موبایل

نام آیفون بعدی لو رفت !

بر خلاف حدس و گمان هایی که تاکنون پیرامون آیفون بعدی با نام آیفون ۸ وجود داشت، طبق گزارش منتشر شده در سایت هلندی iCulture، نام آیفون بعدی آیفون ۱۰ (iPhone X) خواهد بود. البته در این گزارش همچنین ادعا شده که آیفونی با نام آیفون ۸ عرضه خواهد اما پرچمدار اصلی نخواهد بود.

این سایت همچنین ادعا می‌کند یکی از منابع معتبر گزارش داده است در جلسه گفتگویی که مقامات اپل در رابطه با آیفون بعدی برگزار کرده بودند، تصمیم به این نوع نام‌گذاری گرفته شده است و ظاهرا آیفون جدید که بدون حاشیه بالایی نیز خواهد بود، آیفون ۱۰ نامیده خواهد شد. این را در نظر داشته باشید که منبع گزارش های این سایت، در مورد وجود آیپد پرو ۱۰.۵ اینچی درست عمل کرده بود.

البته ما به هیچ وجه نمی‌توانیم این گزارش را تأیید کنیم و مجبوریم با دیده‌ی شک و تردید به آن بنگریم اما به احتمال زیاد آیفون بعدی با نام آیفون ۱۰ خواهد بود.

آیفون ۱۰ - آیفون ۸ - iPhone X - iPhone 8

از همان اولین شایعات نیز می‌توانستیم حدس بزنیم که آیفون بعدی مطابق انتظار، آیفون ۷ اِس نامیده نخواهد شد. سال ۲۰۱۷ میلادی، دهمین سالگرد تولد آیفون است و قطعاً اپل دوست دارد تا محصولی تاثیرگذار با نامی متفاوت ارائه دهد. البته گفتنی است که نام های آیفون ۱۰ و آیفون اِدیشن در گذشته هم در برخی شایعات شنیده شده بود اما اصحاب رسانه، آیفون ۸ را ترجیح دادند.

درحالی که سالگرد ۱۰ سالگی آیفون را جشن می‌گیریم، انتخاب نام آیفون ۱۰ (با عدد X یونانی) کاملاً منطقی بنظر میرسد و این شک بوجود نمی‌آید که اپل از عرضه چند نسل آیفون خودداری کرده است. همچنین این نام شباهت جالبی به مک او اس ایکس دارد. به هرحال به نظر من آیفون ادیشن (iPhone Edition) جذاب‌تر از بقیه بنظر میرسد و خوشبختانه سایت ۹to5Mac نیز استفاده از این نام را تأیید می‌کند.

در کنار این آیفون هیجان‌انگیز، اپل قصد دارد دو آیفون با حاشیه را نیز عرضه کند، به عبارتی دیگر اپل می‌خواهد آیفون هایی عرضه کند که هیچ‌کس به آن‌ها اهمیت نخواهد داد ! ظاهراً این دو آیفون، آیفون ۷ اِس و ۷ اِس پلاس نامیده خواهند شد که البته طبق گزارش iCulture، این آیفون ها با نام آیفون ۸ منتشر خواهند شد.

طبق این گزارش، پیش فروش آیفون بعدی از تاریخ ۱۵ سپتامبر آغاز و از ۲۲ سپتامبر به دست خریداران خواهد رسید و خوشبختانه این تاریخ ها با تاریخ رسمی معرفی آیفون بعدی نیز مطابقت دارند. بحث نام‌گذاری نیز به اینجا ختم می‌شود که اگر آیفون بعدی آیفون ۱۰ نامیده شود، آیفون های سال بعد چه نامیده خواهند شد؟ نظر من این است که اپل در آیفون ها نیز مانند او اس ایکس، از نام گربه سانان استفاده کند؛ مثلاً آیفون ۱۰ : پاندای بزرگ !

مقاله مرتبط: تایید ویژگی جدید آیفون ۸

مرجع
The Next Web
تگ

1
نظر شما چیست؟

avatar
1 رشته نظرات
0 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
0 نویسندگان نظر
بودجه خود را برای خرید آیفون های فضایی مدیریت کنید ! - آلبالو :تازه های فناوری نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
trackback
بودجه خود را برای خرید آیفون های فضایی مدیریت کنید ! - آلبالو :تازه های فناوری

[…] اعلام کرد. با وجود شایعاتی مبنی بر اینکه نام این گوشی، آیفون ۱۰‌ (آیفون X) یا آیفون ادیشن خواهد بود، اما ما آن را آیفون ۸ […]

بستن
بستن