موبایل

ویژگی‌های جذاب لو رفته آیفون ۸

تنها دو روز به روز بزرگ رونمایی از آیفون جدید ( آیفون ۸ – آیفون X – آیفون ادیشن ) مانده است اما اطلاعات لو رفته و منتشر شده بخش بزرگی از چیز های جدیدی که قرار است در این مراسم معرفی شوند را مشخص کرده اند.در حالی که به لطف لو رفتن فرمور های هوم پاد اپل، اطلاعاتی در مورد آیفون ۸ بدست آورده بودیم، حال با لو رفتن نسخه نهایی آی او اس ۱۱ باز هم اطلاعات بیشتری بدست آورده‌ایم. ۹to5Mac گزارش می‌دهد آیفون ۸ ( یا هرچه نام آن است ) از قابلیت تشخیص چهره بجای تشخیص اثرانگشت استفاده خواهد کرد. همچنین در آیفون بعدی باید شاهد اموجی های انیمیشنی و تغییرات کوچکی در انمیشن های استفاده شده در کل سیستم عامل نیز باشیم.

مقاله مرتبط: ویژگی های جدید آیفون بعدی لو رفت

تشخیص چهره

در فرمور لو رفته اپل، نام رسمی این قابلیت، تشخیص چهره(Face ID) انتخاب شده است که روشی برای باز کردن قفل آیفون است. انمیشین لو رفته درباره تشخیص چهره گویای آن است که کاربران برای راه اندازی این سیستم، باید صورت خود را از طریق دوربین جلو مورد اسکن قرار داده تا از دفعات بعد، پس از تشخیص چهره از آیفون خود استفاده کنند.


انیموجی

در گزارش های بسیاری خبر از وجود انیموجی، ترکیب اموجی و انیمیشن، در آی او اس ۱۱ را خوانده ایم. احتمالاً با ترکیب تشخیص چهره و انیموجی قابلیت این وجود داشته باشد که حالت‌های چهره سه بعدی مخصوص خود را بسازید. اپل، انیموجی را اینگونه وصف می‌کند:“پیام‌های انیمیشنی شخصی که از صدا و حالت چهره شما استفاده می‌کنند.“، پس باید شاهد حضور آن‌ها در بخش پیام‌رسانی باشیم. طبق اطلاعات موجود در این فرمور، اپل در حال ساخت انیموجی های مختلفی شامل میمون، سگ، گربه و بسیاری چیز های دیگر است. جالب است که آیفون بعدی از روی صورت شما انیموجی میمون خواهد ساخت !

مقاله مرتبط: سلامت آیفون خود را بررسی کنید


تغییرات نوار وضعیت (Status Bar)

از زمانی که اولین خبر ها در مورد تغییرات در صفحه نمایش آیفون ۸ مبنی بر حذف بخش بالایی و بزرگ شدن صفحه منتشر شد، بحث و جدل‌های فراوانی پیرامون نحوه مدیریت نوار وضعیت توسط اپل در میان طرفداران به راه افتاد. حال با این اطلاعات لو رفته، ظاهراً انیمیشن ها کمک خواهند کرد که اطلاعات به شکل مناسبی در دو طرف دوربین جلو در نوار وضعیت نمایش داده شوند. در سمت چپ اطلاعات مربوط به زمان و مکان و در سمت راست اطلاعات اتصال وای فای، اتصال دیتا و عمر باتری نمایش داده می‌شوند. گویا انمیشین ها، حالت‌های مختلفی را نشان خواهند داد، مثلاً با فعال شدن بلوتوث یک انمیشین اجرا خواهد شد تا تغییرات لازم صورت گیرد.

هنوز مشخص نیست که تکلیف توسعه‌دهندگان با این نوار وضعیت جدید چه می‌شود اما چیزی که مشخص است این است که اپل می‌خواهد بخش بالایی جلوی آیفون را در سیستم عامل حل کند.


ایرپاد های جدید

آخرین فرمور لو رفته از آی او اس ۱۱ همچنین خبر از تغییراتی در ایرپاد های بی‌سیم اپل می‌دهد. ۹To5Mac گزارش می‌دهد که این تغییر، تغییر بزرگی نخواهد بود و ظاهراً بخش نمایش وضعیت شارژ به بیرون از قاب منتقل شده تا بدون باز کردن آن بتوان از درصد شارژ مطلع شد. همچنین انیمیشنی مخصوص، پر شدن شارژ ایرپاد هارا نشان می‌دهد که طراحی آن تغییر نکرده است.

مرجع
The Verge
تگ

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن