اخبار سینما و تلویزیون

سخنان جالب کارگردان فیلم آی تی (IT)

اندی موشیتی ، کارگردان فیلم آی تی (IT) میگوید که دنباله این فیلم، بعد های کیهانی را کشف خواهد کرد و نیز به دهه ۸۰ میلادی باز خواهد گشت. کمتر از یک هفته تا اکران فیلم آی تی در سینماها مانده است؛ هیجان و پیشبینی های طرفداران پیرامون اقتباس دوباره از داستان های کلاسیک استفن کینگ درباره یک شهر کوچک ترسناک رو به افزایش است. پیشبینی های گیشه سینِما حاکی از آن است که فیلم آی تی یک شروع تجاری بزرگ را خواهد داشت. در مجموع، به نظر میرسد که آی تی توانایی این را دارد که به سرعت به یکی از تحسین شده ترین اقتباس ها از آثار کینگ بدل شود.

با این حال، فیلم آی تی تنها یک بخش از داستانی دو بخشی است؛ که موشیتی قرار است کارگردانی و ساخت ادامه آن را نیز بر عهده گیرد. موشیتی گفته است که فیلمنامه قسمت دوم تا ژانویه ۲۰۱۸ تمام خواهد شد و امیدوار است که ساخت آن از از ماه مارس آغاز شود. که این بدین معناست که قسمت دوم داستان آی تی تا پیش از سال ۲۰۱۹ به نمایش در نخواهد آمد؛ بدون نظر گرفتن این که موشیتی چه چیز هایی را میخواهد به درون این دنباله اضافه کند.

فیلم آی تی - IT Movie

موشیتی در مصاحبه اخیرش با یاهو فاش کرد که وی برنامه دارد تا ابعاد دیگر کیهان و جهان را که The Deadlights نامیده میشوند؛ کشف کند. ابعادی که در داستان های کینگ به شدت به آنها پرداخته شده است و جایی است که آی تی واقعا از آنجا می‌آید. او همچنین بیان کرد که این دنباله تنها به زمان حال و بزرگسالی کلوپ لوزرها محدود نخواهد بود و به دهه ۸۰ میلادی باز خواهد گشت. حال به استدلال های او برای پرداختن به جنبه های مختلف کیهانی در قسمت دوم دنباله میپردازیم.

مقاله مرتبط: بازی ترسناک مخصوص این فیلم را بازی کنید !

من میخواستم که روی سفر احساسی گروهی از بچه ها تمرکز کنم. رفتن به طرف دیگر (بعد دیگر) چیزی است که ما میخواستیم در قسمت دوم به آن بپردازیم. در کتاب، چشم انداز داستان همیشه روی لوزر هاست و تمامی چیزی که آنها درباره پِنیوایز میدانند، بسیار نامطمئن و پوچ است. من میخواستم به آن حس رازآلود ندانستن آن که چه چیزی در طرف دیگر است توجه بیشتری کنم. همچنین من میخواستم چیزی را برای قسمت دوم باقی بگذارم. پس درگیر داستانی با مقیاس بزرگ و چند بعدی نشدم و آن را نگه داشتم؛ و در قسمت اول از زاویه دید بچه ها به قضیه پرداختم.

در جایی دیگر, در مصاحبه ای مشابه, موشیتی اذعان میکند که نپرداختن به بعد های دیگر در فیلم اول آی تی به بودجه فیلم ربط داشته است که بیان میکند که کارگردان به حمایت کمپانی برادران وانر برای اختصاص دادن بودجه بیشتر برای ساخت دنباله فیلم it (آن) امیدوار است. همچنین قابل ذکر است که سخن کارگردان مبنی بر این که در کتاب کینگ، همیشه از چشم انداز لوزر ها به داستان پرداخته میشود کاملا درست نیست؛ و در بخش های کوچکی از داستان, شامل صحنه هایی است که خود هیولا را در بر گرفته و توضیح میدهد که از کجا آمده و چرا این کارها را میکند.

فیلم آی تی - IT Movie

شاید جالبترین بخش، وقتی است که به هر دو خط زم انی گذشته و حال با یکدیگر در دنباله پرداخته شود.

موشیتی میگوید یک دیالوگ بین دو خط زمانی، وجود خواهد داشت. وقتی در کتاب، داستان در هر دو زمان، به شکل مداوم قطع میشود و دوباره به پیش میرود؛ استفاده موشیتی از کلمه دیالوگ شاید بدین معناست که شاید قسمت دوم فیلم آی تی شامل بعضی فعل و انفعالات و اثر متقابل واقعی بین بچگی و بزرگسالی لوزرها باشد؛ که به نظر موضوع جالبی میرسد، البته اگر به درستی مورد استفاده قرار بگیرد.

مرجع
Screen Rant
تگ

4
نظر شما چیست؟

avatar
4 رشته نظرات
0 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
0 نویسندگان نظر
پنی وایز : ۱۵ نکته در مورد دلقک فیلم IT – قسمت اول - آلبالوفیلم IT : پرفروش ترین فیلم ماه سپتامبر در تمام تاریخ - آلبالو :تازه های فناوریفیلم IT همه آمار و ارقام ها را جابجا کرد ! - آلبالو :تازه های فناوریمادر! فیلم جنجالی دارن آرنوفسکی - آلبالو :تازه های فناوری نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
trackback
فیلم IT : پرفروش ترین فیلم ماه سپتامبر در تمام تاریخ - آلبالو :تازه های فناوری

[…] مقاله مرتبط: سخنان جالب کارگردان فیلم IT […]

trackback
مادر! فیلم جنجالی دارن آرنوفسکی - آلبالو :تازه های فناوری

[…] سخنان جالب کارگردان فیلم آی تی (IT) […]

trackback
فیلم IT همه آمار و ارقام ها را جابجا کرد ! - آلبالو :تازه های فناوری

[…] سخنان جالب کارگردان فیلم آی تی (IT) […]

trackback
پنی وایز : ۱۵ نکته در مورد دلقک فیلم IT – قسمت اول - آلبالو

[…] بخوانید: سخنان جالب کارگردان فیلم It […]

بستن
بستن