موبایل

جزییات بیشتر در مورد گوشی هیدروژن وان

شرکت رِد جزییات بیشتری از نحوه عمل‌کرد فناوری هولوگرافیک گوشی خود ارائه می‌کند.

چند ماه قبل شرکت رِد(RED)، سازنده دوربین های حرفه‌ای سینما، گوشی هوشمند هیدروژن وان را عرضه کرد که در نوع خود شگفت‌انگیز بنظر می‌رسد. این گوشی، اولین گام این شرکت دوربین ساز در سرزمین گوشی های هوشمند محسوب می‌شود و یک قابلیت بخصوص، این گوشی را کاملاً از سایرین متمایز می‌کند !

در ماه ژولای، هیدروژن وان به طور نسبی معرفی شد و عنوان اولین گوشی هوشمند با میدان نوری هولوگرافیک را از آن خود کرد. البته از آن زمان اطلاعات بسیار اندکی درباره نحوه کار تکنولوژی هولوگرافی در این گوشی بیان شده است. اما ساعاتی قبل، شرکت رد در مصاحبه‌ای مطبوعاتی جزییات بیشتری از این فناوری ارائه داد.

شرکت رِد برای ساختن صفحه نمایش این گوشی با شرکت لیا (Leia) همکاری کرده است. شرکت لیا از هردو فناوری انحصاری صفحه نمایش‌های خود در این دستگاه استفاده کرده است تا تکانی محکم به دنیای سرگرمی‌های همراه بدهد.

شرکت رد در این مصاحبه اعلام کرد:“ شرکت لیا از آخرین فناوری های عرصه طراحی و ساخت نانو فوتونی استفاده می‌کند تا میدان های نوری هولوگرافیک را به دنیای ابزار های همراه بیاورد. این شرکت مستقر در سلیکون وَلی، صفحه نمایش‌هایی بر مبنای ال سی دی ارائه می‌دهد که در عین عمل‌کرد عادی خود، می‌توانند میدان نوری هولوگرافیک هم تولید کنند.“

Hydrogen One RED - هیدروژن وان

با توجه به این سخنان، گوشی هیدروژن وان می‌تواند تصاویر هولوگرافیک را از صفحه خود نمایش دهد؛ چیزی شبیه به تجربه واقعیت افزوده اما بدون نیاز به استفاده از هدست های مخصوص برای آوردن اشیاء به دنیای واقعی. ظاهراً تصاویر، مانند خودرو و مسیر های تصویر بالا و ویدئوی عرضه شده توسط لیا در سال ۲۰۱۵، به شکل جالبی در بالای دستگاه شناور هستند.

مقاله مرتبط: امتیاز دهی عجیب و غریب گوشی هیدروژن وان

اینکه فناوری مذکور واقعاً آنطور که ادعا می‌شود کار خواهد کرد یا مانند نینتندو ۳DS تنها از افکت های صفحه نمایش استفاده خواهد، هنوز مشخص نیست اما مسأله مشخص این است که این فناوری پتانسیل تبدیل شدن به جذاب تربن پیشرفت گوشی های هوشمند در چند سال اخیر را در خود میبیند. این فناوری می‌تواند راه‌های جدیدی برای نمایش اطلاعات عرضه کند؛ تصور کنید که نقشه های سه بعدی واقعی در جلوی شما ظاهر شوند !

البته این را هم بخاطر بسپارید که همانند فناوری های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، این فناوری برای رسیدن به مرحله بلوغ، احتمالاً نیاز به سال‌ها پیشرفت دارد و به نظر می‌رسد شرکت رِد در ابتدای کار تصمیم گرفته این فناوری را در صنعت سرگرمی آزمایش کند.

شما می‌توانید این گوشی را بصورت پیش‌خرید از سایت رسمی شرکت رِد با قیمت های ۱۱۹۵ (۴/۵۴۰/۰۰۰ تومان) و ۱۵۹۵ ( ۶/۰۰۰/۰۰۰ تومان) دلار، به ترتیب برای بدنه های آلومینیومی و تیتانیومی سفارش دهید. همچنین ویدئو هایی در یوتیوب منتشر شده است که نمونه‌های اولیه این گوشی را به نمایش می‌گذراند.

شرکت رِد اعلام کرده است که گوشی های هیدروژن وان در نیمه اول سال ۲۰۱۸ میلادی به دست خریداران خواهد رسید. اگر ز قابلیت‌های حیرت آور این گوشی به وجد آمده‌اید، نظرات خود را با ما در میان بگذارید. در ادامه می‌توانید ویدئوی منشر شده مربوط به این گوشی را تماشا کنید:


 

بخوانید: بررسی گوشی موتور زد ۲ فورس

مرجع
Android Authority
تگ

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن