موبایل

بودجه خود را برای خرید آیفون های با قیمت فضایی مدیریت کنید !

اپل بالاخره تاریخ عرضه آیفون بعدی خود را اعلام کرد. با وجود شایعاتی مبنی بر اینکه نام این گوشی، آیفون ۱۰‌ (آیفون X) یا آیفون ادیشن خواهد بود، اما ما آن را آیفون ۸ خواهیم خواند. اپل تاریخ عرضه آیفون ۸ را ۱۲ سپتامبر اعلام کرده و اگر شما از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید جزو اولین خریداران این گوشی باشید، شاید برچسب قیمت آن شمارا سر جایتان میخکوب کند.

شایعات منتشر شده ادعا می‌کنند که آیفون ۸ گرانتر از آیفون های قبلی بوده؛ قیمت ارزان‌ترین آیفون ۸، ۱۰۰۰ دلار (۳.۸۰۰.۰۰۰ تومان) خواهد بود، در نتیجه کسانی که میخواهند از بیشترین حافظه(طبق بعضی شایعات؛ ۵۱۲ گیگابایت) در آیفون خود بهره‌مند شوند، باید گران‌ترین آیفون با قیمت عجیب ۱۲۰۰ دلار (۴.۵۶۰.۰۰۰ تومان) را خریداری کنند.آیفون ۱۰ - آیفون ۸ - iPhone X - iPhone 8

منبع شایعات، بنجامین گسکین، اطلاعاتی راجع به قیمت آیفون های جدید ارائه کرده است که ظاهراً از دوستی در شرکت اپل نشت کرده است.

این منبع اندکی مشکوک و غیرقابل اعتماد است اما باز هم او اولین نفری نیست که از قیمت بالای آیفون بعدی خبر می‌دهد. جان گروبر، یکی از اشخاص پر نفوذ دنیای مجازی، در ماه گذشته خبر این قیمت هارا اعلام کرده بود. با این حرف‌ها باید دید آیا اپل توانایی آن دارد تا ویژگی‌های فوق‌العاده آیفون جدید را در دستگاهی با قیمت پایین‌تر قرار دهد.

همچنین نیویورک تایمز نیز در گزارشی از قیمت حداقل ۹۹۹ دلار برای آیفون بعدی خبر می‌دهد. منبع این گزارش افراد بودی‌‌اند که ادعا می‌کنند تاکنون آیفون ۸ را از نزدیک دیده‌اند. دو گزارش اخیر بسیار معتبر تر از سخنان یک دوست ارزش دارد اما هنوز افرادی اعتقاد دارند که ممکن نیست اپل قیمتی چنین بالا برای یک گوشی تعیین کند.

استیون میلانویچ و بنجامین ویلسون، دو محقق شرکت یو بی اس، در گزارشی، منطق اپل برای قیمت گذاری های عجیب خود را مورد پرسش قرار داده است. آن‌ها همچنین ادعا می‌کنند که آیفون ۸ با حافظه ۶۴ گیگابایتی با قیمت ۹۰۰ دلار و آیفون ۲۵۶ گیگابایتی با قیمت ۱۰۰۰ دلار به فروش خواهد رسید.

این محققان همچنین اعلام کرده‌اند که اپل برای قیمت گذاری دستگاه‌های خود نگاهی به رقبا، به طور مستفیم سامسونگ گلکسی نوت ۸، نیز خواهد داشت. با توجه به اینکه قیمت نوت ۸ از ۹۳۰ دلار آغاز می‌شود، بعید است اپل قیمت خود را تا ۱۲۰۰ دلار بالا ببرد.

مقاله مرتبط: مقایسه مشخصات فنی نوت ۸ ، آیفون ۷ و گلکسی اس ۸

البته نکته جالب توجه این است که هیچکدام از این گزارش ها، ویژگی‌های نسبت داده شده به آیفون ۸ را رد نکرده اند؛ صفحه نمایش بدون حاشیه OLED، صفحه جلوی بدون بخش بالای آن، حذف دکمه فیزیکی هوم و سنسور تشخیص چهره جدید.

از همان زمانی که شایعه وجود صفحه نمایش OLED در آیفون ۸ شروع به گسترش کرد، شایعات متعددی نیز درباره قیمت آیفون منتشر می‌شد و اینگونه گزارش ها اصلاً تازگی ندارند. اما حالا با توجه به اینکه تنها یک هفته تا رونمایی از آیفون جدید مانده است، شاید افرادی با تکیه بر این شایعات بخواهند درآمد و خرج خود را تنظیم کنند تا صاحب یک آیفون شوند.

بخوانید: ۵ ویژگی آیفون بعدی که دنیارا متحول میکند !

مرجع
Mashable
تگ

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن