اخبار سینما و تلویزیون

زن شگفت انگیز در یک قدمی بتمن و مرد آهنی

همانطور که پیشبینی هم می‌شد، به لطف استقبال فوق‌العاده مردم، زن شگفت انگیز در یک قدمی تونی استارک (مرد آهنی) توانست به نزدیکی لیست ۵ فیلم پرفروش ابرقهرمانی تمام تاریخ سینِما برسد. و البته انتظار می‌رود در چند روز آینده از فیلم‌ “مرد آهنی ۳“ (Iron Man 3) نیز عبور کرده به نزدیکی “شوالیه تاریکی برمیخیزد‌“ رسیده و جایگاه خودرا تثبیت کند.

سایت comScore تخمین می‌زند که میزان فروش فیلم “زن شگفت انگیز“ در آمریکای شمالی تا روز یک‌شنبه به ۴۰۸.۹۳۹ میلیون دلار رسیده است. این میزان فروش، دایانا پرینس (نام شخصیت زن شگفت انگیز) را با اختلاف ۷۵ هزار دلار در پشت سر مرد آهنی ۳ قرار می‌دهد. قابل انتظار است که این فیلم بتواند تا دو سه روز آینده به فروش مرد آهنی برسد.

مقاله مرتبط: ساخت فیلم جوکر توسط کارگردان معروف !

با توجه به فروش ۴۴۸ میلیون دلاری فیلم “شوالیه تاریکی برمیخیزد‌“ و عرضه نسخه خانگی فیلم زن شگفت‌ انگیز در اواسط ماه سپتامبر، به هیچ وجه امکان ندارد که این فیلم بتواند به رتبه چهارم برسد. اما باز هم رسیدن به لیست ۵ فیلم برتر می‌تواند افتخار بسیار والایی برای سازندگانش به همراه داشته باشد. بیاد داشته باشید که تمامی ۴ فیلم برتر با ۱۶۰ میلیون دلار اکران خود را آغار کردند ولی “زن شگفت انگیز“ تنها با ۱۰۳ میلیون دلار کار خود را آغاز کرد.

زن شگفت انگیز - Wonder Woman

اگر بخواهیم فروش زن شگفت انگیز را دقیق‌تر بررسی کنیم؛ این فیلم با‌گذشت هر هفته‌ از اکران ۱۳ هفته‌ای خود با ۳۳ درصد کاهش مخاطب روبرو بوده است. همچنین مطابق پیشبینی ها، استودیو برادران وارنر برای جبران فروش کم ماه آگوست، تصمیم گرفت در هفته سیزدهم تعداد سینماهای آیمَکس خود را به ۲۲۱۰ عدد برساند.

مقاله مرتبط: حضور بازیگر زن برنده اسکار در فیلم بعدی زن شگفت انگیز

در اینجا لیست غیررسمی ۵ فیلم برتر پرفروش در ژانر ابرقهرمانی را باهم مرور می‌کنیم:

  1. انتقام جویان (The Avengers): ۶۲۳.۳ میلیون دلار ( ۲۳۶۸ میلیارد تومان)
  2. شوالیه تاریکی (The Dark Knight): ۵۳۴.۸ میلیون دلار (۲۰۳۲ میلیارد تومان)
  3. انتقام‌ جویان: عصر اولتران (Avengers: Age of Ultron) : ۴۵۹ میلیون دلار (۱۷۴۴ میلیارد تومان)
  4. شوالیه تاریکی برمیخیزد (The Dark Knight Rises): ۴۴۸.۱ میلیون دلار (۱۷۰۲ میلیارد تومان)
  5. زن شگفت انگیز (Wonder Woman): +۴۰۹ میلیون دلار (۱۵۵۴ میلیارد تومان)

در اینجا نکته جالبی هم مشاهده می‌کنیم؛ پس از ورود زن شگفت انگیز به این لیست، فیلم‌های برتر به صورت یکی در میان از مارول به دی‌سی تغییر می‌کند و اکنون دی‌سی دارای ۳ فیلم در ۵ فیلم برتر است ( با احتساب سری فیلم‌های مرد عنکبوتی، مارول ۷ فیلم در بین ۱۰ فیلم برتر دارد.)
با حضور گال گادوت به عنوان زن شگفت انگیز، اکران فیلم لیگ عدالت (Justice League) و سری داستان‌های دیگر زن شگفت انگیز، همین عدم تعادل نیز کاملاً در خطر است و شاید بالاخره دی‌سی بتواند جایگاه مناسب خود را در گیشه سینِما ها پیدا کند.

مرجع
Mashable
تگ

1
نظر شما چیست؟

avatar
1 رشته نظرات
0 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
0 نویسندگان نظر
بازیگر نقش جوکر: لئوناردو دیکاپریو - آلبالو :تازه های فناوری نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
trackback
بازیگر نقش جوکر: لئوناردو دیکاپریو - آلبالو :تازه های فناوری

[…] زن شگفت انگیز در یک قدمی بتمن و مرد آهنی […]

بستن
بستن