته باشید که این نسخه همین حالا هم در فروشگاه آمازون آمریکا تمام شده است.

مقاله مرتبط: اطلاعات لو رفته از GTA VI

ایکس‌باکس وان اِس در ماه آگوست سال ۲۰۱۶ به عنوان نسخه بهبود یافته کنسول ایکس‌باکس وان عرضه شد. علیرغم کاهش ابعاد این کنسول جدید، وان اِس دارای حافظه داخلی ۱ ترابایتی بوده و از صفحه نمایش ۴K پشتیبانی می‌کند. اما متأسفانه پشتیبانی از کینکت از این دستگاه حذف شده است. در حالی که صفحه‌ی مخصوصی برای فروش این محصول از طرف مایکروسافت در نظر گرفته نشده است، اما فروش آن از تاریخ ۲۱ آگوست آغاز شد و از ۳ اکتبر نیز به دست مشتریان رسید. نسخه ویرایش شده برای ماینکرفت (Minecraft) را می‌توانید با قیمتی بین ۳۰۰ تا ۳۵۰ دلار (۱.۱۱۴.۰۰۰ تا ۱.۱۳۳.۰۰۰ تومان) خریداری کنید.

مرجع
First Post
تگ

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن