اخبار فناوری جهان

تحول زودهنگام در عرصه هوش مصنوعی

بعد از جایگزینی کشیش های بودایی با ربات های پِپِر در کشور های آسیای شرقی، کم‌کم با جایگزین شدن هوش مصنوعی در مشاغل دیگر نیز باید عادت کنیم.

Citibank ( اولین بانک رسمی نیویورک) در مقاله‌‌ی جدیدی که در ادامه سری “فناوری های شغلی“ منتشر شده است، در مورد استخدام نیروی انسانی در چند سال آینده صحبت می‌کند. کارل بندیکت، یکی از کارگردانان برنامه آکسفورد مارتین در بخش فناوری و استخدام، در این مقاله می‌نویسد:“یکی از عرصه هایی که بزودی با اتمام استخدام نیروی انسانی مواجه خواهد شد، خرده فروشی است.“ البته این روز آنچنان هم به ما نزدیک نیست.

اگر شما جزوی از جامعه خرده فروشان هستید، قبل از بروز خشم خود نسبت به این گزارش لطفاً اجازه دهید تا اندکی پیش‌زمینه به حضورتان برسانیم.

خود من نیز شغل‌های مختلفی تجربه کرده ام. یکی از موفق‌ترین کار های من، شغلی به عنوان نماینده خدمات مشتریان دریافت‌کننده ماهواره‌ای بود که با توجه به سابقه خود می‌توانم بگویم عمل‌کرد فوق‌العاده‌ای هم داشتم. پس از این تجربه با جدیت می‌توانم بگویم که هیچ حقوقی نمی‌تواند جبران خشونت های اعمال شده علیه این صنف باشد.

مردم و مشتریان هیچ احترامی برای بخش خدمات مشتریان قائل نیستند و این صنف به شدت مورد تحقیر قرار می‌گیرند. چیزی که شما در این شغل با آن روبرو می‌شوید، خشونت حاصل از انتظارات بیجا است. با صداقت می‌گویم که جایگزینی هوش مصنوعی در این زمینه می‌تواند لطف بزرگی به بشریت باشد.

هوش مصنوعی - AI jobs

حتماً شما هم صحنه‌هایی را که مشتری بصورت دیوانه‌وار بر سر کارگری با حداقل حقوق فریاد می‌زند که چرا گارانتی یک کالا تمام شده است یا اتفاقات مشابه را دیده‌اید. پس بگذارید این افراد بر سر ربات ها داد و فریاد کنند !
اگر هم از دسته افرادی هستید که از رشد سریع هوش مصنوعی وحشت دارید، یا اگر مثل ایلان ماسک فکر می‌کنید هوش مصنوعی روزی تمام انسان‌ها را به کشتن می‌دهد، باید بگوییم که چه درباره شغل شما چه درباره نسل بشریت باشد، باز هم روزی این اتفاق خواهد افتاد.

مقاله مرتبط: کمک واقعیت مجازی به هیئت منصفه دادگاه

آمازون همین حالا هم فروشگاه هایی در دنیای واقعی دارد که کاملاً خالی از فروشنده های انسانی است و شما می‌توانید در آن‌ها به گردش بپردازید. اگر هم دارید در مورد آینده دنیای خودتان فکر می‌کنید، بهتر است با این شرکت قدیمی که از کتاب فروشی آنلاین به بزرگترین فروشگاه دنیا تبدیل شد، گفتگویی داشته باشد.

در کنار این حرف‌ها باید گفت که اکثر ما بر روی یک چیز اتفاق نظر داریم؛ همیشه نیاز به انسان برای رابطه‌های رودررو احساس خواهد شد. پس کسانی که در حرفه خود عالی عمل می‌کنند نباید ترسی از این موضوع داشته باشند. این افراد در آینده به شدت مورد نیاز خواهند بود و احتمالاً در آن روز به حقوق واقعی خود دست پیدا خواهند کرد.

مرجع
The Next Web
تگ

2
نظر شما چیست؟

avatar
2 رشته نظرات
0 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
0 نویسندگان نظر
مجموعه مفاهیم بنیادی در هوش مصنوعی - آلبالو :تازه های فناورییخچال هوشمند پاناسونیک: روبات خانگی ! - آلبالو :تازه های فناوری نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
trackback
یخچال هوشمند پاناسونیک: روبات خانگی ! - آلبالو :تازه های فناوری

[…] بخوانید : تحول عظیم در عرصه هوش مصنوعی […]

trackback
مجموعه مفاهیم بنیادی در هوش مصنوعی - آلبالو :تازه های فناوری

[…] بخوانید: تحول عظیم و زودهنگام در عرصه هوش مصنوعی […]

بستن
بستن